Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

@luki21 w terminie 2-3 luty w Złotoryi będzie organizowany kurs na obsługę opryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka rozpylaczy ale używam tylko jednych szkoda zabawy zresztą sadze ze to nie ma sensu rozpylacze które ja posiadam nie należą do najtańszych ale jedne wystarczają do wszystkiego i jestem z nich zadowolony ,są one dwu strumieniowe i posiadają inżektor a to jest ważne bo ostatnio ciężko o piękna bezwietrzna pogodę dodam ze pryskam 200 litrów cieczy na 1h co uważam za wystarczające na herbicydy ,fungicydy i zoocydy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem sobie nową zabawkę. Teraz muszę jeszcze rozpylacze zmienić. Myślałem o TeeJet. Potrzebuję 3 typów - drobnokropliste 02 (żółte) do fungicydów, średniokropliste 03 (niebieskie) - herbicydy, grubokropliste 04 (czerwone) - desykacja i mocznik+ekosłoma na resztki pożniwne. Nie stosuję RSM. Jak pomyliłem się w kolorach to proszę o poprawkę. Na fungicydy myśałem o jakichś eżektorowych tylko odpadają te wymyślne ceramiczne czy stalowe bo są za drogie. Tylko jaka końcówka? Czy zwykła płaskostrumieniowa czy może inna? Na herbicydy myślałem o dwustrumieniowych płaskostrumieniowych a to dlatego, że mam ciężkie gleby i sporo zostaje grudek więc dobrze by było gdyby pod nie można było wprowadzić jakieś doglebowe środki. Tylko jak jest wtedy z wydajnością cieczy? Czy w takim wypadku musiałbym zmniejszyć ciśnienie? Jak są dwie dysze to wydatek jest większy czy taki sam jak przy jednej dyszy? Jeszcze zostały grubokropliste, nie wiem jakie zakupić, chyba wezmę jakieś najtańsze bo nie zależy mi na idealnym rozprowadzeniu cieczy. Co o tym sądzicie? Proszę o jakieś opinie i rady. Najlepiej by było jak ktoś się dobrze zna to proszę o numery końcówek TeeJet zgodnie z moimi potrzebami. Z góry dziękuję za pomoc.

Poszukaj tu i zamów katalog.Sam takie stosuję ale tylko niebieskie.Pozostale polecam z Leszna z firmy BOOT,są podobno nieżle a cenowo rewelacyjne.

Tu masz TeeJeta http://opryskiwacze.com/bdh/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam eżektorowe Lechlery i jestem bardzo z nich zadowolony, niestety wziąłem pojedyncze i teraz żałuje, ale mino wszystko są godne polecenia, ja płaciłem około 18 zł za sztukę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację, że szkoda zabawy. Chyba skuszę się na tego albuza ale też fioletowy. Cena rzeczywiście jest w miarę - tylko jak policzyć komplet to już sporo ale gdybym miał kupować różne grubości i gorszej jakości to lepiej już mieć te lepsze ceramiczne.

Teraz pytania. Pasują do standardowych kołpaków czy też trzeba je wymieniać? Jeszcze jedno - w tabeli nie ma nic na temat nawozów. To znaczy, że nie można używać tych rozpylaczy do na przykład mocznika czy nawozów dolistnych i odżywek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o nawozy to nie ma żadnych przeciw wskazań oczywiście nie jest wszystko takie piękne te rozpylacze maja jeden minus aczkolwiek da się z tym żyć dziura przy zwyklej plaskostrumieniowce jest wieksza bo jest jedna a tu rozmiar jest dzielony na dwie i z tego względu jest wrażliwa na zatykania ale i tu sprawe rozwiązują filtry dodam ze ja pobieram wode do opryskiwacza z rowow stawow czyli nie jest ona taka czysta i jest ok. Problemem najważniejszym w twojej sytuacji może być oprysk tymi bakteriami gdyż bakterie na pewno gorzej zniosą oprysk przy większym ciśnieniu a tu jednak te 3 bary to minimum .

Napisz jakie masz kołpaki ?

O i jeszcze jedno właśnie na glinie jest lepsze pokrycie jeżeli chodzi o środki doglebowe lepiej działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam tych rozpylaczy ale z tego co wyczytałem posiadają szczelinę pod katem z jednej strony i najlepsze efekty sa wtedy gdy je naprzemiennie zamontujemy i niby wtedy maja powstawać wiry oprysku co ma znacznie polepszyć penetracje Z tego wszystkiego można wywnioskować ze nadają się do mniejszych prędkości oczywiście w montażu na przemian i raczej maja zastosowanie w uprawach typu szkółki warzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pryskam bakteriami tylko ekosłomą, z ulotki nie wyczytałem nic o bakteriach. To głównie azot i mikroelementy. A jak z desykacją? Tam też zalecane jest obniżone ciśnienie. Ale jak będą dwustrumieniowe eżektorowe to i tak dobre pokrycie roślin będzie czy się mylę? A co do kołpaków to nie wiem, musiałbym sprawdzić - na razie zabawka stoi jeszcze w magazynie bo nie dojedzie do mnie żaden transport. Jedno jest pewne, są pojedyncze i najbardziej standardowe jakie można sobie wyobrazić, że tak się wyrażę A tak serio to nie wiem na co mam zwracać uwagę, żeby pasowały do kołpaków albuzy eżektorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O i jeszcze jedno właśnie na glinie jest lepsze pokrycie jeżeli chodzi o środki doglebowe lepiej działają

i dlatego zależy mi na dwustrumieniowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupuj te dwustrumieniowe sadze ze będziesz z nich zadowolony bynajmniej ja jestem .napewno sa lepsze od plaskostrumieniowych .a z jaka predkoscia na ogol pryskasz bo to bardzo wazne do wyboru rozpylacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolno, jakieś 6-7 km/h. Tak więc zakres ciśnień fioletowych jak najbardziej mi odpowiada (bo o to chodzi prawda?). A jak jest z desykacją? Próbowałeś kiedyś tymi rozpylaczami? Jak efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia z dwustrumieniowymi (fioletowe)zalecam zastosowanie filterków 50mesz najlepiej metalowych ,no i dokładnego filtrowania wszystkiego co wlewamy do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do fioletowych dwu strumieniowych zaleca sie filterki masz 80

A co do desykacji to wygląda to następująco jak chcesz zaoszczędzić na środku (glifosacie) to pryska się 100 do 150 litrów na 1 ha ale jeżeli chcesz jakąś roślinę dobrze zlać musisz dać więcej wody i więcej środka

Ogólnie efekty sa lepsze w stosunku co do zwykłych płaskostrumieniowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desykacja u mnie to zazwyczaj Reglone bo zależy mi na tym żeby ziarno (konkretnie łubin) miało lepszą siłę kiełkowania. Jutro sprawdzę te kołpaki i filtry ale pewnie też trzeba będzie je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskam srednio 200 litrow na 1 ha i te fioetowe sa jak najbardziej trafione predkos taka jaka wymieniles ,i jest ok ..A jaki masz opryskiwacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie będę się chwalił bo nie ma czym. Na razie się dopiero rozwijam więc nie stać mnie na coś lepszego (zresztą nie ma sensu bo w tej chwili to tylko przejściówka, za kilka lat planuję kupić jakiś porządny). Ten opryskiwacz to żadna rewelacja, włoska pompa 120l/h, może ciut lepszy niż ten z targowiska, dlatego chcę poprawić w nim chociaż sposób podawania cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym odnalazł ten twój opryskiwacz w gogle to mógłbym ci co nieco doradzić odnośnie kołpaków i filtrów ,i to dla tego się pytałem jaki masz opryskiwacz Możesz tez zadzwonić do tego gościa z linku poniżej ,ja u niego kupowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na magazynie. Filtry to porażka. Dzwoniłem do tego gościa. Pewnie będę zamawiał u niego wszystko. Tylko jak teraz z atestem? To dość znaczna przeróbka, czy będzie ważny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem sobie nową zabawkę. Teraz muszę jeszcze rozpylacze zmienić. Myślałem o TeeJet. Potrzebuję 3 typów - drobnokropliste 02 (żółte) do fungicydów, średniokropliste 03 (niebieskie) - herbicydy, grubokropliste 04 (czerwone) - desykacja i mocznik+ekosłoma na resztki pożniwne. Nie stosuję RSM. Jak pomyliłem się w kolorach to proszę o poprawkę. Na fungicydy myśałem o jakichś eżektorowych tylko odpadają te wymyślne ceramiczne czy stalowe bo są za drogie. Tylko jaka końcówka? Czy zwykła płaskostrumieniowa czy może inna? Na herbicydy myślałem o dwustrumieniowych płaskostrumieniowych a to dlatego, że mam ciężkie gleby i sporo zostaje grudek więc dobrze by było gdyby pod nie można było wprowadzić jakieś doglebowe środki. Tylko jak jest wtedy z wydajnością cieczy? Czy w takim wypadku musiałbym zmniejszyć ciśnienie? Jak są dwie dysze to wydatek jest większy czy taki sam jak przy jednej dyszy? Jeszcze zostały grubokropliste, nie wiem jakie zakupić, chyba wezmę jakieś najtańsze bo nie zależy mi na idealnym rozprowadzeniu cieczy. Co o tym sądzicie? Proszę o jakieś opinie i rady. Najlepiej by było jak ktoś się dobrze zna to proszę o numery końcówek TeeJet zgodnie z moimi potrzebami. Z góry dziękuję za pomoc.

jak sie rozpedzisz to podwoisz wartość opryskiwacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuje to oprócz badania rozpylaczy to oni podczas przeglądu nic więcej nie robią nikt nie zapisuje jakie posiadasz rozpylacze w danym momencie chociaż mi jeden diagnosta zwrócił uwagę ze trzeba by było pomalować opryskiwacz

Zmiana rozpylaczy na lepsze dodanie filerkow ma polepszyć jakość wykonywanych oprysków a co za tym idzie usprawnić opryskiwacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...