Skocz do zawartości
Gość hooop

Opryskiwacze zawieszane i zaczepiane

Rekomendowane odpowiedzi

To pogadaj z LUKiem to ci powie co sadzi o tej marce. Generalnie jak najtaniej zrobiony opryskiwacz. Jak bedziesz o niego dbał to ci posłuży dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. roku i zrobionych ok 120ha nie moge nic zlego powiedziec

roznica w stosunku do poprzedniego zawieszanego 500l jest ogromna

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi to dopiero niespodzianka wiesz co masz chyba kase na takie zabawki hehe:) a dysze jakie masz do buraka? Stabilizacja to trapez. Pozatym cena przyjazna ale wiesz co ja myślałem nad tym troche i wiesz opłaca siekupić ślęze starą z okrągłą beczką i modernizować to tanio wychodzi i myśle ze za połowe kasy świetny opryskiwacz można zrobić tylko mnie martwi jedna sprawa, w burakach jak tym na zakręcie przejedziesz to co nawyłamuje buraków nagniecie pewnie dużo więcej jak samym ciągnikiem co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku jechalismy wszystko na uniwersalnych niebieskich, w tym roku moze zalozymy jakies glowiczki 4 dyszowe ale jeszcze nie wiem zobaczymy co i jak bedzie sie robic

 

co do remontu starego to u nas bylo kilka starych pilmetow tak kolo 2tys l, ale ojciec stwierdzil ze to za duzy opryskiwacz i nas by nie urzadzal, a kosztowaly cos kolo 7-8tys a w remont trza bylo duzo wlozyc wiec padlo na oprsykiwacz 1200l i 15m pod sciezki

 

co do zakrętow - pryskamy buraki tylko jak sa male - ostatni oprysk w czerwcu - opryskiwacz prawie dokladnie idzie po kolach ciagnika wiec niewiele uszkodzi rosliny podobnie jest w zbozach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja ale mi zawsze wyjdzie na chwościka w sierpniu nie ma mowy!! czym pryskasz od chwosta? a pozatym to w tywoim przypadku słusznie zrobiłeś że nowy. Mi chodziło o taką małą śleze za około 2-3tys 1000litrów zmienił bym jej belke z tyłu remont pomp a rozdzielacz z kompem jakieś 4tys-5 więc myśle ze by się na swoj sposób opłacało. Taniej jak pilmet nowy. Ale nie bende robił ze wzgledu na pryskanie buraków w sierpniu:/ hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od poczatku mieszanka kemifam kemiron i czasem troszke goltixu

wszystko zalezy co jest na polu

pozniej w czerwcu alert i w tym roku plon 620q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nieźle u mnie samym alertem nie wystarczy w czerwcu mam znowu chwosta:/ i chyba zostane przy zawieszanym sprzęcie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poryskiwacz pilmet 300 lit chcialbym zmienic beczke na 600-800 czy wie ktos gdzie mozna dostac takie cos ale chodzi mi o pilmetowski tak zeby pasowala cala reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aleczesem nie trzeba bedzie przerabiac ramy w znaczacy sposób pod ta beczke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem taką beczke ktoś sprzedaje w ogłoszeniach:) Ale rame na bank będziesz przerabiał, przynajmniej wzmacniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pozostaje osadzenie zbiornika. Jak będziesz kupował to raszę kupić stary zbiornik żywicowany z włóknem szklanym. Jak ci się przetrze to go łatwo skleisz a plastyk musisz wieź do spawania i nigdy nie ma pewności że będzie dobrze. Może daj kilka ogłoszeń w prasie albo kup jakiś stary zdezelowany opryskiwacz co bedzie miał taki zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja a pozatym mozesz kupić 2 zbiorniki po 300litrów połaczyć odpowiednio i też masz tylkoo że nie będzie to wyglądać najlepiej. Ja na twoim miejscu wolał bym sobie kupić 3x1000litrów zbiorniki plastikowe na przyczepe stawiasz zapinasz do ciągnika przyczepe na ten zaczep nadole co rozrzutnik(przyczepa na małych kołach musi być) i jedziesz:)

 

/edit

no to zwróć uwage na stabilizacje belki, rodzaj zaworu sterującego lepiej jakiś markowy a nie bubel, rodzaj dysz wstaw lechlera albo teejeta, zegar glicerynowy i sprawdz pompe najlepiej 3 membranową włoską:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w marcu Skotarka z Góry 400l /12m za 2600zl z atestem na 3 lata, gwarancja na 1rok narazie jeszcze nie sprawdzony w polu..ale z tego co wiem nie ma z nim problemów, jest w ogóle duzy popyt na nie.. na co ja zwracałem uwage hm np. wybrałem model niski zbiornik zeby nie wskakiwac na jakis stopień zęby wlać srodek.. bo sa 3 typy zbiorników - wysoki sredni i niski tez jest np. rozwadniacz dośrodków chemicznych, rozpylacze mozna sobie wybrac ja wziołem standart, no węże np. sa niemieckiej produkcji rozpylacze tez chyba, pompa jest polska tzn. producenta wiec z częsciami nie bedzie problemów takze mozna sobie wybrac inne pompy włoskie ale po co...

Najpierw myslem żeby kupic Pilmet-a za innymi firmami sie nie rozglądywałem, No a czemu Pilmet-a nie kupiłem bo poprostu za drogi płaci sie także za Znak firmowy! i to sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o firmie stanimpex bo zastanawiam się nad nia

chce kupic 1700l 21m , ma belkę krukowiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ile mozna kupic taki opryskiwac stanimpex 21m ?

 

za 25-26 tys mozna miec Rau 20m 3500l z komputerem i pełną hydrauliką

 

/edit

oczywiscie uzywany - 96-98r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nówka, rozkładana hydraulicznie belka , 33000 brutto

gdzie widziałeś takie ceny na rau w tych rocznikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie kupujcie Skotarka pisałem juz o tym wcześniej nasz wypryskał juz z 500 ha i juz wygląda jak złom belka popękana stabilizator(dobre sobie jakiś dziwny silowniczek z Komarka) niewiem, jakie spełnia zadanie (szlag trafił)

Juz zauważyłem pęknięcia na zbiorniku hydrauliczne podnoszenie belki do góry czasem pójdzie, ale na dół (trzeba pomagać, rekami) kto to wymyślił siłownik jednostronnego działania (w pilmecie z lat 80 jest dwustronne działanie

Co oprysk pryska inaczej (wahanie na opryskiwaczu a manometr chodzi jak sekundnik)

Co do serwisu (pytanie, jakiego serwisu)

Jedno powiem głupi dwa razy więcej traci

Na przyszłe SPO kupuje Europę z pilmetu

A co do Skotarka o przepraszam h.u.j.a.r.k.a naprawdę nie polecam tej firmy

Strata czasu i pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk a z ktorego roku masz i jaki?... oni eraz duzo sprzedaja np. do Czech no wiec raczej nie jest to jakis najgorszy..ja narazi enie znazekam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 22 tys. widziałem ostatnio RAU'a 2500l; 18m z pełnym osprzętem elektronicznym i hydraulicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2000 tys litrów z 2004 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myslicie o firmie stanimpex bo zastanawiam się nad nia

chce kupic 1700l 21m , ma belkę krukowiaka

 

Mamy 2700 l 18m z 2004r. Jesteśmy z niego zadowoleni, nie wiem jak jest teraz ale w tamtym okresie czasu miał on według mnie bardzo dobry stosunek ceny do jakości, nie jest rewelacyjny ten opryskiwacz ale był znacząco tańszy od konkurencji a brak jest w nim jakihś dokuczliwych wad (może oprócz umiejscowienia filtra cieczy ale można to w łatwy sposób zmienić) no i moim zdaniem powinno być trochę inaczej rozwiązane położenie transportowe ramion. Ale jak już napisałem nie sprawia kłopotów w eksploatacji i nie wystąpiła narazie żadna awaria. Towar wart swojej ceny (ale nie wiem jak jest teraz z cenami)

Muszę pochwalić tą firmę za podejście do klienta, są bardzo wporządku i to zarówno przed jak i już po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje informacji na temat budowy windy do opryskiwacza, stabilizatora itp. Wymiary jakieś na jakim profilu czy ceowniku itp macie na rolce czy takie ślizgowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystki na ślizgach co jakiś czas przesmaruję i jest OK. Rama główna co jest mocowana do opryskiwacza jest z ceownika chyba 80 a rama od mocowanialanc która się podnosi jest z kształtownika. Musisz mniejwięcej je dopasować aby nie było problemów bo jedno z drugim musi pasować. Wisziałem że niektóre mają ramę główną z rur a ślizgi są z przeciętych rur na pół tak że łatwo się przesuwają. Też niezły pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...