Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi "Łomżyniaku"

 

Ilu jest rolników tyle opinii, jeden chce mieć lekkie i wąskie , drugi ciężkie i mocne itd. Każda konstrukcja ma wady i zalety i sprawdza się w innych warunkach. My uczymy się cały czas i nie stoimy w miejscu, biuro konstrukcyjne pracuje na dwie zmiany, ale każdemu "dogodzić" się nieda.

Sprawdz ile ważą np. niemieckie kosiarki z serii "heavy duty" i zapewniam, że jest to porównywalna waga. A jak komuś nasza jest za ciężka i ma do koszenia np. 10ha "czystych" łąk, to niech kupi sobie tzw. lekką kosiarkę na włoskiej, czy francuskiej listwie i też powinien być zadowolony, bo jak wspomniałem w ciężkich warunkach przy ?tys.ha lekka konstrukcja niesprawdza się.

Optymalna wyskość koszenia wg. fachowców to 5- 7cm i na tyle są ustawione nasze maszyny, a niektórzy w opcjii zamawiają jeszcze wyższe ślizgi a jak chcesz " golić" trawę niewiem po co, to można zastosować niższe ślizgi lub bijakową

Co do porad " znajomego majstra" to się nie będę wypowiadał bo tacy też produkują i ich wyroby można kupić na każdym bazarze A myślę, że inżynierowie po studiach i z długoletnim doświadczeniem z pomocą nowoczesnych programów potrafią wyliczyć wytrzymałość materiałów, a te bynajmniej nie pochodzą z chin itp.( chyba że znajomy jest wykwalifikowanym konstruktorem, to zapraszamy, zdolnych ludzi zawsze przyjmujemy )

 

"Mój sąsiad po 2 latach koszenia bęnówką Waszej produkcji z kondycjonerem odłączył kondycjoner, bo Zetor 7240 nie dawał sobie rady. a kondycjoner się rozleciał" Jak Zetor nie dawał rady to jak kondycjoner mógł się rozlecieć Znam Ludzi którzy koszą C360 -1,85m ze spulchniaczem i nienarzekają , ale trzeba pamiętać że spulchniacz przy wysokiej trawie zwiększa zapotrzebowanie mocy o kilkanaście %.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka dokładność wysiewu jest co nie albo przegrabianie siana mtz 82 ts + świstaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam Ludzi którzy koszą C360 -1,85m ze spulchniaczem i nienarzekają , ale trzeba pamiętać że spulchniacz przy wysokiej trawie zwiększa zapotrzebowanie mocy o kilkanaście %.

Drogi Panie -o ile mnie pamięć nie myli to Samasz ma siedzibę w Białymstoku gdzieś tak w okolicach Wygody-w prostej linii nie jest zbytnio oddalony od Choroszczy-z czego słynie Choroszcz w naszych stronach nie muszę Panu chyba tłumaczyć-myślę,że ludzie "których Pan zna i którzy nie narzekają " Zpowinni w trybie natychmiastowym porozmawiać z wysokiej klasy fachowcami pracującymi właśnie tam(po prostu C-360 ma co robić w kosiarce bębnowej 1,65m-o spulchniaczu nawet nie wspomnę-a może Samasz ma nożyki od Wilkinsona ? )Zresztą na Waszej stronie internetowej do kosiarki 1,85m jest zalecany ciągnik 60km-i co ciekawe do obu typów tzn.do tej ze spulchniaczem również-myślę,że chce Pan po prostu zareklamować tu produkty Waszej firmy-nie najgorszej zresztą ale i z pewnością nie najlepszej.Z poważaniem jaro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ jaro ja mam kosiarke 165 cm z famarolu i 360 nic sobie zniej nie robi MF 255 kosze na 2 szosowej a w tym roku 7 ha wykosiłem nią zaczepioną do 330 i też ciągneła

 

A opinie @Samasza uważam tak jak ty za tendencyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piootr-tylko jeszcze raz wspomnę o naszych tutejszych torfowych,w tym roku na dodatek podmokłych łąkach-a przy okazji MF chodzi o wiele lepiej w kosiarce niż C-360-w tym roku tylko raz wyciągałem ojca(z reguły On kosi) z błotka ale czasami robię to parę razy do roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na suczej jest ok robota MF 255 (koła 12,4/32) ale na bagienkach to wole 360 robić ja tam w ogóle wole 360 pracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piootr-tak w ogóle to mam ŻTR-165 (18 lat-praktycznie bez awarii) ciekawe jak Czesi teraz je robią bo i tak w końcu będę musiał kupić troszkę większą-a do polskich jakoś nie mam zaufania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ jaro ja mam kosiarke 165 cm z famarolu i 360 nic sobie zniej nie robi MF 255 kosze na 2 szosowej a w tym roku 7 ha wykosiłem nią zaczepioną do 330 i też ciągneła

 

:

ja mam już 19 lat kosiarkę z Famarolu Z-036 i chodzi tylko z C-330 i T-25 , kilka lat cięłem też u ludzi C-330 , bo wtedy kosiarka rotacyjna to był luksus .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kosze 1,65 zetorem 7341 bo 3512 nie lubie robic choc do kosiarki to on jest idelny. Ale liczy sie komfort i zdrowie.

 

Mysle juz od roku o wiekszej 2,1 lub 2,65 ale czekam na SPO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W majowym numerze " Rolniczego Przeglądu Technicznego" jest opis z testu przeprowadzonego przez DLG i IBMER i cyt." Do testu użyto ciągnik o mocy 68KM. Jest to moc wystarczająca do pracy z kosiarką Z010/3 w normalnych warunkach i pozwalająca na 15% rezerwę mocy."

 

Wiem co mówię, bo rozmawiam z rolnikami i sami testujemy maszyny! Jaro jeżeli kosisz na torfach to się niedziw, żę ci brakuje mocy, ja mówię o " normalnych warunkach" tz. płakiej i nietorfowej łące. To tak jakbyś jechał rowerem po drodze utwardzonej i po torfie i gdzie ci będzie lżej pedałować ?

Druga sprawa to spasowanie kół zębatych, jeżeli są za ciasno to uwierz mi że przy 1800 obr/min talerza, potrzeba sporo więcej mocy niż podaje producent, a póki co maszyn nieskładają roboty

Poza tym C360 wcale nie musi mieć 60KM, bo po paru latach koników niestety ubywa

Na internecie i w katalogach są dane teoretyczne i nie do końca realne, postaramy się je "urealnić", przepraszamy.

Prawdą jest, że każdy swój towar chwali, ale ja nigdzie nienapisałem, że jesteśmy najlepsi, bo skoro tak byśmy myśleli to poco modernizować wyroby?Ps. reklamy robić nie muszę bo i tak z zamówieniami się niewyrabiamy chodzi mi o przekazanie na tyle ile mogę w miare rzetelnych informacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kosiłem u sąsiada kosiarką dyskową ze samaszu 2,5 metra zetorem proximą 8441 skosiłem 25 ha i z kosiarką jak narazie ok.Fajnie się nią kosi,jest wielka wydajność, jak jest równa łąka to kosze 2 szosową i zetorek świetnie sobie z nią radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze wolno kosiłes bo 2 w zetorach to jest wolna, a orze 2 a czasdami 3.

Kosze łaki 3 lub jak jest równa torfowa to nawet 4 latam tyle ze mniejsza kosiarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 czy 4 biegiem kosić to już przesada 20km/godz i więcej łąki kosisz?coś pokręciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja bym kosił 2-im biegiem łaki to bym kur.. z ciagnika ze 2 tygodnie nie wysiadał od rana do nocy sianokosy:) a ile bym On spalił, paranoja tak wolno kosic.

 

To chyba ty cos pokreciłes i nie wiedziałes jakim biegiem jezdziłes

 

 

Przeciez kazdy wie ze np c360 kosi sie 3 - podobna predkosc jak w starszych zetorach 3, w nowszych tak jak mój jest troszke szybsza skrzynia podobnie pewnie proxima ma.

 

Drugi przykład 3512(MF 255) on z kosiarka idealnie sie zgrywa na 2 biegu ,a ten jest pomiedzu 3 a 4 w zetorze czy c360, kaze nie iwme kto cie uczył kosic ale jak jezdziłes naprawde 2 biegiem to znaczy ze chyba kosiłes pierwszy raz w życiu

 

Przeciez kosiarki samasza sa projektowane do predkosci koszenia około 15km/h !!!!!!!!!!! jak dobrze pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówie ci że kosze 2 szosową a ty mi tu zaraz piszesz ze kosze 1 raz w życiu przecież 2 szosowa na 2000 obrotów to prędkość podobna do prędkości c-360 na 3 biegu i wcale długo nie kosze 25 hektarów łąk, zajęło ok 15 godzin to wcale nie jest długo.P róbowałem na 3 też szło ale po co zaraz będe nowy ciągnik niszczyć a wogóle to jaką masz szerokość kosiarki?? I ile masz hektarów łąk??

 

/edit - Sob Lip 1 22:34:59

Zresztą, żeby kosić szybkim biegiem to musi być równa łaka, ja nie wyobrażam sobie jazdy czwórką to już kompletne bajki opowiadasz koś sobie jakim biegiem chcesz, jakim ci jest wygodnie i nie mów mi, ze nie wiem jakim biegiem kosze bo nie jestem taki głupi żeby tego nie wiedzieć i nie chce sie z tobą kłócić o byle głupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...