Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele zwiększony rozstaw nie powinien spowodowac istotnych zmian w plonach. Zboże powinno sie później rozkrzewić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przerobiłem Poznaniaka na 3m . Całkiem dobrze to wygląda na polu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3m siewnik powinno być (mim skromnym zdaniem) 25 rurek i tak mam w siewniku hassia, a mój sąsiad ma amazone i na 3m ma chyba 20 rurek (oryginalnie nic nie poszerzane) i jest to stanowczo za mało szczególnie na wiosenne siewy. Oziminy ma normalne, bo mają czas na krzewienie ale jare raczej rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też zamiar przerobić poznaniaka 2,7m na 3 m. Obecnie ma 25 rurek Nowy Poznaniak 3 m ma 27 i nie wiem czy dorobić 2 rurki czy je tylko porozsuwać ??

Co byście proponowali ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozsun i bedzie super bo niby jak dorobisz 2 rurki ???? w skrzyni dodatkowych otworów nie bedziesz chyba wycinał Ja mam rosuniete i praktycznie niewidac róznicy w porówaniu do standaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dawke zwiększyłes wysiewajac zboże.

Przy siewniku 3 m lepiej jest ze ściezkami technologicznymi bo zamyka sie te rurki za kołem jezeli jest opryskiwacz np 12 m. A nie wiem jak to wygląda przy siewniku 2,7 m u nas ściezek nie robią. A Wy jak robicie ścieżki technologiczne to pomiętacie (liczycie) przejazdy, czy macie jakis sposób na to. Bo można sie w tym zapewne pomykić ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwiekszam wysiew proporcjonalnie robisz sobie prosta proporcje szerokosci do ilosci i wychodzi jak powinno byc.

Co do scieżek to ja miałem na wiosne zaczac robic, nikt w okolicy nierob, ale jakos sobie odpusciłemi. Na jesieni nie daruje bo na wiosne chce kupic nowy opryskiwacz z belka 15m i wtedy jest łatwo zrobic sciezki siewnikiem 3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczeże powiem że nie widziałem ziarna bobiku, ale pewnie musisz zmienić kółka wysiewające na "do nasion grubych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczeże powiem że nie widziałem ziarna bobiku, ale pewnie musisz zmienić kółka wysiewające na "do nasion grubych".

 

Dzięki za odpowiedź To to ja też wiem . tylko mam dylemat ? Na ile ząbków ustawić dzwignię den , zastawki oraz jaka nastawa na skrzyni przekładniowej A ,B,C 123456 ? Napewno trzeba siać co 2 - gi lej. Wtym roku siałem z rozsiewacza do nawozów ( lejek ) potem robiłem płytki pokład i brona ale nie jestem zadowolony z tego zasiewu . Bobik zszedł pięknie tylko nierówno i to mnie denerwuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz ile masz wysiać kilogramów na ha to co za problem pare prób (kręceń) zrobić ja tak robiłem z facelią i gorczycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego siewnika z zachodu 3 metry, jaka marka najlepsza co z częściami, czy za 4 tyś będzie już dobry sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 4 tysiące euro?? to szukał bym coś w stylu INTEGRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuś mi się zdaje że chodziło mu o 4 tysiące złotych polskich

Jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć szczególnie Saxonię w dobrym stanie.

Ze trzy lata temu gość u nas sprzedawał po 2 tysiące i naprawdę w bardzo dobrym stanie to było. Kupił 9-metrowy, który składał się z trzech 3-metrowych, a potem szprzedał pojedynczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prow nie opłaca sie kombinowac z jednym siewnikiem !!!!!!!! Zadużo załatwiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prow nie sam siewnik chce wziąść proxime z turem jakieś pługi siewnik, nie wiem czy się opłaca na 14 ha ornego agregat uprawowo siewny 2,5 m do proximy 7441, może lepiej siewnik 3 m i wał strunowy do kultywatora, (różne pola mam i piach i bagno, a do tego niektóre działki krutkie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie juz gdzieś było o tym, ale mam pytanko bo chce kupić agregat uprawowo-siewny i nie wiem czy z siewnikiem nabudowanym czy oddzielnym na hydropaku. Proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na hydropaku podnosnik jest mnij obciazony bo srodek ciezkosci maszyny jest blizej ciagnika niz na nabudowanym.przynajmniej tak to wyglada i tak mi sie wydaje.jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi. hydropak jest pzydatny jak masz malo wydatna pompe hydrauliczna. na hydropaku prawdobodobnie mniej dostaje po du.ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byłbym taki pewny. jak ogladam czasmi zestwy nadbudowane to wyglada na to ze siewnk jest blizej ciagnika przynalmniej skrzuynia, która jest praktycznie na agregacie, a tylko redlice sa za agregatem. Według mnie lzej bedzie miał podnosnik w nadbudowanym, ale rozdzielny jest bardziej uniwersal;ny, bo możesz odczep[ic siewnik i robic samym agregatem ( ja tak czasami robie) albo jak np najpierw trezba bruzdy troche porównac to sobie podnosisz siewnik, robisz co trzebai i dopiero wtedy zaczynasz sianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z hydropakiem i teraz wolałbym nabudowany. Może akurat mój tak ma ( U-772 z Kutna ) że ten hydropak przybliża siewnik pewnie niecałe pół metra, a sam hydropak waży 250 kilo wg. instrukcji - w dodatku uniesiony wysoko siewnik podnosi bardzo środek ciężkości i trzeba uważać przy jeździe. Najwązniejszą zaletą agregatu z hydropakiem jest to że są to dwie maszyny mogące pracować osobno i jak pisał poprzednik nawet z przyczepionym siewnikiem może pracować sam agregat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez podobnie myślałem, że lepiej jak są osobno. Nie sprawdzałem jak wygląda sytuacja z nabudowanym i czy można w nim podnosić redlica, bo jeśli nie to faktycznie lepiej kupić z siewniikiem na hydropaku. Mi nie zależy na tym żeby środek ciężkości był blisko ciągnika bo ma to chodzić z Deutz Fahr Agrotron K100, a on ma udżwig 6,2 T i będzie tuz z obciążnikiem więc myślę,że luzik. Wybrałem już sobie zestaw bierny KONGSKILDE VIBRO COMPACT 3m Z SIEWNIKIEM DEMETER i mam takie jeszcze pytanko czy miał ktoś do czynienia z takim zestawikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, i trzeba uważać na tylną szybę bo ja u siebie zgiąłem hydropakiem ramkę szyby ( na szczęście nie poszła szyba ), teraz tylnej szyby już nie uchylam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję instrukji obsługi i tabeli wysiewu do siewnika Accord Pneumatic Tandem DL 6m. Kupiłem niedawno i już nie mogę się doczekać "akcji siewnej". Podobno Accordy są dokładne i bezproblemowe - proszę Was o opinie na ich temat.

 

Uwaga!!

Mam do sprzedania jeden taki siewnik, ponieważ okazyjnie kupiłem dwa. Ogłoszenie zamieściłem na Allegro:

Accord Pneumatic Tandem DL

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...