Skocz do zawartości
Moderator

Ciągniki Ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Stary za tą kasę to masz fajnego JD Fenda czy Deutza i to jak wyposarzonego nie baw się w gówna ja sam szukam czegoś podobnego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto i z czego mu zwróci Spo już pozamiatane. A lepszy używany zachodni nie każdy niż nowy Ursus Zetor Pronar itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakies 12 lat temu na polagrze wystawiony byl ursus chyba prototyb około 130 km o bardzo nowoczesnej stylistyce zdawało się że wreszcie mamy krok do przodu.z ciągnikiem tym nie wiem co sie stalo i od tego czasu kompletnie nic gdzie my zyjemy.zetor przynajmniej coś modernizuje chociaz tez mu daleko do zachodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

byłem wtedy mały chłopak ale pamiętam tego ursusa ok 130 km z polgry. A co najbardziej mi utkwiło w pamięci że olej z niego kapał!!! Chyba ze skrzyni!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisałem maila do Ursusa :

Bardzo mi szkoda że o Waszych nowościach pisze prasa a na

www.ursus.com.pl nic o tym nie ma. Z wielką chęcią czytałbym o nowościach Ursusa na jej stronie a nie tylko wybranej prasie.

 

Otrzymałem ponizsza odpowiedź

 

Witam

Strona www.ursus.com.pl jest naszą oficjalną stroną. Zamieszczamy tam

jednak ofertę dostępnych obecnie w sprzedaży ciągników. Gdy nasze nowe produkty będą już w salonach dealerskich z pewnością zamieścimy je w naszej ofercie.

 

Z poważaniem

 

Magdalena Konieczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

spotkał sie ktoś z ursusem 1434?

Co ten ciągnik jest wart?

Mam możliwośc zakupu takiego z 1990 za 35 tysięcy w dobrym stanie i nie wiem co robić

czy to jest jakaś prymitywna forma 1634?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spotkał sie ktoś z ursusem 1434?

Co ten ciągnik jest wart?

Mam możliwośc zakupu takiego z 1990 za 35 tysięcy w dobrym stanie i nie wiem co robić

czy to jest jakaś prymitywna forma 1634?

 

To jest krótka seria ursusa turbo o mocy 135 koni.

Jeśli stan dobry to kup....go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ludzie co wy sie czepiacie tych ursusów zamiast sie cieszyć ze mają nowe pomysły to wy ich tylko kryttkujecie.Co do tego 1014 to fakt że jest mało komfortowy i nic w nim nowego niema.Ale musze wam powiedzieć ze to jest prawdziwy koń roboczy i swoje potrafi jest ciężki,mocny itp.Mój sąsiad ma takiego z 93r.Do dziś w silniku nie było nic ruszane. Była remontowana skrzynia biegów bo pracownik ją wykończył tak ją katował że nawet fendt by tego nie wytrzymał.Rocznie robi swoim 1014 500 mtg (maszyna do pobierania kiszonki,rozrzutnik tytan 12t,beczkowóz 6700l,brona tależowa,orka,uprawianie,wożenie wysłodków z cukrowni ok 400t rocznie).Obok niego ma jeszcze c-355,c-328 ,zerota 5011 i nową proxime 8441,którą ma ok miesiąc.Teraz jego 1014 będzie miał troche mniej pracy bo będzie za niego robiła proxima.Chciałem wam tylko powiedziec zebyście ich nie krytykowali bo to się juz robi nudne!I proszę was abyście się to wzieli do serca.Fakt ze nie są komfortowe ale swoje potrafią.Kończe juz bo sie troche zagadałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pokażcie mi chociarz jednego ursusa z pożądnym ogumieniem niskoprofilowym. Każdy zachodni ciagnik od 100km moze byc wyposazony w opony od 540/65 przod do 600/65/38tył a wursusie sasiad zalozyl ogumienie o profilu 70 i pierwsze co wysiadło po tym to sprzęgło-spaliło sie(1634).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokażcie mi chociarz jednego ursusa z pożądnym ogumieniem niskoprofilowym. Każdy zachodni ciagnik od 100km moze byc wyposazony w opony od 540/65 przod do 600/65/38tył a wursusie sasiad zalozyl ogumienie o profilu 70 i pierwsze co wysiadło po tym to sprzęgło-spaliło sie(1634).

 

to ze mu sie spalilo sprzeglo to nie wina opon tyylko sprzegla bo juz podjechane lub traktorzysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wie ktoś z was gdzie można zobaczyć fotki nowej gamy ursusów ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może źle sie wyraziłem. Chodzi mi o fotki tej nowej gamy określanej przez ursusa jako "New Ursus" , jeszcze niedostępne w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może źle sie wyraziłem. Chodzi mi o fotki tej nowej gamy określanej przez ursusa jako "New Ursus" , jeszcze niedostępne w sprzedaży.

Przeglądnij poprzednie strony tego tematu rafoo umieścił tam dwa linki ze zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No rzeczywiście zamieścił. Jeśli to taka modernizacja tych nowych ursusów to zpóźniona o ok. 10 lat , a cena wogle nie konkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

poszukuje kogoś kto ma na zbyciu ksionzke dotyczącom naprawy ursusa c-360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem tylko tyle że w przyszłym roku mają wypuścić nowy ciągnik o mocy około 160 KM z silnikiem Perkinsa. Niestety nie znam więcej szczegółów na ten temat tylko tyle że ma to być początek nowej gamy ciągników "ciężkich" Ursusa. Informację tą wyczytałem w bibliotece AR w jakimś kwartalniku o technice rolniczej - był wywiad z szefostwem na temat przyszłości firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jeszcze apropo polskich producentów ciągników. Byłem w tym roku na Agrotechnice w Hanowerze ( chyba nie muszę nikomu mówić co to za targi ), i tam wśród najlepszych marek zachodnich były stoiska (nie małe) Belarusa, Zetora, Kierovietz, a o naszych ciagnikach (Ursus, Pronar, Crystal, itp.), ani słychu ani widu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te ciągniki są za tę cenę naprawdę ciekawe. Za tą cenę można kupić np: NH TD95D i coc z tego. Kabina i skrzynia trochę lepsza, ale rewers mechaniczny. Sąsiad ma takiego i przy ładowaniu spalił go. 5.000 poszło się j...ć. Poza tym brak sprężarki!!!! Silniki Perkinsa więc będą trwałe i oszczędne. Kabina lepsza niż w 6014 z klimą więc jest już nieżle. Moim zdaniem za tą cene można zastanawiać się tylko nad tymi dwoma ciągnikami. Zetor ostatnio się sypie przykład 7340 u dilera tak trząsł, ze w końcu coś odpadło A NH TL100A kosztuje ponad 160 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mówię oczywiście o nowej seri ursusów

W tym 7524 jest klima! W nh TD95D kosztuje ponad 6 tyś i trzeba czekać pół roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...