Skocz do zawartości
wjmarcia

Mieszalnik do paszy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zakupić mieszalnik do paszy i śrutownik ssąco tłoczący. Mieszalnik wykona mi na zamówienie rzemieślnik. Proszę o informację i doradę, jaki system odpylania wybrać. Sa dwa rozwiązania. Pierwsze, że worki(filtry, czy odpowietrzniki jak kto pozywa) umieszczone są pionowo do góry nad mieszalnikiem, a drugi, że są umieszczone z boku, pionowo na dół. Które rozwiązanie lepsze? Dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest gdy wiszą nad mieszalnikiem bo wtedy następuje częściowe samo czyszczenie a i jak czyścisz to nie musisz nic pod nie podstwiać bo wkońcu masz mieszalnik pod spodem. Nie podajesz czy masz śrutownik jak nie to moim zdaniem lepszy jest taki z wyżutnikami pod sitem np.Okonek mniej dmucha a co za tym idzie potzreba mniej worków odpylających. Drugi typ to z dmuchawą np. Dozamech i Zuptor, dmucawa znajduje się w oddzielnej komorze obok komory z sitem i przeciąga podciśnieniem całe zmielone zboże i tłoczy do mieszalnika. Ja ma i Okonka 11 KW i Dozamecha 15KW. Sądze że rozdrabniacz Okonka jest lepszy pod tym względem ale niestety te rozwiązanie daje chyba nieco mniejsze odległości tłoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej jest napisane lepsze są te z workami pionowymi do góry, ponieważ nie trzeba ich często czyścić gdyz oczyszczają się sama a srót spada spowrotem do mieszalnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze trzeba miec wysokie pomieszczenie a ja nie mam i z czyszczeniem i tak nie ma za duzo roboty jak jest z boku worek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają mieszalniki z dodatkowym ślimakiem na dole zamiast kosza zasypowego a nad nim są właśnie te worki że co jakiś czas oczyszczasz je przez rozwiązanie tych worków i wysypanie w tem ślimak(jego kosz zasypowy). Ten ślimak też z większą łatwością podaje materiały lekkie np. otręby do mieszalnika. Ja mam ten ślimak a nad nim stary śrutownik bijakowy więc mogę śrutować jednocześnie dwoma śrutownikami i kosz zasypowy którym wrzucam dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszalnik z sipmy ze ślimakiem ustawionym pod kątem jakieś 30 stopni gniotownik bezpośrednio sypie w kosz zasypowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dozamech 1000kg mieszalnik, worki są na górze pionowo

śrutownik 11kw

chodzi praktycznie bezawaryjnie już 9 lat, teraz robie jakieś 15 ton paszy miesięcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Zamówiłem mieszalniik z workami ku górze. Proszę o info jak spisują się śrutowniki ssąco-tłoczące na silniku 7,5kW. Większego silnika nie mogę założyć ze względu na moc przyłącza.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rzemieślnik to ile za to bierze? i jeszcze jaki duży ma ten mieszalnik być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukam uzywanego mieszalnika do zaprawiania ziarna chce użyć interesowałby mnie zasyp 1000 1500kg

do tego poszukuje taniej wagi elektronicznej do posiadanego zestawu

rolnik@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was mieszalnik pasz sypkich MS-1000.? jak się sprawuje i jakiej jest pojemności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem także odpylanie pionowe. A ponadto nie wiem czy śrutownik ssąco-tłoczący to takie super rozwiązanie. Wydaje mi się że lepiej jest porobić ciągi ze żmijkami zasilającymi (ok. 1,5-2,0 kW) zasobnik tradycyjnego śrutownika (gniotownika) a to dlatego że wydajność będzie na pewno wyższa. Koszt na pewno spory ale to wydatek jednorazowy a jak ktoś robi paszę na premiksach to musi dodać co najmniej 3 komponenty z silosów a nie zawsze ssawka ma odpowiednią długość aby ze wszystkich trzech pobrać. No i latanie z wężami jak ktoś robi sporo paszy też nie należy do najmilszych zajęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...