Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jutro jadę, myślałem dolnonapędówką zablokować łańcuchen aby się niżej nie opuszczała i heja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pokosiłem. Przywiozłem balotnicą to zwierzaki zajadają się chyba zrobię sianokiszonkę. Co do plonu jak miałbym całą taką jak ta najładniejsza to byłoby dużo masy. Ale coś mi sie stało tak na 20 arach i tam była nędza i chwastnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie czy nutri honey pujdzie skosić orkanem? Czy ten sposób sie sprawdzi? Może ktoś tak robił. Bo dosyć dużo kamosy mi się nasiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, czy w praktyce nutri honej odrasta po skoszeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że za dużo wody na orkana. Lepiej skoś i potem jak podeschnie orkanem podbierz. Mi to co posiałem na próbę odrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskałem sorgo calisto na czoczątku sorgo miało białe plamy na liściach ale to przeszło a chwastnicy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka już jest w Polsce południowej. Co do sorga to moje 506 już dogoniło 2,5m kukurydzę ale tej 3 metrowej jeszcze nie. Ale jeszcze jest czas i ono ciągle rośnie byle były noce ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

U mnie sorgo tez rośnie jak na drożdżach, niektóre rośliny wypuściły wiechy z nasionami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka jest już stwierdzona na terenie 12 województw! Atakuje już wschód kraju!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 506 przerosło już najwyższe kukurydze a 2 odrost nutri honey ma koło 30 cm. Pierwszy odrost skosiłem i woziłem na spasanie do zwierzaków to nawet ostatnie mocno przeschnięte bardziej wolały niż super sianokiszonkę z trawy. Musi być naprawdę słodkie, albo coś w sobie mieć aż byłem zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ

a to nutri honej to czymś pryskałeś, bo ja swoje na części spaliłem opryskiem, a druga część tak zarosła że też musiałem zniszczyć. Dobre ziemie mają to do siebie że chwasty też świetnie rosną. A i napisz proszę skąd brałeś nasiona. Ja kupiłem wysyłkowo przez internet około 15 maja i była to już końcówka. Na paragonie było zresztą "trawa sudańska". Trochę się zniecheciłem ale jestem skłonny spróbować jeszcze raz. Jak wejdzie stonka to czymś tę kukurydzę trzba zastąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nutri honej pojechałem atrazyną - dałem 2 kg azoprimu i na słabszej ziemi chyba zaszkodziło wszystkim tylko nie chwastnicy i komosie. Na dołku surer rośnie. Zauważyłem że nie lubi zamokrego stamowiska. Nasiona kupiłem w Agroloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje sorgo przekroczyło 3 metry. A na hektarze to jak powschodziło i takie pozostało. jako może być tego przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje top silo marnie w porównaniu z kukurydzą. jak wam wyrosło sukrosorgo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie rewelacja. Jak w czerwcu i lipcu było mniejsze od kukurydzy tak teraz o prawie metr ja przerosło. Najlepiej to widać jak są obok siebie. Ale nie oszukujmy się w tym roku pogoda sprzyjała. A to co posiałem po jęczmieniu ozimym na początku lipca już ma koło 1,5 metra i ładnie rośnie. Kolega zasiał tydzień wcześniej kukurydzę to zarosła mu chwastami i ma też 1,5m i w porównaniu z moim sorgiem to lipa. W tym roku sieję koło 2 ha jęczmienia oz. i po nim spróbuję zasiać sorgo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaka miałes odmiane?

506 kolega będzie kosił razem z kukurydzą koło wtorku to zobaczę jak wyrosło jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można zasiać sorgo po zbiorze jęczmienia ozimego i czy oczywiście coś z tego moze wyjść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś 506 jak było koszone w najwiekszych miejscach było większe od Jaguara 840 czyli trochę ponad 4 m. Jak wjechał w nie 4,5m hederem to musiał jechać wężej bo nie mógł bardziej zwolnić a nawet raz zapchał seiczkarnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...