Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na słodyszka oprysk wykonany mospilanem niech pszczółki sobie latają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie żadnego słodyszka 23 kwietnia zrobiłem dursban+(słowo zostało wykasowane) .wtedy prawie go niebyło teraz tesz niema jeszcze .jeszcze pare dni i niech zapyla gadzina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zastosować oprysk na grzyba środkiem "Sparta 250 ew" ,zastanawiam się kiedy był by najbardziej skuteczny.rzepak wygląda na zdrowy zaczyna kwitnąć.Zastanawiam się czy opryskać w fazie początku kwitnienia czy w fazie opadania pierwszych płatków.Jesienią pryskałem środkiem "Orius".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z rzepakiem bo około 30-50% roślin mam pękniętych, w zeszłą sobotę był mróz prawie -3 C, czy to mogła byc przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z rzepakiem bo około 30-50% roślin mam pękniętych, w zeszłą sobotę był mróz prawie -3 C, czy to mogła byc przyczyną?

 

 

 

osa21 popękane ? hm a w jakim miejscu roślina jest popękana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem osobą wyspecjalizowaną w produkcji rzepaku od 10 lat udzielan profesjonalnych porad chetni pisac odpwoeim na kazde pytanie gg 8000946

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z rzepakiem bo około 30-50% roślin mam pękniętych, w zeszłą sobotę był mróz prawie -3 C, czy to mogła byc przyczyną?

 

Jesli chodzi Ci o podluzne pekniecia roslin to tak, mroz najprawdopodbniej byl tego przyczyna (zakladam oczywiscie, ze zwalczales chowacza). Dobrze by bylo popryskac to fungicydem, np. Karbenem - ale decyzja nalezy do Ciebie, musisz tez patrzec na ekonomike...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mróz tego nie spowodował lecz chowacz brukwiaczek owad dorosły nacina łodygę składa jaja z których wylęgaja się larwy , które nacinają łodygę choć w tej chcwili to już jest trochę późno na oprysk , ale jeśli chcesz spróbwać to polecam Sumi Alpha 050 EC cena około 55zł/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno jedno jak i drugie może spowodować takie objawy....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zarówno jedno jak i drugie to jest przeoczenie ze strony plantatora już na początku kwietnia na chowacza brukwiaczka trzeba pryskać co roku nie ma możliwości "zaoczszczędzenia" na nim mimo ze nie występuje zbyt licznie trzeba opryskać. Jeśli na dniach wykonasz oprysk uratujesz może choć połowę plantacji resztę spisuje na straty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki 21 widzę że uprawa rzepaku nie jest Twoja najmocniejsza stroną więc nie udzielaj się na forum i nie wprowadzaj innych osób w błąd....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady...! Na jakie straty Jeśli nawet to larwy chowacza to oprysk w tej fazie już nie wiele pomorze i na pewno nie stosowałbym samego Sumi Alpha. Lepiej dać Dursban lub Proteus. Lub Sumi z Danadin. Aczkolwiek przymrozek w okolicach -3 też da taki efekt. Czy to takie trudne rozciąć łodygę i zobaczyć co siedzi w środku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze ze najlepiej będzie rozciąć łodygę i zobaczyć czy czegoś tam nie ma to powinno wszystko wyjaśnić i nie ma co tu dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się Sumi dodałbym z innym środkiem ale nie w takiej fazie rozwojowej rośliny ??? Posiadam poletka doswiadczalene z różnymi odmianami rzepaku i był przymrozek -3,978 stopni i na żadnej roślinie nie ma popękań !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na pęknięcia podczas przymrozku ma też dawka azotu w roślinie gdyż zbiera się w niej woda. Jak kolega dołożył go sporo bo mógł popękać. A może i przymrozek był większy nić -3 tego się już nie dowiemy...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem duży nalot chowacza podobnika,rzepak mocno kwitnie,niewiem czy w tej fazie jest grożny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie trochę z innej beczki. Jestem z woj łódzkiego, interesowało by mnie gdzie można zakontraktować rzepaczek niedaleko mnie. Może być jakieś woj ościenne, piszcie jak byście coś wiedzieli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mój rzepak właśnie zaczyna kwitnąc a 2 tygodnie temu dostał proteusa czy pryskać już mospilanem czy poczekać bo jak na razie to jeden słodyszek na roślinie tylko jest bardzo dużo chowacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jechać mospilanem. Po 14 dniach raczej z Proteusa już nic nie zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czuy ktoś ma dfoświadczenie ze stosowaniem bi 58 lub generyki na pryszczarka w rzepaku. zabieg w fazie opadanie płatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie pryskając rzepak od grzyba mozna dodać mocznika do oprysku? bo nie wiem czy można mieszać mocznik ze środkiem grzybobójczym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskałem tylko na chowacza/ a trzeba pryskać na grzyba?? /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...