Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety jeszcze nie mam kwitu na środki ochrony, koncern Sudzucker działa super szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie można mieszac razem sisko z akordem 10 dni po siewie buraków w dawkach dzielonych.niektóre buraczki już schodzą i czy nie bedzie przeszkadzał ten oprysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie można mieszac razem sisko z akordem 10 dni po siewie buraków w dawkach dzielonych.niektóre buraczki już schodzą i czy nie bedzie przeszkadzał ten oprysk

ja wzeszłym roku pryskałem taką mieszanką tylko że pierwszy oprysk 14 dni po siewie i nic złego sie nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja planuję na 10 dni po siewie dać glifosat 2l/ha. zasiałem 5ha do KSC o/Kluczewo

U mnie na 10 dni po siewie, ku mojemu zdziwieniiu, buraki juz wzeszły więc nim polecisz glifosatem to sprawdz u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja planuję na 10 dni po siewie dać glifosat 2l/ha. zasiałem 5ha do KSC o/Kluczewo

Do 5 dni po siewie można bezpiecznie jechać ale jak znajdziesz kiełkujące nasiona to należy sobie odpuścić już raz widziałem pole po takim zabiegu szybko je przesiewali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zasiałem buraki piatek sobota, teraz tylko usługi robie po niedzieli planuję dać na 5 dni po siewie torero 2l/h dobry termin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy zasialem buraki 9 kwietnia a wczesniej 3-ego pryskalem ze wzgledu na poplony rzepaku jarego rofosatem 3l + chwastoxem extra 1.5 buraczki jeszcze nie wschodza i nie wiem czy tym chwastoxem ich nie zalatwilem bo na etykiecie pisze ze nawet po przeoraniu plantacji buraki sa wrazliwe na ten srodek.Pryskajac chwastoxem kierowalem sie tym ze dziala on tylko przez liscie dopiero niedawno uwazniej przeczytalem etykiete i pisze wyraznie ze buraki i pomidory sa wrazliwe na ten oprysk.pole ma ph 7 ,6 i po posianiu poszedl na buraczki fajny deszczyk Prosze o odpowiedz ale bez komentarzy ze trzeba bylo czytac ulotke o tym to doskonale wiem .Moze ktos mial podoby problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nic burakom nie będzie, tym bardziej że dałeś połowę dawki, dużą część oprysku wchłonęły rośliny, które później przyorałeś i nim się rozłożą to nie powinno to być toksyczne dla buraków. I obym się nie mylił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak wyglądają nasionka czy otoczka pękła i puściła kiełka ijaki on jest bo jeśli jest czarny to niestety ale zawaliłwś sprawe a może po prostu jeszcze nie wschodzą bo zagłęboko je wsiałeś chociaż u mnie tez głęboko były siane i w niedziele ok 70% było na wieszku miejny nadzieje ze jeszcze wzejdą twoje bo wiem co to znaczy być rolnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pomocy zasialem buraki 9 kwietnia a wczesniej 3-ego pryskalem ze wzgledu na poplony rzepaku jarego rofosatem 3l + chwastoxem extra 1.5 buraczki jeszcze nie wschodza i nie wiem czy tym chwastoxem ich nie zalatwilem bo na etykiecie pisze ze nawet po przeoraniu plantacji buraki sa wrazliwe na ten srodek.Pryskajac chwastoxem kierowalem sie tym ze dziala on tylko przez liscie dopiero niedawno uwazniej przeczytalem etykiete i pisze wyraznie ze buraki i pomidory sa wrazliwe na ten oprysk.pole ma ph 7 ,6 i po posianiu poszedl na buraczki fajny deszczyk Prosze o odpowiedz ale bez komentarzy ze trzeba bylo czytac ulotke o tym to doskonale wiem .Moze ktos mial podoby problem ?

Nie powinno zaszkodzić chyba że deszczyk wmył oprysk na kiełki ale to raczej mało prawdopodobne. Sprawdź kiełki jak kolega radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli przeorałeś mistrzu to na razie nie zobaczysz żadnych objawów - buraki wzejdą bez problemu. Gorzej moze byc później jak korzenie buraków dotrą do warstwy, w której jest herbicyd - możesz czasami zobaczyć w czerwcu-lipcu zahamowanie wzrostu itp. ale wcale nie musi tak byc - to zależy od zbyt wielu czynników, żeby można było to teraz określić. Następnym razem poleciłbym zabieg tylko glifosatem - on po 4 tygodniach jest calkowicie rozlozony i nie zagraża roslinom w żaden sposób. Myślę, że u Ciebie bedzie OK. Napisz później. Trzymaqm kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem poinformowany przez pracownika Cukrowni że nasiona które mi sprzedano maja jakąś złą zaprawę otoczka jest toksyczna i buraki trzeba przesiewać a KSC naradza się z WHBC jak z skąd wziąć nasiona i jak udupić chłopów. Oficjalnie nie ma jeszcze żadnej informacji w praktyce buraki nie wschodzą a jeśli się pokażą to usychają nawet w fazie 2 liści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nowe nasiona tej samej odmiany z inną droższa zaprawą w ramach rekompensaty kosztów ponownego siewu oraz przeprosinami. Trzy tygodnie od terminu optymalnego w obliczu panującej suszy w mojej okolicy gdzie zastosowano dwa zabiegi herbicydowe, uprawiać i siać jeszcze raz, to plon raczej nie pokryje kosztów produkcji nawet przy zastosowaniu droższej zaprawy a nie wiadomo do końca czy poprzednie w 100% nie poschodzą czy poprzednia zaprawa nie wpłynie na nowo zasiane. Cukier w sklepach już po 4,30zł oczywiście z importu.

W zasadzie to KSC sprzedała mi nasiona i ona odpowiada za to co sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem nowe nasiona tej samej odmiany z inną droższa zaprawą w ramach rekompensaty kosztów ponownego siewu oraz przeprosinami. Trzy tygodnie od terminu optymalnego w obliczu panującej suszy w mojej okolicy gdzie zastosowano dwa zabiegi herbicydowe, uprawiać i siać jeszcze raz, to plon raczej nie pokryje kosztów produkcji nawet przy zastosowaniu droższej zaprawy a nie wiadomo do końca czy poprzednie w 100% nie poschodzą czy poprzednia zaprawa nie wpłynie na nowo zasiane. Cukier w sklepach już po 4,30zł oczywiście z importu.

W zasadzie to KSC sprzedała mi nasiona i ona odpowiada za to co sprzedaje

a co to byla za odmiana i czym zaprawiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rozumiem że wszystkie odmiany z tą zaprawą:/ no to nieźle... ja mam jednostke Ciekawe co z nią a ogólnie buraki wschodzą. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam >wczoraj był u mnie przedstawiciel f-my timac agro i zaproponował mi zrobienie próby na 2 ha z ich tonikiem czy vitalem. Spotkał się ktos może z produktami tej firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to rozumiem że wszystkie odmiany z tą zaprawą:/ no to nieźle... ja mam jednostke Ciekawe co z nią a ogólnie buraki wschodzą. pozdrawiam

Buraki wschodzą nawet rosną do 4 liści i zdychają. Na razie indywidualnie dzwonią i dają nowe nasiona z inna zaprawą. Jak zasiane osobno likwidować, jak wymieszane to ......?? W informacji jaką dostałem na piśmie od Zarządu WHBC

........... Jednakże nasze kolejne badania laboratoryjne i szklarniowe, jak i obserwacje zasianych poletek wykazują zahamowanie wzrostu i rozwoju siewek, pomimo prawidłowych wschodów. ble ble ble..... Prawdopodobnie nastąpiła nieznana do tej pory interakcja środków chemicznych ble ble 
Z wyrazami szacunku Zarząd WHBC 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sieje kilka odmian to wsypuję każdą do osobnego aparatu wysiewającego wiec jakbym miał WHBC to bym musiał np po jednym rządku dosiewac i jak to zrobić? Moim zdaniem firma WHBC powinna w takiej sytuacji wypłacac odszkodowania, mysle ze rolnik jakby wytoczył proces takiej firmie miałby szanse wygrac. A teraz ktos zasieje w maju, nie wywiąże sie z limitu, za buraki psie pieniądze dostanie i jeszcze cukrownia kare mu policzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasiona rolnikom sprzedaje Cukrownia i to ona wg. prawa odpowiada za to co sprzedaje. Jak kupisz zepsuty telewizor to reklamacji nie składasz w Chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wielkopolska Jakość" - jaki jest udział tych nasion w plantacjach KSC? w Poznaniu troszeczkę popadało to i wschody teraz będą nieco lepsze, a rekompensata kosztu przesiewania w postaci lepszej (nietoksycznej) zaprawy to dosyć poważne nieporozumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile osób kupiło lipne nasiona? A jak ktoś zastosował już jakieś środki chwastobójcze, kto zrekompensuje rolnikowi koszty przesiewania nie z jego winy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...