Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jednak prawda co mi mówił a z tym rokiem referencyjnym to nikt nic nie słyszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz przebiła się do prasy informacja o tym, o czym pisałem już dość dawno... mianowicie, że wobec kolejnego zmniejszenia przez UE limitu produkcji polskiego cukru o kolejne 150 tys t. - KSC musi podjąć decyzję, którą cukrownię zamkną.

 

Gdy trzeba było zmniejszyc limit o 240 tys t.- to poleciały dwie cukrownie... to teraz ile? Dwie małe, czy jedna większa?

 

Najfajniejsze jest to, że tę decyzje podejmą władze KSC już w nowym składzie...

 

Jaką cukrownię obstawiacie? Jakieś preferencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dzisiaj zebranie w sprawie buraków i najbardziej przewidywane są cięcia liniowe czyli bez zamykania cukrowni tylko procentowym obniżeniu limitów wszystkim plantatorom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam dwie z Lubelskiego : Krasnystaw i Werbkowice.

Wtedy panowie rządzący będą mieli święty spokój z cukrowniami na lubelszczyźnie.

Ponieważ są to dwie ostatnie cukrownie w województwie lubelskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tym rokiem referencyjnym? wie ktos o co chodzi? juz mialem zawieszac limit na ten rok, ale teraz zastanawiam sie czy nie siac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy już wiadomo jak będzie wyglądało obcinanie kolejnych to limitów w cukrowniach należących do F&L

Dzisiaj zapadła decyzja że o 10,5% zostanie obcięty limit wszystkim plantatorom którzy posiadają limit w wysokości 150t i większy.

Wszyscy ci którzy mają limity mniejsze niż 150t zostaną bez cięć limitów.

Jeszcze tylko nie wiadomo kiedy tę cięcia nastąpią ale najprawdopodobniej dopiero od przyszłego roku (kolejnej kampanii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co z tym rokiem referencyjnym? wie ktos o co chodzi? juz mialem zawieszac limit na ten rok, ale teraz zastanawiam sie czy nie siac...

 

Dzisiaj gadałem z gościem ze związków i tak Cukrownia LUBLIN ma pracować w tym roku

 

2 sprawa to coś z tym rokiem referencyjnym jest tylko nie wiedział dokładnie , mówił żebym siał normalnie tyle buraków ile mam limitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to spoko:-D A skąd on to wie?:D jeśli tak to ja sieCiesze:-d a co. to Piotrze dobra wiadomosc aby prawdziwa:D a z tym referencyjnym hmm ja tam nic wiem:/ ja i tak sieje nawozy rozwalone a co ma sprzęt się kurzyć:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie stąd że już jest umowa kontraktacji do Cukrowni Lublin i mają zwiazki akceptować chyba jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tylko cukrownie się boją że nie będą miały co przerabiać jak ludzie im nie posieją buraków. Nie rozumiem zabardzo po co ma być rok referencyjny skoro każdy plantator ma % udziału jego limitu przysługującego cukrowni. Ja mam przeniesione na przyszły rok 10 t z 2007 - obcięcie limitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno rok referencyjny ma polegać na tym(ci co posieją w tym roku buraki będą dostawać dopłate cukrową od 2010 do2013 ,a kto nie zasieje to (słowo zostało usunięte))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzwonił inspektorek z cukrowni (grupa sudcuker) z propozycją siwu buraków choć jesienią podpisaliśmy "cyrograf" że zrzekamy sie limitu i bierzemy rekompensatę .A najlepsze jest to że mógłbym zasiać nawet ze 3 razy więcej w stosunku do przysługującego mi wcześniej limitu i nie straciłbym prawa do rekompenstaty za limit!!!Ciekawe to -co nie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może tylko cukrownie się boją że nie będą miały co przerabiać jak ludzie im nie posieją buraków. Nie rozumiem zabardzo po co ma być rok referencyjny skoro każdy plantator ma % udziału jego limitu przysługującego cukrowni. Ja mam przeniesione na przyszły rok 10 t z 2007 - obcięcie limitu.

 

W tym też coś jest nawet dużo , jutro będe wiedział więcej

 

jeżeli Lubelska Cukrownia padnie to członkowie zarządu po 200000 zł odprawy a pracownicy po 70000 czy 75000 zł odprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cukrownie mają duży problem bo masa plantatorów oczywiście tych wielkich zawiesiła czasowo uprawę na rok Jak się okazała w cukrowniach F&L też szukają chętnych do zakontraktowania większej partii buraków bo cukrownie nie będą miały co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowa w Lubelskiej Cukrowni praktycznie taka sama jak rok temu , ale w załącznikach są różnice niewielkie

 

Cena wyższa o 0,17E przy 16% polaryzacji tzn 27,83 E netto

 

Z tego co mi powiedziano to wnisek restrukturyzacyjny KSC nie został odrzucony przez UE a z innych krajów były odrzucane także odnośnie likwidacji cukrowni nic nie wiadomo

 

Odnośnie tego roku referencyjnego to nie jest powiedziane czy to będzie 2008 , moze byc i 2009 UE wybierze ten w którym zasiane będzie najmniej buraków i tak straszą w tym gadaniu cukrowni jest też 2 dno bo jeżeli Lublin i Krasnystaw zakontraktują o 30% mniej buraków to KSC obie zamknie i przy kontraktacji mają pisac w zeszyt to co ktoś nie zakontraktuje z limitu i szukać na to chętnych

 

Kontraktacja rusza w tym tygodniu

 

Odnośnie płatności cukrowej to prezydent już podpisał tylko trzeba czekać na uchwałe sejmu i moze wreszcie będą cukrowe naliczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super a niektórzy z Krasnego stawu nei chcieli protestować to teraz bendą też mieli za swoje... to jedna MAFIA!! Ale nam skoczyło...ojaaa a ile teraz wies dostała kasy do tony szookk... teraz za tą podwyżke chłopy nakupią trakturów... Wiecie co taka podwyżka to upokożenie.... i ośmieszenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak jak krakałem... KSC zamyka jeszcze jedną cukrownię, to jest nie do uniknięcia... Brześć Kujawski...

 

A decyzję w tej sprawie podejmie (tonąc we łzach) nowy zarząd... czyli ci, którzy tak żarliwie (pod Wasze głosy) krytykowali zamknięcie Lublina i Łap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas można zwiększyc limit w moim przypadku zaproponowlai mi nawet o 50%. ale chyba ich pogieło za tą cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież działania restrukturyzacyjne zakładają też obniżenie ceny!!! Dokładnie wiadomo jakie maja być i o ile się obniżą...

 

Celem ostatecznym reformy jest przeczież WYGASZENIE produkcji, a więc tnie się ilości i ceny...

 

Taka jest cena globalizacji. Teraz polscy rolnicy płacą trzeciemu światu za skutki kolonizacji w XVIII i XIX wieku, mimo że Polska nie miała z tym nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zakontraktowałem 165t. buraków mniej nie mogłem za to wiecej to z wielka chęcią chcieli wpisac. w jednym roku obcinają w drugim na siłe wpychają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dzisiaj zakontraktowałem buraki troche więcej niż planowałem bo 535ton a planowałem 420 zrobiłem tak ponieważ szkoda i straćić prawo do 2 tury dopłat a prawdopodobnie będzie ona naliczana właśnie z tego roku cena nie za ciekawa bo ok 98zł tona za 16% polaryzacji i przy kursie euro 3.5 jak cukier będzie wgranicach 19% to nawet wyjde na tym na swoje a jak nie to wyjde na zero (zostanie dopłata cukrowa )

 

 

czy istnieje oprysk na burak w którym znajduje się sam etofumesat

jeśli tak to podajcie jego nazwe i orjętacyjną cene bo wstyt się przyznac ale o takich środkach ja nie słyszałem a podobno jest pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje oprysk na burak w którym znajduje się sam etofumesat

jeśli tak to podajcie jego nazwe i orjętacyjną cene bo wstyt się przyznac ale o takich środkach ja nie słyszałem a podobno jest pozdrawiam

Stapler Norton Kemiron Etnosat i pewnie jeszcze coś się znajdzie

 

Podpisałem umowę 288t oDebra1łem nasiona 5 jednostek na 4,11ha i będę miał satysfakcję (lubię to robić) jak ładne urosną bo jeśli chodzi o pieniądze to raczej się nie dorobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś zakontraktowałem 165t. buraków mniej nie mogłem za to wiecej to z wielka chęcią chcieli wpisac. w jednym roku obcinają w drugim na siłe wpychają.
a dlaczego nie mogłes mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też dzisiaj zakontraktowałem buraki troche więcej niż planowałem bo 535ton a planowałem 420 zrobiłem tak ponieważ szkoda i straćić prawo do 2 tury dopłat a prawdopodobnie będzie ona naliczana właśnie z tego roku .Skąd masz takie informacje moze byś coś podpowiedział bo ja juz prawie zrezygnowałem z buraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...