Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie jak pryskasz to nie pelaczujesz bo inaczej po pelaczu chwasty rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie używam pielacza, ale niektórzy sąsiedzi jadą pielaczem i za kilka dni jadą Venzarem i nie widzę u nich powtornego zachwaszczenia, ja Venzar dodaje do ostatniego zabiegu i też spokoj. Nie wiem czy jest rożnica po pielaczach jeżeli pole pod buraki jest głęboszowane, moim zdaniem to szkoda ON, bo jeżeli pielacz wzruszy ziemie na 2-3 cm to chyba buraczkom nie poprawi się a jak pojdzie zlewa to moje gliniaste górki spływają w dołki i zamulają buraki, a tak sama woda sobie płynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to zależy od klasy gleby ja pielaczuje bo się zaskorupia gleba jak jest sucho, i głęboszuje pola hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, sasiad w sobote posypał buraczki azotem i poleciał pielaczem i co ?, górki się obniżyły a dołki wypłciły i buraki zasypało i pewnie ten azot też spłynął. Center jak Ci się zaskorupia gleba to próboj w mulcz, a co do pielacza to pisałem, że moje górki po tym spływaja, jak właśnie u sasiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak spżętu do mulczu ale słyszałem że jest greate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak spżętu do mulczu ale słyszałem że jest greate

Nie musi być od razu pełny mulcz wystarczy, że na powierzchni jest trochę resztek z poplonów i przedplonu wtedy i dżdżownice lepiej grasują i spulchniają no i podstawa to właściwe pH

normal_prawie_mulcz.jpg

A nieźle u nas dolało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ph mam oki coś brakowało do obojętnego troszke a co do mulczu ja słome zostawiam i tne gorczyce i zostaje ona troszke jest takiego ale nie aż tak hehe to żeby zwiększyc ilośc resztek to co na wiosne słomy zawieść jeszcze troche ? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymyśliliśmy taką technologię by buraki siać ze zbożem by zagwarantować wschody buraka w przypadku ulewy. Jak powschodzi uwalić graminicydem, ale chyba nikt się nie zdecydował w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiej wcześniej gorczycę tak koło połowy sierpnia a jak bedzie mokro to pod koniec i zaorz ją jak wyrośnie tak że trochę zastanie na wierzchu. Jak będziesz orał to nie staraj się całą przykryć ziemią. I zrób podorywkę trochę głębiej tak że trochę ścierniska wywalisz jak będziesz orał tą gorczycę. Zobaczysz zaraz będzie co innego. U mnie to wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak orzesz poplon na zimę to wywal przedpłużki ścinacze czy co tam masz i ustaw pług by pług nie odwracał mocno skib i dużo resztek zostaje na powierzchni.

 

W przyszłym roku zamierzam po żniwach nawozy agregat ścierniskowy może Rundup i przełom sierpień/wrzesień kultywator o sztywnych łapach i siew gorczycy (bez orki) na wiosnę brona po przymrozku potem Rundup uprawa i siew buraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mocne ziemie to wyjdzie Ci to ale na słabszych nie radzę jeden u mnie już się przejechał na czymś takim i nie chce słyszeć o mulczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś wymyśliliśmy taką technologię by buraki siać ze zbożem by zagwarantować wschody buraka w przypadku ulewy. Jak powschodzi uwalić graminicydem, ale chyba nikt się nie zdecydował w praktyce

 

ja w zeszłym roku coś takiego miałem, ale to z przypadku bo kupiłem działke z takim owsikiem, ze ludzie myśleli ze to zboże a tu pod koniec maja zrobiły się buraki. Wschody to były 100%, ale ubiegłoroczny maj to i tak by łmokry, a od owsika to musiałem dwa razy pojechać bo w połowie czerwca zaczął świerzy wychodzić. Ja po żniwach to daje wapno, orka,siew gorczycy. W pierwszej dekadzie pazdziernika jak zaczyna kwitnoć daje obornik i orka zimowa tak jak pisze ansu wywalam przedpłóżki i trochę gorczycy zostaje na wierzchu i tak zostaje na zime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie znowu pełno mszycy coś w tym roku pełno tego dziadostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w moich burakach mszyca siedzi tylko na rumianach tych co uniknęły herbicydu jest aż czarno może to jest sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie znikła i jak narazie nie widac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie czym rdest powojowaty zwalczyć etofumesat i metamiron go nie biorą na betanal AM 11 jest średnio wrażliwy

 

Nie mam zawiele ale z 70 ary jest ze sporym jego nasileniem chyba tylko gracol pozostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poradźcie czym rdest powojowaty zwalczyć etofumesat i metamiron go nie biorą na betanal AM 11 jest średnio wrażliwy

 

Nie mam zawiele ale z 70 ary jest ze sporym jego nasileniem chyba tylko gracol pozostaje

Etofumesat + fen/desmedidifam (B Elite Akord itp) w fazie pierwszej pary liści właściwych, jeśli chodzi o rdest powojowy a jeśli chodzi o kolankowy to LENACYL (Venzar) ale teraz to raczej TRIFLUSURFURON (Safari)

Chyba tak mi się wydaje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem safari zobaczymy czy podziała miałem pryskać ale deszcz i kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam nioski o przyznanie oddzielnej płatności z tytułu cukru na rok 2006 złożone

U mnie cukrownia jeszcze dokumentów nie przygotowała może do końca czerwca się wyrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cukrownia jest w trakcie ich kompletowania i ma być jakieś zebranie ale co dalej pierun ich wie tylko czas ucieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dokumenty ale jeszcze nie złożyłem

 

 

W sobote prysnołem buraki safari+ AM11 , jak myślicie w środe mógłbym już polecieć metamiron+etofumesat+perenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dodałbyś już jakieś mikroelementy zauważyłem że wcześniejsze ich dawki lepiej potem się udzielają podczas letnich susz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz od tygodnia są inspektor przywiózł ale jeszcze nie złożone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu walczyłem z mszycą ale na innym kawałku. Ciekawie wygląda na polu bo siałem 3 sekcje Tomby i 3 sekcje Cassino. I widać różnicę tylko muszę po otoczkowaniach dojść które sa które.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...