Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co ja też jestem tego zdania że nie ma jak staree sprawdzone środki po mustangu nadal stoją kopry i łobody w polu ja choinki a po aminopieliku czyściutko porównajcie cene preparatów i skuteczność nie ma jak stare sprawdzone co dać trakiego na kompse w buraczkach żeby tanio i skutecznie wzieło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorzystaj z tego linku który był na forum liz.herbicyd tam jest program to wyszukiwania oprysków na konkretne chwasty może okarze się pomocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Kemifamie ?? a i pytanie czy nie poparzy buraków w fazie liścieni dawką 1litr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem betanal zamiast kemifamu 1,5 l +kemiron 0,2 l i dodatkowo goltix 1 l w pierwszej dawce ,a w drugiej betanal 2 l +kemiron 0,2+goltix 1 l. chwastów nie ma i wyszlo stosunkowo tanio a buraków na pewno nie popali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kemifam i betanal am 11 to jeden czort. Tylko że na rynku jest kemifam koncentrat i dajesz go o połowę mniej niż w/w betanalu. Ja w tym roku zrezygnowałem z niego i jest super. Jednak herbicydy o działaniu doglebowym w buraczkach lepiej się sprawdzają i dłużej działają.

1 l na liścienie to nawet tego skoncentrowanego możesz dać tylko nie przesadź z ethofumesatem do tego. Na liścienie to tak 80g mozesz dać i zadziała. Ale najlepiej to jechać oddzielnie. Mi w zeszłym roku przypasowało jak dawałem 150g ethofumesatu razem z agilem(na jednoliścienne) a betanal oddzielnie z ta małą dawką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha dzięki wiesz co ja właśnie na takim jednym kawałku mam perzyk i dałem 2x2l Torero i jest w sumie spokój tylko kompsy naschodziło i chce tym pojechać teraz małą dawką nie moge zwalczyć perzu bo naschodziło mi tam gdzie miałem małe braki buraczków i są w fazie liścieni i szkoda mi ich jak pojade perenalem to je spale i poprostu wolę się poradzić fachowców zanim podejme pewne kroki dizęki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe słuchajcie ale śmiana dziśą byłem w burakach i tam co miałem pryskać po seszczu wszystko spalone:) hehe czyżby torero zaczeło działać hehe Ale środek się nie zmarnuje bo z boku komosa stoi jak żołnieże i ma jakieś 4-5cm to moze 1litr kemifamu starczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a umne buraczki czysciutenkie wczoraj dałem ostatnia dawke torero 2l+0,5 perenalu+3litry plonvitu B+siarczan 7,5kg+bormax 1l + tytanit 0,2l

a i jeszcze jedno mszyca znikła CUD!!!!!!!!!!!!!!! nawet nie pryskałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile twoje buraczki mają liści że dajesz już dolistne i jak wyglądała twoja ochrona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec burakom brakuje około 40% do zakrucia miedzyrzędzi

a jaka ochrona 3x2l/ha torero i w trzeciej dawce dodaje 0,5 perenalu +3x siarczan magnezu 7,5kg/ha plonvit B 2x2l/ha i 1x3l ha tytanit 3x0,2/ha i bormax 3x1l/ha

 

no i chwascik ale jeszcze czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie wiecie co mi ta uprawa bardzo odpowiada ale widzicie co się dzieje!! Ta przeklęta reforma!! Zostalismy nabici w butelke jednym słowem!! UE umywa ręce od tej reformy i od skutków jej!! To jest ewidentne że chca nas zniszczyć nasz cukier. W dodatku nasi ministrowie wymyślili piekne dopłaty do cukru i ŚWIETNIE je uwarunkowali... Czasami wątpie że to też polacy... Mam nadzieje że coś się zmieni...[/url][/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dopłaty będą rekompensowały straty poniesione w wyniku spadku ceny i uprawa buraków cukrowych będzie nadal opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie coraz gorzej z roku na rok , niedługo będziemy słodzić żółtym cukrem z brazyli

 

weszliśmy do unii i trzeba ponosić tego konsekwencje ja tam wolałem jak nie było Vatu na maszyny i przenica była po 50 zł sprzedałem z 20 ha i mogłem coś zrobić a teraz te przerąbane papiry na spo i urzędasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ja sam poniosłem koszty i mam nadzieje że może przetrwam jakoś ale co do dopłat to wiecie że do lipca bendą mieli czas żeby je wypłacić hehe:) - nousens !! a z pszenica to masz racje. Sieliście już 2 dawke azotu pod biraczki ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie siałem musze salmag albo saletrzak kupić na buraki i na łąki

 

Muszę drugi raz opylić buraczki ale po tych deszczach to na bagienku to pewnie 360 utopie

 

Polecam na przyszły rok buraczki Cartouche są o niebo lepsze od tomby i adeptusa znajomi siali 2 tygodnie przede mną a moje ich przegnały

 

100g etofumesatu + 2 litry betanal AM11 + 1 kg gladiator spoko u mnie podziałało polecam

 

Sporo ludzi u mnie narzeka na torero bo nie wzieło przytuli

 

Center u ciebie też pewnie podlało bo niedaleko odemnie mieszkasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku daje mocznik bo tylko to mam no i oczywiscie w oprysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocznik na buraki ee tam no u mie pada ja jestem z Zezulina a Ty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mie przytulie wzielo Torero ładnie bez zastrzeżen ale komosa mi przerosła i musze iśc z gracką hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x120kg/ha i do oprysku po 10 kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tworzymy trójkąt bermudzki bo ja z Garbowa, też dolało jak się da to w sobote pojade buraczki nalistnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajnie trójkąt nieźle tylko żeby nam przez to planatacja buraków nie zgineła hehe mam pytanie czy po pielaczowaniu jak dam 1kg Goltixu to zatrzyma mi rozwój chwastów w buraczkach i bez zachamowania wzrostu buraków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...