Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jechałem do Piask i już ludzie kopią , sporo pryzm z wyglądu jako takie buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D

tylko mały problem ziemia I kl przy rzece jak ja tam wiade

W takiej sytuacji to jak tylko da się wjechać bierz sie za kopanie. Ja mam wszystko na 3 klasie ale jak napada to też po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem dizs buraczki na pryzmach w górnym niedaleko łecznej ojej ale marchew... mam nadzieje że moje takie nie bendą nie zachodze boje się.. hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr: nie wiesz ile siepłaci za wywóz buraków samochodem do lbn ? tak prrywatnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jaki macie cukier w burakach bo ja swoje juz wykopalem odbior mam na 18 i zastanawiam sie czy mi nie braknie burakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oDebra1łem włuknine, co do cukru to nie jest tak źle juz średnia jest 16%

A plon 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z podkarpacia i sr z ostatnich 3 lat wychodzi mi po 62 tony z ha i wlasnie niewiem jaki bede mial cukier bo byc moze ze ponizej 16 a to wtedy wiadomo ze trzeba wiecej oddac burakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cukier powinien być wysoki bo była słoneczna i ciepla jesień a noce chłodne co sprzyja gromadzeniu cukru na podkarpaciu buraki dośc ładne jak na ten rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zacznę kopać buraki na początku listopada jeszcze urosną i nabiorą cukru może nie zamarzną i śnieg nie zasypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jaki macie procent Cukrownia Lublin ? mi walą coś koło 9 a buraczki czyściutki aż miło i nie wiem czemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku to są procenty marzenie. U nas to po oczyszczarce są większe. A jak ktoś im mówi jak to możliwe to ciągle odpowiedają to napewno przez kamienie. A gówno prawda to jest kradzierz w biały dzień. Kilka przyczep jak zrzucałem do piwnicy to wiadomo że kamieni nie będę wrzucał to jak sobie policzyłem to na 5 t na przyczepie mogło być 100 kg max to wychodzi 2 % niech by ziemi było 4 % to 6 % zanieczyszczeń wiecej nie moze być. Czyli reszto to zysk cukrowni(kradzierz). Ale nic nie zrobisz. No możesz się na nich wypiąć i nie siać buraków. A jak chcesz wiedzieć więcej o cudach jakie się zdarzają podczas dostawy buraków do cukrowni to porozmawiaj z chłopakami co mają transport i wożą dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nieźle ja na kompleksie miałem 11-12% na skład jak woziłem ale tam było szkiełko procentmistarza a tu maszyna bieże prube automat więc myślałem że mniej wyjdzie ale skoro tak mówisz że porocent marzenie to dobra nic nie bende kminił. Ale w sumie to mi się też nie chce werzyć bo ziemi na buraczkach nało co kamieni nic moze gdzieś czasem liście takie po suszy uschnięte ale wiesz... hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2 lata tem jak oddawałem do cukrowni wrocław to o procet trzeba było walczy i był od 8 do 12

w tamtym roku oddawałem do cukrowni lewin brzeski to procet był 8

wszystko zalezy od cukrowni i oczywiscie od procetowego

ale ja mam zasade nigdy nie daje im w łape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pierwszy raz zawiozłem to miałem 4% byłem w szoku a teraz woże te same buraki identyk i mam 9,5.. a u nas to nie szkiełko procentmistrza tylko maszyna francuska robie prube.. ehh widać omylna hehe:D ale co z tym zrobić? Oto jest pytanie:D hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w cukrowni Lublin jest wszystko zautomatyzowane i nie ma komu dac w łape nie to co kilka lat wcześniej jak nie dałeś to nawet po czyszczarce wychodziło 13-15%.i oni do zanieczyszczeń puszczeją terz korzonki do 2,5cm więc jeśli tak ogółocą buraka to co z niego zostanie i nic dziwnego że wychodzi im w najlepszym wypadku 8-9%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja:D ... wiesz co jest takie powiedzenie że polak potrafi więc LUDZIE Z LUBINA JEDNOCZCIE POMYSŁY NA TYM FORUM!! Ale tak serio to moim zdaniem to zadużo.. 5% było by oki i zgodził bym się ale nie tyle.. Panowie pod przyszłe buraczki sypaliście cos już pod pług i ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w tamtym roku po czyszczarce miałem 26% na cukrowni jeden taki samochód a średnio wyszło mi koło 12 % ciekawe jak będzie w tym roku po myszy dobrze że mają w odbirze opuźnienie 2 dni to może do 24 pażdziernika zdąże wykopać

 

Jak masz 9 % to się ciesz a jaki cukier ci wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...