Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

miałem takie pole na którym była izolda chyba tak siępisze i było 63tony z hektara ale słaba polaryzacja nicałe 17& dokładne nie pamietam mam nadzieje że z polskimi będzie lepiej ale się okarze a u was ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie kopałem tombe i kujawską plon podobny ok 50 ale i tak bez żadnych odżywek , nie pryskane od chwościka tylko 3 razy na chwasty , nie gracowane to nie ma co narzekać

 

Ale jakieś twarde są te tomba bo aż nóż urwałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiesz jaka wydajność cukru? Pod przyszłe buraczi sypaliście już jakieś nawozy na jesień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod buraki gorczyca zasiana 15 września rośnie powoli ma 10-15cm deszczu od żniw (połowy sierpnia) nie było dzisiaj był przymrozek nad ranem -5C gorczycę trochę przyjarało a buraki nabierają cukru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Inspektorem to średni cukier w Lublinie był 16% ale było i jest sucho i podobno szybko przybywa cukru.

Buraki na oko nieźle wyglądają ale jaki bedzie plon i cukier to dowiem sie w grudniu bo odbiór mam 2-ego a może później bo podobno cukrownia ma problem z transportem , nikt nie chce u nich jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nic nie brali w okolicy bo wszystkie samochody pojechały po buraki do ostrowca także już mają 3 dni poślizgu i mnie to cieszy bo dzisiaj konkretnie mi się zrypał kombajn

 

Cukier nie wiem jaki z tej tomby ale ją i kujawską sypie na jedną pryzme a na oddzielne pryzmy adeptusa i cartuche jak będą brali to będe wiedział jaki cukier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam kopie nie czekam na ten cały cukier puxniej bende się śpieszył bo śnieg czy co tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nikt jeszcze niek kopie a za dobry miesiąc odbiór. Ja myślałem od poniedziałku wystartować ale chyba bedzie poślizg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na dzisiaj termin odbioru buraków ale nic z tego bo tydzień opużnienia bo na cukrowni LUBLIN jest 20 samochodów do wożenia buraków dali małe stawki i nikt nie chce wozić , ale cieszy mnie to bo zostało mi jeszcze 2,5 ha wykopać

 

Wczoraj zaczołem kopać odmiane CARTUCHE i plon (słowo zostało usunięte) ciekawe jaki będzie cukier , sypie ją na oddzielną pryzme i zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coniektórzy zaczęli kopać ja może tak koło połowy tygodnia też chociaż pozaczynam kawałki żeby było potem łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz swoje buraki oddalem do cukrowni z 4,8 ha wyszlo 312 ton ale jaki cukier to dowiem sie dopiero w poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak w Lublinie to prawda że nie mają czym wozić?!

Ja mam odbiór 2 grudnia to praktycznie może wyjśc po świętach .

Kumpel już odstatawił i wyszedł mu cukier 18%

 

Piotr.

To słowo co ci usuneli to miało znaczyć że bdb. czy tak sobie? bo też mam tą odmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopie buraki na gorce mam suszetaka ze ziemia popekana a blizej rowu makro tak ze musialem 1 ha wykopac recznie bo plywaly w wodzie, cukier 16 ,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jednak w Lublinie to prawda że nie mają czym wozić?!

Ja mam odbiór 2 grudnia to praktycznie może wyjśc po świętach .

Kumpel już odstatawił i wyszedł mu cukier 18%

 

Piotr.

To słowo co ci usuneli to miało znaczyć że bdb. czy tak sobie? bo też mam tą odmiane

 

bdb

 

buraki posiane co 16 cm i między korzeniami nie ma prawie wolnych przestrzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się wykopać buraki

 

Teraz tylko czekam na odbiór ale troche poczekam bo wczoraj brali buraki z 14 -10 a ja miałem 22-10 także pewnie dopiero w listopadzie będą brali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczołem radlić i jak narazie to mogę powiedzieć że jest tyle samo co rok temu ale poczekamy aż bedą w cukrowni wtedy będzie dopiero wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem do listopada i zacząłem dzisiaj kopać jest strasznie sucho miejscami śpią (zwiędły) kurzy się, że kombajnu nie widać deszcz ostatnio padał w połowie sierpnia jakieś duże i dużo, kiedy one urosły znajomy wozi do Cukrowni Krasnystaw cukier ponad 18% 50-60t/ha ja kopię na pryzmę ciekawe, kiedy zabiorą mam termin na 17 listopad i stawki dla kierowców zwiększyli to może do grudnia zabiorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na liście po buraczkach taki ie cięte zadnasiedczkarniatylko talerzówka sypiecie np jakieś wapno czy cos żeby było lepiej pod jarą pszeniczke a wogle dajecie pd jare coś w worku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zostawiam liście i po burakach większość będzie jęczmień jary i dam na wiosne 150 kg mocznika i troche wielskłądnikowego mocno zastanawiam się na KEMIRĄ tą 20 P + 30 K w big bagu znajomy na wiosne brał po 1000 za tone i ładną miał kukurydze

 

A na działce 1,3 ha będzie kukurydza i tu najprawdopodobniej pujdzie pomiot od indyków jak sie wyrobie do orki zawieżć słome i nabrać sobie pomiotu akurat na to działke mam blisko na ferme

 

 

Jarej pszenicy wogóle nie sieje bo gorzej sypie jak jęczmień a na pasze i tak pasuje mi lepiej jęczmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zbiornika ani rzadnej sieczkarni przy kombajnie liście bezpośrednio z odrzutnika lecą pod kombajn, pokolejnych przejazdach koła je zgniatają i później tylko pług i nic sie nie zapycha.a na liście zalecane jest wapno przynajmniej1/3 dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja są w lubelskiej cukrowni z odbiorem buraków ja miałem termin odbioru 22-10 wczoraj dzwoniłem i nie wiedzą nawet ile mają opuźnienia i wychodzi na to że 400 ton będe musiał nałądować i wozić na cukrownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...