Skocz do zawartości
Gość Kaziu

Kombajny buraczane

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chcesz założyć nietypowe koło zębate spróbuj kupić od innej maszyny ważne jest tylko to żeby rozmiar zębów był ten sam a co do otworu to zawsze można zgłosić sie do tokarza. Lepiej kupować metalowe zębatki, bo żeliwne pod obciążeniem mogą się łamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że jako rozmiar zębów masz na myśli również:

średnicę oraz oczywiście ilość tych zębów,

sam rozmiar to nie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama zębatka musi być dopasowana do rozmiaru łańcucha a z ilością zębów można kupić z większą ilością lub mniejszą w zależności od tego czy chcemy zwiększyć czy zmniejszyć obroty. A co do średnicy otworu to można to zmieni odwiedzając tokarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w posejdonie zwiekszyłem ilość obrotów koła czujnikowego nad nożem. Miałem poprostu za dużo dużych buraczków i owe kółko przewracało mi buraczki.

A udało mi się tego dokonać dzięki wymianie koła łancuchowego z którego schodzi napęd na koło. Miałem taką zębatkę orginalnie z kombajnem. A różnica jest tylko 1 zabka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kombajn do buraków, NEPTUN Z413, rok produkcji 1997. Pierwszy wlaściciel, garażowany, sprawny w 100%, stan BDB, cena do negocjacji.

Fotki na maila.

 

slavomnich@wp.pl

 

600 753 219 , 600 495 564

 

/edit - Czw Wrz 21 18:38:00

Cena 12500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ta cena jest nie realna skoro klaina można kupić za 6tyś to twoja cena jest zbyt wygórowana zwłaszcza że wiekszy popyt jest na klainy mimo to że są starsze są bardziej wytrzymałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no fajny widziałem foty nie mozna go porównywać z kleinem starym bo to jest nówka no i polski:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tobą że sprzęt gorszej jakości a nowy jest lepszy od tego starego ale trzeba rozpatrzeć inne czynniki np. awaryjność do ceny zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o tą przekłądnie co wszystkie napędy wychodzą to HIPOL GL4 styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja lubie mieć wszystko w ładzie jak to mówi mój Dziadzio:D doświadczenia z poprzednich lat nauczyły mnie że nalezy dbać o maszyny chyba że lubi ktoś niespodzianki w trakcie pracy wyjazdy po częsci przestoja itp nie moge sobien na to pozwolić... Nie moge tego tryba dostać nigdzie do koła kopiującego. Może zadzwonie do famarolu mozę mają coś takiego. ma ktos z was tą blache na wydłużenie zbiornika na buraki co się ją podwiesz na łańcuchy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie jak i regularna zmiana olejów zapewnia dużo dłuższy czas działania bez awaryjności. Ja nie wyjadę żadną maszyną, która nie jest nasmarowana. To podstawa:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja lubie mieć wszystko w ładzie jak to mówi mój Dziadzio:D doświadczenia z poprzednich lat nauczyły mnie że nalezy dbać o maszyny chyba że lubi ktoś niespodzianki w trakcie pracy wyjazdy po częsci przestoja itp nie moge sobien na to pozwolić... Nie moge tego tryba dostać nigdzie do koła kopiującego. Może zadzwonie do famarolu mozę mają coś takiego. ma ktos z was tą blache na wydłużenie zbiornika na buraki co się ją podwiesz na łańcuchy ?

Dorób sobie taśme dodatkową kumpel z 80 cm dorobił przy neptunie i spoko a sąsiad w kleinie 3000 ma oryginalnie dłuższą taśme w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj można by nawet widziałem w instrukcji niemieckiej jest cos takiego tylko że sypiąc na pryzme ona nie da tego co blacha taka bo po blasze to będą buraczki tak fajnie spadać nie obijając się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was rozbierał elektrozawory w Kelinie 3000 ? Bo zauważyłem śmieszną rzecz, że jak podnoszek kombajn i wcisne dzwigienke to kombajn idzie ale powoli i tak szybko przerw i jeszcze raz włacze to idzie duzo szybciej hehe Jak jade kombajnem po szosie to zauważyłem że mi się troszke siłownik przesuwa od lewo prawo hehe moze to też wina elektrozaworów nie trzymają czy co jak myślicie? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!!

Planuje zmaine kombajnu kleine 5000 automatic na cos takiego ktore wyredla 2 redliny i niewiem co zrobic czy z koszem czy bez.mam w domu 3 ciagniki i 2 przyczepy 4.5 t wiec problemu z odbiorem nie byloby problemu.

Chce taki kombajn ktory (1ha zrobi w 1 dzien a po drugie ktory NIE tnie lisci buraczanych co mi radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...