Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie w hurcie a w detalu drogie .

Czyli jednak to prawda, że ten co produkuje gów.no z tego ma, a zarabia handel. Ciekaw jestem, czy konsumenci wiedzą, do czyjej kieszeni wpadają ich pieniążki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tanie w hurcie a w detalu drogie .

Czyli jednak to prawda, że ten co produkuje gów.no z tego ma, a zarabia handel. Ciekaw jestem, czy konsumenci wiedzą, do czyjej kieszeni wpadają ich pieniążki ?

 

Przecież oni mają koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję przyczepkę, dobrze by było żeby miała ośkę tylną skrętną

 

ps.

przeor, po ile kroisz hodowców na przetwórstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....i poznali, że z klatek nie wzbogaconych????

 

Mają technikę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no patrzcie jakie przemyty idą, a na nam się ciągle wypomina.... więcej kurników, więcej kur w klatce itd;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie poradzisz

u jednego z moich odbiorcow szukaja w okolicy Ukrainy . i zaczeli plakac ze ich trzepia a kilka miedz dalej nie trzepia ciekawe dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a powiedzcie to po ile sa tam te jaja po 010 gr. Jezeli w polsce mowicie ze koszt jaja to 025gr. To oni sianem karmia kury zeby bylo po 010gr. Proste liczenie jezeli unas chodzi 16-18 m to unich musi byc po 12 zeby sie oplacilo przywiez bo 2 gr. Transport na tira doliczyc trzeba wiec powiedzcie sami Jeszcze powiem wam opcje druga sprowadzac M po 018 z ukrainy tylko poto jak mowi jeden z czolówki liderow w produkcji jaj u nas aby wysadzic co slabszych aby przesiadz producentow a tak na marginesie zaden z kierowcow na chlodniach z roznych spedycji mowi ze jaj nie wiozl wiec dziwne przeciez jednym tirem z ukrainy polski nie zaleja jajami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 90 tych ,kiedy Ukraina kupowała jajka z polski ,to tak zwane "Mrówki" więcej przemyciły niż Polska miała możliwości spedycyjnych. Widziałem na własne oczy jak kierowca Busem z przyczepką przeładował 230 kartonów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki gruby idzie przemyt że nie mieli czasu przestęplować

 

 

i dzwoni hurtownik i mówi -panie ja po 12 gr moge kupić teraz wioadomo co i jakie mam nadzieję , że wyłuskają tych kombinatorów i skopią im du..sko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No no patrzcie jakie przemyty idą, a na nam się ciągle wypomina.... więcej kurników, więcej kur w klatce itd;

Jeśli wybudujecie jeszcze więcej kurników, wsadzicie tam jeszcze więcej kur i wyprodukujecie jeszcze więcej jaj, to na pewno nie będą one droższe tylko jeszcze tańsze.

A co do przemytu z Ukrainy, to kilka dni temu było w Warszawie spotkanie hodowców z Głównym Inspektorem Weterynarii, który zarzekał się ponoć, iż nie ma ŻADNEGO importu jaj z tego tego kraju. A jeśli są jakieś sygnały, że jakiś samochód z ukraińskim jajem wjeżdża do Polski, to należy spisać jego numery i podać inspekcji wet.

Tak więc, jak to już było tu mówione, ukraińskie jajo jest jak yeti. Wszyscy mówią, że istnieje a nikt go nie widział.

Pytam więc publicznie. Czy ktoś widział to jajo ? Jeśli tak, to proszę o namiar. Sam osobiście pojadę tam, spiszę adres, numery auta i podam odpowiednim służbom !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierowca z dostawa byl u jednego z moich odbiorcow ostatnio i jak to przy rampie czekal na rozladownie auta od slowa do slowa z kierowca ktory byl wlasnie rozladowywany przeszli do tematu ukrainy i padlo stwierdzenie ze wlasnie rozladowuja ten towar . bez komentarza to zostawie

jak slysze rzeczy typu nikt go nie widzal to mi sie rzygać chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kierowca z dostawa byl u jednego z moich odbiorcow ostatnio i jak to przy rampie czekal na rozladownie auta od slowa do slowa z kierowca ktory byl wlasnie rozladowywany przeszli do tematu ukrainy i padlo stwierdzenie ze wlasnie rozladowuja ten towar . bez komentarza to zostawie

jak slysze rzeczy typu nikt go nie widzal to mi sie rzygać chce

I co z tym zrobiłeś ? Zawiadomiłeś kogo trzeba ? Dawaj namiar. Jeśli Wy nie umiecie to ja to zrobię. Jeszcze dzisiaj tam pojadę i zgłoszę to odpowiednim służbom.

A Ty , jeśli wolisz rzygać zamiast działać, to nie umieszczaj później takich głupich wpisów na forum publicznym.

Czekam na namiar !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo padną albo będą produkować dla nas

Chyba pewna grupa osób ma w tym interes żeby sytuacja wyglądała jak wygląda

lub przynajmniej częściowo ograniczyć rozdrobnienie producentów .

 

ceny

1A 0,21

2A 0,17-0,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...