Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys dalszy wujek kupił z skr-u 5x25 do siapka na 5 skib wogóle robota mu nie szła obcioł piłką reczną rame z korpusem na 4 orał ale ciaper się grzał to obcioł jeszcze jeden i na 3 skiby śmiga do dzisiaj

Ten dym z kolektora to normalka dopieroi ciapek robote poczuł, ojciec jak kiedyś cały dziec orał na 2 skiby ciaperem to wieczorem kolektor robił się czerwony odpalał sobie fajki od kolektora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: co ile powinno zmieniać sie olej w silniku? Gdzieś słyszałem że powinno się zmieniać co 100 motogodzin a mój ojciec mowi że co sezon ale przeciez wiadomo że raz sie przejedzie więcej a raz mniej. Juz mineło u mnie 100 motogodzin od ostaniej zmiany oleju i nie wiem czy wymieniać czy jeszcze sie wstrzymać. Pozatym wole wymienić częściej olej niz niszczyć silnik. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem olej zmienia się co 200 lub 250 mth. Raczej co 200 mth ale pewien nie jestem. Ale jak masz przejechane 100 mth to możesz spoko śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas co najmniej wymienić pierścienie ale jak nie pożera przesadnie oleju to śmiało można jeszcze śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to albo kapica z silnikiem lub za mała dawka powietrza przez filtr lub zwiększ dawke paliwa na pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ciaper był jakiś słabowity a wszystko z silnikiem ok, ale 6 godz podorywki na 3 skiby wyszły mu bardzo na zdrowie (poprostu odmuliło przedmuchało nagar) teraz jest tak jak by przybyło z 5 km.

Niestety minus tej podorywki to to że podnośnik sam opada powoli z bronami czy tymi pługami jak to naprawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POdnośnik popuszcza stopniowo kilka cm trzyma chwile i znowu, podczas pracy z pługiem pojawiało się czasami dziwne buczenie gdy chciałem troche spłycic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczenie to prawdopodobnie ruszając dźwignią w niektórych położeniach blokowany jest całkowicie przepływ oleju i olej musi iść zaworem przeciążeniowym, a jeśli ten jest jeszcze podkręcony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: co ile powinno zmieniać sie olej w silniku? Gdzieś słyszałem że powinno się zmieniać co 100 motogodzin a mój ojciec mowi że co sezon ale przeciez wiadomo że raz sie przejedzie więcej a raz mniej. Juz mineło u mnie 100 motogodzin od ostaniej zmiany oleju i nie wiem czy wymieniać czy jeszcze sie wstrzymać. Pozatym wole wymienić częściej olej niz niszczyć silnik. Prosze o pomoc

 

Dobrze słyszałes ze olej powinno wymieniać sie co 100 mtg bo sprawdzałem w ksiazce i tak pisze ale wielkie znaczenie ma tu przebiek silnika w silniku po remacie to powinno sie wymienic juz po 50 mtg a potem jeszcze jakis czas co 100mtg ale jak silnik jes juz starszy cześci juz nie sa tak spasowane to jak wymienisz po 150 ,200motogodzinach to nic mu nie bedzie ale warto te pare zł straćic i wymienić przynajmniej co 150mtg bo napewno odbije sie to korzystnie na zywotnosc silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno się co 200mtg, ja nie mam zegarów to w mf robie to 2 razy w roku w ciapku raz do roku. Kumpel pilnował w c360 mtg i zmieniał co 300 czy co 400 mtg i po 4 tyś mtg robił kapitalke, twierdził że po zmianie oleju silnik ciszej pracował i był silniejszy, ja po zmiane oleju takich różnic nie odczówam więc chyba ok.

Np. w mercedesach beczkach należy zmieniac olej silnikowy co 8 tyś km może to jest właśnie tajemnica długowieczności

 

Co zrobic z podnośnikiem w moim ciapku z tym buczeniem w niektórych pozycjach i opadaniem (zawór nie był podkręcany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze co może byc przyczyną tego ze bardzo szybko rozładowywują się akumulatory w ciagniku. Wystarczy że przyjdą chłodniejsze dni jak chocby dzis i juz nie mogłem odpalić ciapka. Jeden akumulator jest nowszy od drugiego a ten starszy jest z 1971 r. Ojciec mowi że to moze byc wina elektrolitu(podobno można to jakoś sprawdzic). Czesto tez akumulatory zachodzą jakimś białym nalotem ale nawet jak go zedre papierem ściernym to nic nie pomaga. W ciepłe dni akumulatory trzymaja bez problemu. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo stary jest ten starszy akumulator Akumulatory nie są wieczne zużywają się a że w cieplejsze dni trzymają to dlatego że mają sprzyjające warunki

to tak jak bateria, szczerze to chyba nic sie z tym nie da zrobic u mnie ostatnio było tak że przez ten nalot miałem już wymienic akumulator bo myślałem że jest już zepsuty(po naładowaniu ciągnik nie palił), może czas pomyśleć o nowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi prosze co może byc przyczyną tego ze bardzo szybko rozładowywują się akumulatory w ciagniku. Wystarczy że przyjdą chłodniejsze dni jak chocby dzis i juz nie mogłem odpalić ciapka. Jeden akumulator jest nowszy od drugiego a ten starszy jest z 1971 r.

 

Masz baterię 36 letnią i Ty zadajesz pytanie dlaczego sie szybko rozładowują, litości. Za to, że tyle lat te akumulatory wytrzymały, to w podziękowaniu powinieneś pójść na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy

Moje baterie mają 7 lat i może z wielkim trudem z rok pożyją

36 lat nie do wiary, jakie kiedyś solidne rzeczy były robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zapamiętaj sobie kolego nigdy nie daję się dwóch różnych akumulatorów chodzi mi przede wszystkim o wiek ponieważ ten nowszy z reguły mocniejszy musi cały czas robić na ten bardziej dojechany i przez to szybko padają...! nie szukaj winy w elektrolicie Kup nowe akumulatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się chłopak pomylił i napisał '71 zamiast 2001?Bo inaczej mi sie wierzyć nie chce.Jeżeli datę napisał poprawnie to naprawdę rekord...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 1971 na bank, razem z ciagnikiem. No coż z tego co mówice wychodzi na to ze miałem duzo szcześcia ale nic nie trwa wiecznie. Trzeba kupić nowy i juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba kupić dwa nowe kolego żebyś znów nie zostawił tego nowszego a zamiast tego starego dał nowy bo tylko go zniszczysz...! no chyba że dasz jedna 12-tke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba go trzymałeś w ogrzewanym pomieszczeniu zimą normalnie szok

a jakiej firmy ten akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dwa aku nowe 6V i bedziesz miał spokój pare lat.... wymiana jednego nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...