Skocz do zawartości
Gość Piotr de 330

Wszystko o Ursus C-330

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej kupić dwa nowe bo ja w zeszłym roku kupiłem jeden do ursusa 904 a drugi stary a w tym roku juz nie chce zapalić i musze wymienić oba a myślałem ze zaoszczędze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w technikum nauczyciel powtarzał, że zawsze się kupje 2 jednakowe żródła napięcia(akku) Tego samego producenta, tego samego typu i z tej samej półki, Robiliśmy kiedys ćwiczenia i jeżeli jednożródło jest słabsze od drugiego to ten nowy akko ładuje ten stary cały czas co prowadzi do szybkiego rozładowania i zgonu. Hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli jednożródło jest słabsze od drugiego to ten nowy akko ładuje ten stary cały czas co prowadzi do szybkiego rozładowania i zgonu. Hehe

 

już to napisałem lecz nie takimi słowami ale dzięki za przypomnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety firmy nie jestem w stanie podać, wyjąłem akumulator ale tam nigdzie nic nie pisze a ojciec nie wie jaka to firma. A co do tego ciepłego pomieszczenia to może duży wpływ miało to że dziadek zawsze wyjmował akumulatory na zime i przynosił do domu do swojego pokoju za szafe 2 metry od kaloryfera. Zawsze sie denerwowałem bo jak trzeba było gdzieś jechać to trzeba było je instalować i pozniej spowrotem do domu znosić. Widze jednak że się opłacało dzwigać. Wierzcie mi lub nie ale ja myślałem że 30 letni akumulator to jest norma, i jak piszecie że po 7 latach padaja to az sie żdziwiłem. Widze że mechanika jeszcze nie raz mnie zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wyrzucaj tego akumulatora, ja bym oprawił w ramki ,a tak na poważnie jak bedziesz kupował to zawieź te stare do sklepu jakaś zniżka chyba bedzie, tak miałem z samochodowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam może i opuszczą a jak nie to i tak chociaż środowisko ochronisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety firmy nie jestem w stanie podać, wyjąłem akumulator ale tam nigdzie nic nie pisze a ojciec nie wie jaka to firma. A co do tego ciepłego pomieszczenia to może duży wpływ miało to że dziadek zawsze wyjmował akumulatory na zime i przynosił do domu do swojego pokoju za szafe 2 metry od kaloryfera. Zawsze sie denerwowałem bo jak trzeba było gdzieś jechać to trzeba było je instalować i pozniej spowrotem do domu znosić. Widze jednak że się opłacało dzwigać. Wierzcie mi lub nie ale ja myślałem że 30 letni akumulator to jest norma, i jak piszecie że po 7 latach padaja to az sie żdziwiłem. Widze że mechanika jeszcze nie raz mnie zaskoczy
Możesz opisać ten akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 14 lat i jezdże od 6 lat na ciągniku a teraz też malczanem i sie z tego ciesze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam taki duuzy problem z moja 30-stka. Otóż : w podnośniku było wymieniane prawie wszytsko i jest nowa pompa, rodzielacz itp. na zimnym sliniku nie jest źle ale na ciepłym silniku podnosnik nie trzyma i opada, czasami jeszcze musze przestawiac dzwignie do pompy na wyłaczonym sliknu powniewaz nie chce podnosic. Dzięki z góry i prosze o pomoc.... co moze byc przyczyną awarii podnosnik niedawno był robiony,????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podnosnik nie trzyma i opada,

Rozdzielacz.

mam 14 lat i jezdże od 6 lat na ciągniku a teraz też malczanem Laughing i sie z tego ciesze

Kiedyś dzieci w twoim wieku jeździły przyczepione do dyszla i też się cieszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ten problem , wszystko u siebie wymienilem i wedlug mnie to przyczyna nie jest zly montaz tylko hu jo we czesci podobn lepiej jest zamontować pompe do trzydziestki z turem jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobn lepiej jest zamontować pompe do trzydziestki z turem jest lepsza.

To mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobn lepiej jest zamontować pompe do trzydziestki z turem jest lepsza.

To mit.

dzieki za sprostowanie poprostu tak slyszalem .A w to ze mozna kupic dobry rozdzielacz to watpie poniewaz juz ze 2 wymienilem i caly czas wielkie tandeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co rozdzielacz ???? może sprubuje założyc stary bo teraz mam założony nowy a moze to jakas całkiem inna przyczyna ostatnio był na servisie bo sie mu tłoczek zawiesił w podnośniku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy posluchac jak pod obciazeniem na uniesionym podnosniku stuka lub slychac przplyw oleju w rozdzielaczu to jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem c-330 z 1969r oczywiście po kapitalnym rmoncie wszystkiego co ma w sobie i na zewnątrz było wszystko ok dopóki nie zaczołem jeździć na światłach i tu kaplica kupiłem nowy regulator napięcia ok 60zł i już ładnie ładuje ale niesamowicie się grzeje z jednej strony jest jest zimny a z drugiej nie da się dotknąć niegdzie nim nie wyjeźdzam daleko bo boje sie że zfajcze regulator albo instalacje POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj trochę zmniejszyć naciąg paska na alternatorze bo może ci za bardzo ładować i regulator daje wszystko na opory które są w nim zamontowane zeby nie rozpiepszyć akumulatorów...a jak włączysz światła to też się wtedy grzeje czy normalnie a małych obrotach też to zachodzi ?? a dobrze podłączyłeś końcówki do regulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuj trochę zmniejszyć naciąg paska na alternatorze bo może ci za bardzo ładować i regulator daje wszystko na opory które są w nim zamontowane zeby nie rozpiepszyć akumulatorów

to sie znowu woda bedzie gotowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj z tymi papami to jest normalka mi tez opada i strasznie wolno podnosi co robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchaj z tymi papami to jest normalka mi tez opada i strasznie wolno podnosi co robić??

Oddać do mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi wymianę bębnów i szczęk hamulcowych w c 330 . jak się do tego zabrać krok po kroku?, ktoś z was już to robił?,

czekam na odpowiedź....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...