Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z Pionierem jest problem - w tym roku wyjątkowy z oczywistych wzgledów.

Chyba z kukurydza z innych firm nie jest tak zle, ale może najpopularniejszych zabraknąć. A jak ceny? Dużo do góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszędzie, tydzień temu byłem w jednym sklepie to faktycznie zostały tylko te gorsze odmiany a u drugiego były jeszcze wszystkie odmiany więc zamówiłem, a dziś zamówiłem z KWS, ronaldinio się kończy, kto nie zamówił niech się spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mf3085 lepiej sprawdz czy ten sklep ma dobre inf. bo pewne odmiany skończyły się już w grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś w tym jest że ,w Narolko przed świętami już nie było większości odmian pioniera ale w wigilię zamówienie na h32 zostało przyjęte w innej firmie, więc jak to jest że jednym nie wchodzą zamówienia a innym się udaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawial ktos kukurydze odmiane KB2704 ? widzialem ta odmiane u kolegi, na pierwszy rzut oka pieknie sie prezentowala.Ladna kuku za nie wygorowana cene.. Moze ktos cos podpowie jakies plusy i minusy tej odmiany? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych odmian.

 

Jeżeli chodzi o Pioneera to może potem okazać się, ze przyjęte zamówienie nie bedzie z czego realizować albo na koniec sezonu handlu nasionami nagle w cudowny sposob wszystkie odmiany będą dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie wszędzie, tydzień temu byłem w jednym sklepie to faktycznie zostały tylko te gorsze odmiany a u drugiego były jeszcze wszystkie odmiany więc zamówiłem, a dziś zamówiłem z KWS, ronaldinio się kończy, kto nie zamówił niech się spieszy.

 

Kolego uprawiałeś już tą odmianę Ronaldinio ??.C

Jaki plon można osiągnąć z tej odmiany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie wszędzie, tydzień temu byłem w jednym sklepie to faktycznie zostały tylko te gorsze odmiany a u drugiego były jeszcze wszystkie odmiany więc zamówiłem, a dziś zamówiłem z KWS, ronaldinio się kończy, kto nie zamówił niech się spieszy.

 

Kolego uprawiałeś już tą odmianę Ronaldinio ??.C

Jaki plon można osiągnąć z tej odmiany ??

Nie, dopiero pierwszy raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem Ricardinio, ktoś siał tę odmianę?

hej ja siałem w ubiegłym roku i nie jestem zadowolony z tej odmiany... lepiej wychodził Ambrossini...plon średni 9t/ha i wilgotność sporawa bo po 32% CHOĆ pogoda nie rozpieszczała hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem Ricardinio, ktoś siał tę odmianę?

hej ja siałem w ubiegłym roku i nie jestem zadowolony z tej odmiany... lepiej wychodził Ambrossini...plon średni 9t/ha i wilgotność sporawa bo po 32% CHOĆ pogoda nie rozpieszczała hehe...

 

W tym roku miałem Euro Stara ..plon różnie ,bo wilgotność różna .Ogólnie plon 13 ton+ przy wilgotności ponad 30 % część już dziki zniszczyły niestety .A z kolei ziarno zbierane na kiszonkę dla świnek wilgotność ok 40 % ale plon 14/15ton (20 dni wcześniej )Ta odmiana ma bardzo dobry początkowy wigor i w tym roku wyskoczyła na 4 metry .Świetną Polską odmianą jest ...JAWOR .W tym roku miałem rewelacja .Plon podobny ,jak Ero Star jestem bardzo zadowolony .Kolby spore mam zdjęcia to może uda mi się wgrać ,lub podajcie adres maila ,to prześle zdjęcia Jawora na moim polu .Chciałem dodać ,że gleba była troszkę kwaśna ,ale udało się zebrać bardzo dobry plon .Zrobię też zdjęcia kiszonki z ziarna w kopcu ,jak coś to pisać też postaram się przesłać zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile azotu pod kukurydzę można dać przedsiewnie bo spotkałem się z opinią że zbyt póżno posiany azot opóżnia dojrzewanie i oddawanie wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daje 320kg/ha mocznika i 250kg/ha soli potasowej na pole pod agregat i 200kg/ha fosforan amonu w siewnik i wszystko z nawozów. oczywiście wcześniej wapnuje pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosPlock też myslałem dać całość przed siewem, masz tą metode wypróbowaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku miałem posiane KWS Ronaldinia i LG Lauren w tym samym czasie,identyczne agrotechnika i naważenie plon Lg Lauren o około 30% wyższy a wilgotność o 5% niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nasiona kukurydzy LG30.219 ,Modetta,LG30.220 po 240 zł za jednostkę /50tys/ Rawello po 410 zł za 80tys szt ceny netto nie wiem czy nie przepłaciłrm czy są może tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marbar

całość daje przed siewem później już nie jeżdżę ciągnikiem po polu tylko opryski a stosuję Narval 040 SC 1,3l/ha + aminopielik super464sl 0,6l/ha + siarczan magnezu ale już nie pamiętam ile kilo. wapno 3t/ha co 3 lata. teraz miałem lg 2244(245zł brutto) plon średnio 15t wilgotność 28-32% zbiór 26-28wrzesien a siew był 29-30 kwietnia. gleba: mady wiślane klasa 3,4,5 ph: nieznane

@Agricurtor chyba spoko cena. ja jeszcze nie kupiłem ale myślę nad lg 3258

@kissmy...

http://www.zdhar.pl/kukurydza.htm

przeczytaj sobie nawożenie mineralne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG3258 słyszałem że wydajna sam się nad nią zastanawiam chyba wezmę na próbe kilka jednostek.Rada siej trochę wcześniej bo wysokie FAO.Cena podobna może deko wyższa nie znam dokładnie jestem z podlaskiego a u nas czasami bywają białe niedzwiedzie więc wole niższe FAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@marbar

teraz miałem lg 2244(245zł brutto) plon średnio 15t wilgotność 28-32% zbiór 26-28wrzesien a siew był 29-30 kwietnia. gleba: mady wiślane klasa 3,4,5 ph: nieznane

@kissmy...

http://www.zdhar.pl/kukurydza.htm

przeczytaj sobie nawożenie mineralne

 

plon rewelacja, a jak wygląda kwestia jego powtarzalności? masz problemy z pH na madach? ja mam też trochę gruntów na terenie zalewowym, ale pH jest tam bardzo stabilne, podobnie jak zasobność w PK, ale to ciekawa sprawa z tym potasem coraz więcej spotykam publikacji traktujących o jego znaczeniu, prawdopodobnie wynika to ze zubożenia gleb, wysoko wymagającymi uprawami (słabo zdywersyfikowany płodozmian)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...