Skocz do zawartości
david_n

Kurs na kombajnistę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem z województwa kujawsko-pomorskiego i mam pytanie czy prawo jazdy kategorii B+E uprawnia do poruszania się kombajnem po drogach publicznych oraz gdzie można zrobić kurs na kombajnistę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bartosz" mnie się wydawało że wystarczy karta rowerowa .To po co są uprawnienia na kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia na kombajn sa po to zeby mozna nim bylo kosic a david_n zadal pytanie czy kategorie B+E uprawniaja go do poruszania sie kombajnem po drogach publicznch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne interpretacje i spekulacje dotyczace jakie kwalifikacje są wymagane do prowadzenia pojazdów typu ciagnik rolniczy i kombajn.

Do prowadzenia ciągnika (bez ograniczenia co do całkowitej masy ciągnika) z 2 przyczepami wymagane jest prawo kategorii T.

Posiadając kategorię B można prowadzić ciągnik do 3,5 tony ale bez przyczepy

Na prowadzenie kombajnu jest wymagane prawo jazdy B,C lub T plus uprawnienia na maszyny wolnobieżne z tylnym skrętem podobnie jak na wózki widłowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich stronach prawie wszyscy posiadacze kombajnów mają uprawnienia na ich prowadzenie bo już kilku dostało mandaty za prowadzenie bez uprawnień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kierownia kombajnem zbożowym trzeba prawojazdy kat B i uprawnienia do kierowania kombajnami zbożowymi. A nie jak tu ktoś pisał o kat C o jakiś wuzkach widłowych nawet kat T nie jest wymagana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy tu rozróżnić poruszanie się kombajnu po drogach oraz jego praca na polu. Po drogach napewno można się nim poruszać mając kategorie prawa jazda B lub T zatem mając B+E napewno tez. Natomiast pracowć na polu można dopiero po skończeniu kursu. Kosztuje on ok.250 zł, trwa kilka dni (zależnie od ośrodka) i jest ważny na całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy nikt raczej nie ma takich uprawnień i jak narazie się nikt tego nie czepia

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kupię Ziemniaki Jadalne pokowane po 30kg! Interesują mnie raczej większe ilości! Cena ok. 0.45gr/kg

Więcej informacji na GG albo PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej okolicy nikt raczej nie ma takich uprawnień i jak narazie się nikt tego nie czepia

 

 

Jak się zaczną czepiac to juz bedzie zapoźno. Wiec lepiej zdobyc to uprawinienie bo drogie narazie nie jest a niewiadomo co bedzie w przyszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawnieni są potrzebne na wypadek jakiegoś nieszczęscia ,gdy ich brak nie działa OC które płacimy od każdego ha ,a przy dzisiejszych stawkach odszkodowań można pójść z torbami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie OC od hektara to to samo co ma piernik do wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 miesięcy temu chodziłem na kurs - kat. B i co koleś na wykładach z teorii powiedział.

"do poruszania się kombajnem wystarczy kat. B, a uprawnień na kombajn już nie ma"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pwiedz temu instruktorkowi ze jest cienki w uszach i sie jeszcze musi dużo pouczyć o prawie ruchu drogowego pozdrawiam i zycze powodzenia z kat B na kombajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej mu nie powiem, bo kurs dawno już ukończyłem. Koleś był bardzo na bieżąco z nowymi przepisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do odr to Ci powiedza jak by nie były wymagane to nie było by prowadzonych kursów moj kumpel zaplacil 500 zl za brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano pani Awe jak pan będziesz kosił i np. powstanie pożar to za szkody wyrządzone innym zapłaci firma w której mamy polisę OC ,natomiast bez uprawnień mamy kłopot i to ma piernik do wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc.tzn. że za szkody wyrzadzone innym odpowie ubezpieczyciel.W AC ubezpieczyciel pokryje szkody ktore powstały u mnie z mojej winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie chcą ubezpieczyć AC kombajnu (np od spalenia) jak jest starszy niż 10 lat.

OC na kombajn jest tanie, można wykupić tylko na żniwa, a bez OC lepiej w pole nie wyjeżdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co piszecie to wywnioskowałem że mogę spokojnie śmigać po drogach kombajnem na kat.B ale co jeśli z tyłu targam 6m-wy heder?? Ile może kosztować opłacenia OC na kombajn? DEUTZ-FAHR 4080HTS Topliner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam z tego co piszecie to wywnioskowałem że mogę spokojnie śmigać po drogach kombajnem na kat.B ale co jeśli z tyłu targam 6m-wy heder?? Ile może kosztować opłacenia OC na kombajn? DEUTZ-FAHR 4080HTS Topliner?

Ja zapłaciłem za OC ok 50 zł w Warcie.

I chyba to nie jest zależne od modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...