Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy będzie zły, jeśli będziesz go stosował jako jedynego w sezonie. Zmieniając przy każdym z oprysku środek tak by w każdym była inna substancja aktywna, zaoszczędzisz na cenie i zyskasz na skuteczności.

Co do zaufania do jakiegoś środka to pewno każdy ma rożne ulubione specyfiki, ja polecam choć raz zastosować Revus 250, a przy kupnie każdego ze środków poczytać jaką ma substancję aktywną, gdyż często generyki np. Ridomilu są prawie połowę tańsze i unikniesz pozornego zmianowania środkami które i tak mają ten sam skład chemiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na stosowanie Ranmana (cyjazofamid) był u mnie przedstawiciel ich firmy i muszę przyznać że nawet fajnie go prezentował, szczególnie do stosowania zapobiegawczego (działanie adiuwanta który kupuje się razem z Ranmanem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas zaraza rozwija się w błyskawicznym tempie i ciężko sobie z nią poradzić. Tydzień temu nie było ani śladu pojechałem profilaktycznie Pytonem wychodzę po tygodniu (co drugi dzień deszcz) a tu spokojnie 30% liści Vinety zarażone. Dałem Acrobat i spadł deszcze po 30min więc po niedzieli poprawka- lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz z vinety zrezygnowalem wlasnie z powodu ogromnej podatnosci na zaraze,jak na razie pojechalem ridomilem a dalej zobacze co sie bedzie dziac bo deszcz to nas raczej nie lubi w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nas chyba uwielbia szczególnie w czerwcu. Chyba też Vineta pójdzie w odstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiesz na stosowanie Ranmana (cyjazofamid) był u mnie przedstawiciel ich firmy i muszę przyznać że nawet fajnie go prezentował, szczególnie do stosowania zapobiegawczego (działanie adiuwanta który kupuje się razem z Ranmanem)?

 

W takim przypadku polecam wykonanie zabiegu STOP cymoksanilem, który zawiera sie w takim preparacie jak chociażby DRUM. Dobre są też preparaty wgłebno systemiczne jak chociażby wspomniany PYTON lub INFINITO.

Gdy pada deszcze najlepszym zapobiegawczym środkiem jest Ranman z dodatkiem adiuwanta w komplecie. Po 15 minutach po zabegu preparat jest praktycznie nie zmywalny wszystko za sprawą adiuwanta. Osoby które uprawiają odmiany podatne na zaraze szczególnie powinni zwrócić uwagę na profilaktyke i środek Ranman. Jeśli moge coś jeszcze pomóc to prosze pisać śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opryski w trakcie deszczu bez zastosowania odpowiednich preparatów to pieniądze spływające w błoto.

 

Tutaj materiał szkoleniowy - (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...