Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

welkie dzieki to już bardzo dużo.. jestem winny przynajmniej browca nie potrafie jeszcze dojść czy są opisy który czujnik od czego ale chyba gdzies musi pisac.

jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć czy możliwe jest to że znajdę john deera do 75 tys. Interesuje mnie 7700,7710,7800,7810 któryś z tych........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpię aby to Ci się udało, 100 tyś musisz mieć ale i tak możesz nie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja chcem sprowadzić z Niemiec. W polsce już można spokojnie kupić za 100tys nawet i taniej. Interesuje mnie rok ok 94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś jakiś link na którym można dokładnie sprawdzić dane ciągnika po wpisaniu numeru seryjnego? Chodzi mi dokładnie o sprawdzenie prędkości skrzyni biegów w JD6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące hydrauliki w ładowarce teleskopowej 4500

pewnie bedzie podobnie jak w traktorze

a więc

po przeanalizowaniu materiałów kolegi ERDEM jestem trochę mądrzejszy.

W mojej maszynie jest tylko jedna pompa od hydrauliki - za nią jest filtr i urządzenie które robi za rozdzielacz oleju na poszczególne układy- hamulce, ukł. kierowniczy i ramię ładowarki ( to chyba sie nazywa Dystrybutor - jak sie mylę to sorki) i myślę że to tu może tkwić mój problem ponieważ:

 

hydraulika (wysięgnik) czasem zamiera - (nie działa) wtedy działa serwo od kierownicy i hamulce ale słychać jakby duzo większu przepływ przez rozdzielacz pod kierownicą(świerszczy jak sie rusza delikatnie kierownicą). Trzeba trochę zwiększyć obroty - kika razy ( nie ma zasady) - zaczyna działać hydraulika wysięgnika - świerszczenie w rozdzielaczu kierownicy znika i wysięgnik działa prawie jak powinien (na oko jak by miał dalej za mało oleju bo idzie wolno ale siłę ma). w pewnej chwili (np po ruszeniu kierownicą) znowu jak by nie było oleju do wysięgnika.

Na tym zaworzee ( rozdzileczu na pooszczególne układy) na górze jest element elektryczny - nie moge dojść co to jest bo raz ma jakby zwarcie - innym razem brak przejścia ( mierzony na wyłączonej maszynie) -mam wrażenie że ten element moze być uszkodzony albo jego sterowanie. Ma lekko przytarte kable - mogło się zrobić zwarcie do masy.(jak do jego zacisków podłaczyłem miernik to cokolwiek by nie robić - pokazuje 12 V - jakby element był rozwarty)

Generalnie dużo łatwiej byłoby mi się zorientować w sytuacji jak by sie dało znaleźć schemat elektryczny albo przynajmniej opis który czujnik jest od czego - teraz wiem tylko że te tam jest jakiś element i jest to np. sensor - tylko nie ma oznaczenia od czego.... a ja wiem jescze za mało

może by napisać do Anglii do John Deere że potrzebyny jest schemat elktryczny bo w serwisie powiedzieli mi że jest tylko katalog części a tam nie ma schematu. - i koło się zamyka

 

podejrzewam że ktoś się już z czymś takim spotkał - może pomożecie??

dzieki za dotychczasową pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące john deere 2140 jak toś by mi mógł udzielić jakiś informacji na ten temat to dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ceny ciągnik john deere 2140? jest on starym ciągnikiem ale bardzo dobrym, nie jestem do końca jeszcze zdecydowany nad tym modelem. Mozę ktoś ma jakieś inne propozycje ciągników john deere? Dzięki za informacje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ceny ciągnik john deere 2140? jest on starym ciągnikiem ale bardzo dobrym, nie jestem do końca jeszcze zdecydowany nad tym modelem. Mozę ktoś ma jakieś inne propozycje ciągników john deere? Dzięki za informacje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ochote na starego Jd to polecam 2850 lub 3050.dobre maszyny proste w budowie i robia swoje w polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz ochote na starego Jd to polecam 2850 lub 3050.dobre maszyny proste w budowie i robia swoje w polu.

 

... a do lasu co byś polecił...zapewne coś harpagańskiego.. thx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mi chodzi o ciągniki o mocy 82-90km a te ciągniki są duzej mocy. dlatego john deere 2140 jest chyba w sam raz. Chyba ze 1640 ale nie znam jego danych technicznych jak toś by mógł to prosze o opinie na temat!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem z JD 3350, mam go od niedawna i nie wiem dlaczego nie dziala mi podnosnik tylnich ramoin, na samym poczatku wszystko dzialalo, a w tej chwili nie chce podnosic, w srodku jest sterowanie podnoszeniem i jeszcze dwa na blotnikach. Jest moze jakas blokada?, albo ktos orietuje sie co moglo sie stac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam taki problem z JD 3350, mam go od niedawna i nie wiem dlaczego nie dziala mi podnosnik tylnich ramoin, na samym poczatku wszystko dzialalo, a w tej chwili nie chce podnosic, w srodku jest sterowanie podnoszeniem i jeszcze dwa na blotnikach. Jest moze jakas blokada?, albo ktos orietuje sie co moglo sie stac?

a te na błotnikach podnoszą ramiona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ze zadne nie podnosza, wogole mi to nie dziala, myslalem ze moze kabel byl gdzies rozerwany, rozebralem wszystko co moglem i wyglada ok, moze jakis modol co tym steruje sie spalil. Nie mam pojecia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dochodzi prąd może bezpiecznik się spalił albo kabel przetarł. Jak polecisz po kablu od któregoś przełącznika od podnośnika to w końcu dojdziesz do źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie elektryke sprawdzile po kabelkach tak samo bezpieczniki, nawet zlota roczke^^ elektryka mialem i wyglada wszystko pod wzgledem instalacji ok, ale nie dziala :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowszych ciagnikach jest z tylu taki "dynks"- odczepiasz kostke sterujaca i mechanicznie zmuszasz do podnoszenia - masz to ????????? i czy działa?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze wysokosc podnoszenia jest ustawiona na minimum?

to z błotnika i tak by podniusł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie elektryke sprawdzile po kabelkach tak samo bezpieczniki, nawet zlota roczke^^ elektryka mialem i wyglada wszystko pod wzgledem instalacji ok, ale nie dziala :/

A próbowałeś podpiąć na krótko.

Hans możesz przybliżyć temat tego "dinkau" gdzie go szukać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...