Skocz do zawartości
wdudzinski

Wszystko o ciągnikach John Deere

Rekomendowane odpowiedzi

a propos głosnej pompy.ja kupiłem mojego Jd 3140 5 lat temu i była głosna jest głosna i bedzie głosna.tak mi w serwisie powiedzieli.jak ja słychac to znaczy ze chodzi.tak powiedział mechanik...poza tym ze jest głosna to nic sie nie dzieje.a to ze obroty spadaja to dlatego ze ona tłoczy duzo oleju.skrzynia biegów jest smarowana cisnieniowo.na kazde lozysko jest natrysk oleju.a łozyska sa takie ze wewnetrzna bieznia jest wałek skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam niedawno kupilem John Deere 6800 jestem bardzo zadowolony i wogole wszystko w nim jest tak swietnie rozwiazane mam pytanko gdzie mozna znalezc dane techniczne i info o smarowaniu poszczególnych podzespołow. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marbar czy opuszca sie powoli czy wcale?? i jak to wyglada z maszynami podczepionymi??
opuszcza po obciązeniu go najmniejszym ciezarem np człowiek, a z maszynami żadnego problemu, dzis patrzyłem i i opuszcza lewy siłownik tak jakby ten prawy wieszak miał jakies opory...czy to moze byc wina nasmarowania układu? albo zapowietrzenia układu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam niedawno kupilem John Deere 6800 jestem bardzo zadowolony i wogole wszystko w nim jest tak swietnie rozwiazane mam pytanko gdzie mozna znalezc dane techniczne i info o smarowaniu poszczególnych podzespołow. Pozdrawiam
masz racje nie zamieniłbym na inny:) a ta niedogodność z opuszczaniem to drobiazg no tylko troche upierdliwy bo trzeba pamietac:) a tak to full wypas maszyna:) masz stronke z katalogiem do John'ow moze tam bedzie, http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alta

a nie miałeś w siedzeniu kierowcy ksiązki z obsługą itd? jakie Twój ma bajery??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klime i to chyba bardzo wazna zecz szczególnie przydaje sie w upały i dzieki niej jest bardzo zadbany w srodku i na zewnatrz równiez, a pozatym to wiadomo to co wiekszość, a i dosc szerokie ogumienie 540/60/24 przód i 540/60/38 tył fajnie wyglada i uciag swietny a mozesz mi napisac jakie powinno być cisnienie w ogumieniu bo chyba jak na radialki to 2,0 bar to za dużo. a jesli chodzi o te opuszczanie podnośnika to dowiedzialem sie ze to wina pewnych oringów w rozdzielaczu i nie takie drogie to jest. zakombinowalem ostatnio od pobliskiego znajomego instrukcje odsługi to juz wiem teraz wszystko. i wogole wszystko jest swietnie rozwiazane a szczególnie skrzynia biegów jest swietna. a wiesz moze gdzie mozna zakupic włacznik do koguta chciałbym orginał ale ciezko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam klime i to chyba bardzo wazna zecz szczególnie przydaje sie w upały i dzieki niej jest bardzo zadbany w srodku i na zewnatrz równiez, a pozatym to wiadomo to co wiekszość, a i dosc szerokie ogumienie 540/60/24 przód i 540/60/38 tył fajnie wyglada i uciag swietny a mozesz mi napisac jakie powinno być cisnienie w ogumieniu bo chyba jak na radialki to 2,0 bar to za dużo. a jesli chodzi o te opuszczanie podnośnika to dowiedzialem sie ze to wina pewnych oringów w rozdzielaczu i nie takie drogie to jest. zakombinowalem ostatnio od pobliskiego znajomego instrukcje odsługi to juz wiem teraz wszystko. i wogole wszystko jest swietnie rozwiazane a szczególnie skrzynia biegów jest swietna. a wiesz moze gdzie mozna zakupic włacznik do koguta chciałbym orginał ale ciezko jest.

Każdy Ci to powie że w radialkach 1,6 to jest optimum, i nie ma co pompowac na bo to nie nic nie daje, a o takie szczegóły jak właczniki to chyba tylko na zamówienie, albo w Grene nie wiem bo osobiście nie kupowałem takich drobiazgów, ale tez mam problem z kogutem bo ojciec ewidentnie mi wciąz go rozbija... tez musze kupic nowy klosz do niego, trzeba zrobic porzadek z tymi drzewami na granicach bo John jest teraz duuuuzo wyższy... a klima? nooo pewnie ze to ważne, człowiek jezdzi z zamknietą kabiną i nie kurzy sie to wszystko w srodku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze mu troche spuścic powietrza to fakt. no masz racje trzeba bedzie zrobić porządek z tymi dzrewami bo mozna pourywać wiele:) Mój ojciec dopiero sie uczy jezdzić ale jak na 60 latka radzi sobie caliem calkiem, jak go kupowałem to facet gadał ze jest problem w zime z zapalaniem wiem ze jest jakiś podgrzewacz co mozna wkrecic w blok ale u mnie tego nie ma tylko w kluczyku a twój jak pali? Ojciec chciał zawsze Ursusa 1634 a teraz pzryznał mi racje ze John nie ma porównania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No musze mu troche spuścic powietrza to fakt. no masz racje trzeba bedzie zrobić porządek z tymi dzrewami bo mozna pourywać wiele:) Mój ojciec dopiero sie uczy jezdzić ale jak na 60 latka radzi sobie caliem calkiem, jak go kupowałem to facet gadał ze jest problem w zime z zapalaniem wiem ze jest jakiś podgrzewacz co mozna wkrecic w blok ale u mnie tego nie ma tylko w kluczyku a twój jak pali? Ojciec chciał zawsze Ursusa 1634 a teraz pzryznał mi racje ze John nie ma porównania:)
no u mnie nie ma żadnych problemu ja tam nie wiem, tylko pogrzewacz w tym kluczyku i nic więcej, tylko wązne jest to żeby nie odpalać go w tą stronę w którą jest pogrzewacz bo wtedy jest za duży pobór prądu i mogą byc problemy z odpaleniem... A z całym szacunkiem do Ursusa ale... "no comment":) już lepiej Zetora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No musze mu troche spuścic powietrza to fakt. no masz racje trzeba bedzie zrobić porządek z tymi dzrewami bo mozna pourywać wiele:) Mój ojciec dopiero sie uczy jezdzić ale jak na 60 latka radzi sobie caliem calkiem, jak go kupowałem to facet gadał ze jest problem w zime z zapalaniem wiem ze jest jakiś podgrzewacz co mozna wkrecic w blok ale u mnie tego nie ma tylko w kluczyku a twój jak pali? Ojciec chciał zawsze Ursusa 1634 a teraz pzryznał mi racje ze John nie ma porównania:)
no u mnie nie ma żadnych problemu ja tam nie wiem, tylko pogrzewacz w tym kluczyku i nic więcej, tylko wązne jest to żeby nie odpalać go w tą stronę w którą jest pogrzewacz bo wtedy jest za duży pobór prądu i mogą byc problemy z odpaleniem... A z całym szacunkiem do Ursusa ale... "no comment":) już lepiej Zetora...

SNOOPI znasz kogoś kto ma kombajn john deera9560i albo inny ale duzy potrzeba mi troche info do pracy mgr. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie panowie na temat takiego traktora jak JOHN DEERE 3040 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie przymierzam się do kupna John Deere'a 2250 A i chciałbym dowiedzieć się jak ten traktor się sprawuje, czy jest awaryjny i jak wygląda spalanie.

Mam na oku John Deere'a z '90 roku 11500 mh z turem 3-sekcyjnym z krokodylem za 46 tys. Czy to dobra cena?

Czy są jakieś newralgiczne punkty na które należy zwrócić uwagę?

Czy z tabliczek znamionowych można odczytać moc traktora, bo podobno ma mieć 65 KM ale widziałem też takie 80 konne.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2250 ma 62 KM przy 2300 obr.min.udzwig podnosnika 3070 kg skrzynia 40km/h.prz zakupie zwroc uwage na hydraulike,czy pompa pracuje cicho i czy podczas skrecania kierownica podnosi i opuszcza ramiona tuz-u.przebieg jest znaczny ale u mnie na wiosce jeden gosc ma 14500mth w 1640 i chodzi bez zarzutów.silniki te same.przednie krzyzaki sprawdz oraz czy naped sie załancza i czy ciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile taki 2250 pali na godzinę przy pełnych obrotach ? wiesz może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nestety nie znam ale poszukaj w necie moze kogoś znajdziesz. z reszta wiele informacji moze byc na różnych stronach. Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję informacji gdzie i za ile mozna zaopatrzyc się siedzonko pasażera do JD 6800 6600 i pochodnych serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nelepiej jest dowiedzieć sie w Grene tam powinni sprowadzic mi sciagali halogen tylny na kabine i przyszedł oryginalny. Możesz tez skontaktować sie z przedstawicielem Granit oni tez maja takie zeczy. Ja przy swoim 6800 mam to bardzo dobra rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a na jakim biegu orasz MarBar? ja mam 4 unii na sprezynach ale dośc ciezkie ziemie i miejscami górzyste ciekawe jak sobie poradzi:) I jeszcze na jakich olejach jezdzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukuję informacji gdzie i za ile mozna zaopatrzyc się siedzonko pasażera do JD 6800 6600 i pochodnych serii

Poszukaj na stronach Gramera albo jak kolega wcześniej pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mom pytanie dotyczące ciągnika john deere 2140 jestem zainteresowany jego kupnem. Tylko niewiem nic na jego temat ile pali czy części sa do nie go drogie i inne rzeczy.Moze jakiś inny model pomuzcie w wyboze czekam na odpowiedz.

 

 

Z góry dziekuje za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukuję informacji gdzie i za ile mozna zaopatrzyc się siedzonko pasażera do JD 6800 6600 i pochodnych serii

 

Dołączam się do prośby.Może widzieliście jakieś zamienniki bo orginał

kosztuje około 300 euro+vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mało słyszałem że do nowych Fendów za taki luksus płacisz koło 2000 zł. Jak chcecie to mogę zrobić kilka fotek jak ono wyglada naprawdę żadna filozofia kilka płaskowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mało słyszałem że do nowych Fendów za taki luksus płacisz koło 2000 zł. Jak chcecie to mogę zrobić kilka fotek jak ono wyglada naprawdę żadna filozofia kilka płaskowników.

 

Grześ dawaj te fotki

Zamiennik o ile ktoś takie robi na pewno będzie tańszy albo dopasować powiedzmy od innego ciągnika (tańszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze filozofii niema tylko

wystarczyłoby techniczne rozrysowanie wymiarów tych płaskowników

po co kombinować na oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ ja tez poprosze te fotki siedzonka

 

a jak tam u was z pneumatyka 2 obwodową - czy wogólo sobie zakładacie do uzywanych JD

ja pomał zakupuje części spęzarka ifa 90zł

kółko pasowe 100zł

zawór hamowania 200zł

muszę jeszcze nabyć zawór hydrauliczno powietrzny ale coś na aukcji gość przeszadza z ceną za wabco chce 890zł

może wiecie to taniej

http://www.allegro.pl/item206954888_zawor_hydrauliczno_powietrzny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wrzucać tych zdjęć na serwer więć może komuś wyślę a on dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...