Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ursus C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

O ILE SIę ZAłOżYSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

WIDZIALEM wersja tylko na eksport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja też widziałem parę razy takowy u mnie przez wieś przejeżdżał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

C-362 to faktycznie wersja exportowa 60-tki ale bez przedniego napędu jeden taki jeździ niedaleko mnie układ kierowniczy na orbitrolu hamulce i sprzęgło hydrauliczne szczelna kabina i inna maska ot i cała różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mówie o 60 z przednim napędem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

seryjnie takich nie produkowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam pytanie może ktoś z was wie, jakie prędkości na poszczególnych biegach ma C-360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(bez reduktora)

1 bieg 4,82km/godz

2 bieg 7,17km/godz

3 bieg 9,99km/godz

4 bieg 15,34km/godz

5 bieg 25,6km/godz

wsteczny 6,29

 

przy obotach silnika 2000 obr. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wybacz Dawid19, ale nie rozumiem aluzji chciałem podziękować a ty się czepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny to nie wiem cz to tak szybko.ale spoko myslalem ze za dlugo.sorki.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam! Mam małe pytanko a jednocześnie problem. Wtym pierwszym wskaźniku są dwie wskazóki.edna od temeratury a druga ???Jak i gdzie to podłączyć żeby działało?I co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio: jest to wskazówka sprężania, podłącza się ją gdzieś do zbiornika, który odchodzi od sprężarki. Ten pod ciągnikiem, z jego lewej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jaki udźwig podnośnika ma c-360 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź:

Udźwig na końcach dźwigni dolnych trzypunktowego układu zawieszenia wynosi 11,8kN (1200kg).

 

Informacja zaczerpnięta z INFORMATORA 1979/1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku starych i wyeksploatowanych c-360(czyli przktycznie w większości spotyanych 360) podnośnik ten żyje we własnym siwiecie i tylko od szczęsliwego zbiegu okoliczności zależy czy podniesie on, chociażby 500 kg kiszonki za pomocą malutkiego wycinaka kiszonek umieszczonym tak blisko tylnego TUZ jak to tylko się da, lub malutki agregacik zawieszany. Na prawdę nie polecam tego traktora. Jego konstrukcja opiera się na zetorach/ursusach 4011 z lat 60. Nie różnią sią one praktycznie niczym od traktorów produkowanych pół wieku temu. Daje to naprawdę dużo do myślenia.Brak blokady, doże zużycie paliwa, nieustanny poślizg kół, malutki uciąg. To jest po prosu śmieszne w dzsiejszych czasach, kiedy to marketing ustala cenę. Pozbądzcie się tego traktora jak najszybciej. Wiem, że dziś jest ciężko kupić sobie nowy traktor za 100 tyś zł, ale eksploatując te stare 360 na pewno nie obnizycie kosztów produkcji, a tym samym nie staniecie się bardziej konkurencyjni. Szukajcie swojej szansy w obniżce kosztów produkcji. Nie jeździjcie po tym samym polu 3 razy(kultywator, siew, bronowanie) można to naprawdę zrobić za jednym razem. Jeżeli będziecie mieć dobry ciągnik, zrobicie wszystko lepej, na czas i dokładniej niż 360. Nowy traktor nie kupuje się na rok, dwa, czy pięć. Uwieżcie w swoje możliwosici. Możecie mieć dobry traktor za pół ceny. Wystarczy uwieżyć w siebie. Ma się to podobnie z większościa maszyn używanych w gospodarstwie. To nie czasy PGR-u. Teraz każdy pracuje dla siebie i powinno każdemu zależeć na spżedaniu swoich produktów po cenie jaka go będzie zadowalać. (cena ta się może różnić w zależności od kosztów produkcji).

 

sory, głupie to było co napisałem ale tak uważam !!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piootr poprawka 4 ciężarki przy zaczepie przednim po 25kg każdy, wiem, bo ostatnio zakładałem

oraz na koła dwie połówki na jedno koła, wagi nie pamiętam

 

ewt piszesz o nowszych C-360, które miały 6 ciężarków przy przednim zaczepie, ale nie miały żadnym przy kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...