Skocz do zawartości
Gość agronom

Wszystko o Massey Ferguson

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy w MF 390 przedni naped wlacza elektrozawor ten co znajduje sie zaraz na wyjsciu walka napedowego ze skrzyni ??? jakie powinno plynac napiecie do tego elektrozaworu zeby naped byl wylaczany, a moze to nie elektrozawor tylko czujnik polozeniowy???a naped wlacza sie hydraulicznie, zna ktos odpowiedz?

 

to co nikt niewie ?? w innych seriach np-jest podobna zasada dzialania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Koledz to moze ktos wie ktore cewki za co sa odpowiedzialne: -------------------------------Hej czytaj prywatne wiadomośći-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie oleju przekladniowego w MF 6160 i filtrow pompa olejowa wogole nie daje cisnienia (zapalalem go tylko tak na krotko) i kontrolka sie swieci, a sprawdzilem filtr ten papierowy i normalnie jest suchy. Jaka to przczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to wszyscy jeszcze w polu??

czy do elektrozaworu wlaczajacego przedni naped ma doplywac napiecie 12V gdy jest on wylaczony i czy te napiecie jest ciagle czy tylko impulsowe oraz czy pod elektozawor jest podpiety przekaznik ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 699 przedni napęd włącza ten elektrozawór przy wyjściu wału przedniego napędu, jak przód jest włączony to jest tam cały czas 12V. A przekażnika chyba nie ma ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzeba mi namiar na kogoś kto ma oprogramowanie do serii MF 42xx żeby pokasowac błędy od sterowania rewersem najchętniej ze wschodu polski

 

Moge załatwic opis kodów błedów ale za jakies 2 tygodnie najwcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzeba mi namiar na kogoś kto ma oprogramowanie do serii MF 42xx żeby pokasowac błędy od sterowania rewersem najchętniej ze wschodu polski

 

Moge załatwic opis kodów błedów ale za jakies 2 tygodnie najwcześniej

 

Opis kodów mam

 

A w Wierzchowiskach nie mają oprogramowania do 42xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 699 przedni napęd włącza ten elektrozawór przy wyjściu wału przedniego napędu, jak przód jest włączony to jest tam cały czas 12V. A przekażnika chyba nie ma ale nie jestem pewien.

 

wiec jak moze byc tak ze u mnie na rozlaczonej kostce dziala naped a na podlaczonehj nie dziala tzn. wychodzi na to ze u mnie dopiero doplyw napiecia odlacza naped , smieszne toto ale widocznie tak powinno byc a przekaznik to chyba jest podlaczony pod elektrozawor ale nie jestem w 100% pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos tam pewnie daje jak jest szeroki wal to nie zostaje nic z boku czy to słoma czy to siano. mi w orkanie jak jest dużo słomy szybciej jade to ucieka na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na pasowa bym sie nie zdecydowal jeśli juz to łańcuchowa a najlepiej rolanda classa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak na pasowa bym sie nie zdecydowal jeśli juz to łańcuchowa a najlepiej rolanda classa

Ja chcę je zamontować w prasie Welger RP12 bo maa wąski podbierak. Najwięcej chodzi do siana bo do słomy to nie potrzebna za moin kombajnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ma może ktoś takie gwiazdy przy prasie . Jeżeli tak to jak to zdaje egzamin http://www.allegro.pl/item347452721_prasa_rolujaca_john_deere_550.html

 

tez bym se sprawil takie gwiazdy ale bardziej potrzebowalbym owijania siatka do WELGER RP12 , niewiecie gdzie moge kupic aparat owijania siatka do tej prasy??? kiedys mialem okazje tylko uciekla mi sprzed nosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia jest prawie to samo co 255. Nie wiem czy wom masz włączany sprzegłem mokrym ale powinno choodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanie czy za ciągnik MF3630 w bardzo ładnym stanie wizualnym po odpaleniu bez dymu mocnego za cenę 41tyś zł to warto czy nie za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie są opony no inajważniejsze w tych sprzetach czy elektronika nie szwankuje. A dym przy odpalueniu może jakis tam być chociaż nie powinien no i przy przygazowaniu może czarnym rzucić. W sumie silnik ciągnika można w pełni sprawdzić tylko pod obciążeniem. A cena jak na moc i marke raczej nie jest zła. Tak przy okazji który rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się opony muszą być OK, bo jak nie to masz na starcie kolejne 10 tys z kieszeni. A co do czarnego dymu to moim zdaniem perkins nie powinien tak dymić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje nie powinien ale jak lekko przydymi przy dodawaniu gazu to tragedji nie ma. A co do dymienia przy odpalaniu mój 390 przy - 10 lekko przydymił jak silnik załapał potem nic. odczekałem jakies 20 min aż się silnik nagrzał gaz w podłoge dymu nie było. Wtedy jeszcze nie robiłem końcówek wtryskiwaczy jak sie potem okazało 2 lały i ciśnienie otwarcia dyszy było tylko 120 barów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!

Mam problem z Massey'em.

Zakupiłem ten ciągnik miesiac temu.

Wszystko działało OK, do momentu gdy po zapaleniu silnika przestały działać kolejno biegi szosowe, WOM, przedni napęd oraz blokada mostów.

Ciągnik jest na chodzie ale jeżdzi tylko na biegach polowych.

Dynashift też działa (przełącza biegi A,B,C,D).

Czy wie ktoś może jaka może być przyczyna braku w/w funkcji ciągnika??

Z góry dzięki za pomoc.

przyczyna jest komp generalnie kable trza zobaczyć kontrolki wpiąć laapa zadzwoń pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie ma sposobu na reset kompa

 

Nic nie wiem na ten temat , wcześniej jak były problemy na gwarancji to z poznania od korbanka mieli oprogramowanie to pokasowali i założona była nowa dźwignia od przełącznia rewersu i chodził

 

Teraz kupiułem nową dzwignie bo na starej przy przełączaniu z jazdy do przodu na neutralne nie zawsze rozłączało i wyskaiwał kod

 

Założyłem nową dźwignie i po miesiącu ciągnik ruszał do przodu 1 m i rozłączło się sprzegło i pojawiał sie kod do tyłu OK

 

Założyłem starą dźwignie i jakoś jeżdże

 

sprzedaliśmy tego jakieś 3-4tys szt i problemu nie ma no chyba że nawalony ktoś jeżdzi to se biedę szykuje a tak no problem

mogę pomóc

pozdrawiam

606679535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...