Skocz do zawartości
Silver

Czym odśnieżacie drogę do gospodarstwa i podwórko?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, żę można. Mój wujo ma tak przełożone w ciapku bo dużo robi takim ladowaczem na TUZie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Kurcze podeslijcie fotki waszych super odsniezaczy raczej na TUZ, bo moja zajefajna lopata sie dzisiaj za.. kondycjuje

byle sprzet to mam, ale to nie TO

chetnie cos bym wy spawał pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasow komunistycznych i jeszcze w latach 90 niezastąpiony w odśnieżaniu byl det(ten to szedł śnieg pod maskę a ten sobie pyrkał). Obecnie gmina ma T150 i też nieżle sobie radzi(w tym roku chyba zrobili nową łyżkę bo po zeszłorocznym śniegu poprzednia jakoś się zmniejszyla).Ja albo odśnieżam Turem 16(2,3 m szeroka łyżka ) lub mam dorobioną łyśkę do tylniego podnośnika. Tur jest dobry do wywożenia śniegu z podwurza lub odśnieżania kawałka drogi(bo dłużyszy odcinek to już zabawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podeslijcie fotki waszych super odsniezaczy raczej na TUZ

Oto mój wariat sniegowy

pug9zo.jpg

pug20sp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyciehamulcwrozdzielny8iv.jpg

Wykorzystanie rozdzielnych hamulców zmniejsza średnicę skrętu do 4,5 metra jadąc do przodu i 3,5m na wstecznym Bardzo przydatna rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też skonstruowałem taki odśnieżacz. Na tył ciagnika zakładam ramę od redeł (oczywiście swojej roboty), a zamiast redlic jest szyna z obsadzoną burtą od przyczepy samozbierajacej. Ten zestaw jest ustawiony pod kątem ok 30 st. Także w czasie odśnieżania zaspy odwalane są na bok. Wszystko idzie dobrze gdy ciagnik ma przedni napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciażniki, 5 bieg, obroty pod 2000 i nie sciągnie A jak sciagnie to już tak konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niezly drift

Drifty były jeszcze lepsze ale ślady się nie uchowały Te z resztą też nie są za wyraźne

uyciehamulcwrozdzielnyc7pj.jpg

uyciehamulcwrozdzielnyc9of.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odsinierzając jade tyłem,wystarczy jak jade jedynką. A to że idzie bokiem to wogóle nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę odśnieżyć podwórko i kilometrową drogę (gminna więc żaden ch** się nie spieszy z jej odśnieżaniem, ostatnio jak już skończyłem to przyjechał zetorek z łychą ). Odśnieżanie tego szuflą mi sie nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdy To zależy oczywiscie od ciągnika, jeśli przebije zaspę to później już z górki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób odśnieżasz podwórko? Robisz tylko drogi, czy zgarniasz wszystek śnieg? Przodem czy tyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przejeżdżam przeż środek i rozsuwam na boki a póżniej tyłem cały śnieg w jedno miejsce(podwórko mam pochylone, także bez problemu na wstecznym daję radę ) Jeśli chodzi o drogę to też najpierw środek a później bliżej któregoś brzegu- 4 przejazdy i koło 5 metrow odśnieżonego(czyli cała droga + nawet pobocze). I tak od 5 lat, odkąd muszę torować drogę cysternie po mleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam chłopa co walcuje a nie odśnieża całkiem to ładnie wygląda ale do rostopów :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jutrzejszy odbiór mleka mam z głowy Metrowa zaspa na odcinku 100 metrów... Coś mi się nie widzi przebicie jej czterdziechą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek chciał 914 i niet Nawet nie bedę próbował. Może jakąśś fadromę przyślą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...