Skocz do zawartości
brunerkgb

wszystko o URSUsie 1224-najbardziej udanym ciagniku polskim

Rekomendowane odpowiedzi

dzis mierzyl pomiar mocy i wyszlo mu niecale 105KM a silnik byl robiony na wiosne....planuje zalozyc turbine do niego. jezdzilem tym ciagnikiem i on naprawde jest tępy juz moj 1014 chociaz 4 cyl. to jest bardziej zrywniejszy i mam mocy pod dostatkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1204 ma chyba koło 106 koni tam był silnik Z8601.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zakłada sie turbiny tak sobie za tym idą większe przeróbki końcówki wtryskiwaczy korbowody i chyba tłoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zakłada sie turbiny tak sobie za tym idą większe przeróbki końcówki wtryskiwaczy korbowody i chyba tłoki

Tez mu to odradzam ale on swoje...... bo slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest z Polskimi kucykami.

Nie pamiętam w którym nr.Top agrar był o tym artykół jak Niemcy z DLG przetestowali Ursusa chyba 1634 i niestety z zakładanych 155kM wyszło faktycznie tylko 120kM .

Natomiast w Katalogu testów z 99r również na badaniach w DLG ciągnika 1634 wyszło że ciągnik ma mniejszą moc od podawanej przez producenta o ok 8.5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moc silnika jest wielkością względną zależy kto jakiej normy używa dlatego biorą sie różnice w mocy np ile koni ma zetor 7245 - od 66KM do 72KM

w skanie zdjęcia z linku poniżej przy mocy podane jest "wg CSN" w konedacie "wg DIN" i to jest właśnie ta różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za bezsensowny temat. gratulacje dla autora za otwarte wyrażenie swego poglądu na temat posiadanego zapewne ciagnika.

może we wszystkich tematach zmianić nazwy na np:

wszystko o c360- najlepszym na świecie ciagniku, albo

wszystko o t25- najlepszym radzieckim ciągniku...

 

twoja jednostkowa opinia nie sprawi, ze owa przymulona szóstka bez turba będzie uważana za najlepszy krajowy ciągnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale napewno jeden z twardszych krajowych ciągników

 

Silnik w miare , skrzynia do bani przeważnie nawala 2, a najlepszy to on był w w 1986 r jak niemieł konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuł i test o 1224. Poza tym ze ma 120 KM to ma bardzo wiele rozwiązań bardzo podobnych czy nawet takich samych jak MF serii 600.

Nie wiem jak inne MFy ale ja mam 698 i jest bardzo podobny.Skrzynia chyba taka sama.

Z resztą ursus ciągnie na starszych technolgiach MFa.

Np. w U. 571* montowany jest ten sam silnik co w 698T, tyle że bez turbiny (pewnie inna pompa).

Sprzęgło do 698 pasuje od dużych ursusów.

Podobnie inne elementy.

 

Szkoda tylko, ze materiały są nieco słabsze niż w MFach, bo MF robił dosyć cienkie i delikatne elementy, które przy oryginalnych materiałach wystarczały. Stal wykorzystywana w Ursusie już nie zawsze. Sąsiad kupił nowgo 3512 i po 5 czy 6 latach robił remont silnika.

 

nie zakłada sie turbiny tak sobie za tym idą większe przeróbki końcówki wtryskiwaczy korbowody i chyba tłoki

i dodatkowy obwód oleju z chłodnicą.

edit gedii (1-chłodnica oleju niejest zawsze wymagana przy turbinach.2- ile masz lat?? bo zachowujesz się jak dziecko ile razy można Ci pisać zebyś nie robił postu nad swoim postem?? czy chcesz aby twoje IP było zbanowane na tym forum?? o to ci chodzi??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luckywasak moze to Twój sposób na zwiększenie sobie liczby postów ale weź sie chłopie zastanów, co robisz. Nie możesz tych Twoich wypowiedzi (mało sensownych) pisac w jednym poście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tego bawi się w górnika... Po co wykopujesz wypowiedzi sprzed miesięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że szóstka za 25 - 30 tys. zł . taką obrabiałem 45 ha, to sprzęt naprawdę git .Zmieniam teraz to na Zetora Forterrę 12441 ale będę tęsknił. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale napewno jeden z twardszych krajowych ciągników

 

Silnik w miare , skrzynia do bani przeważnie nawala 2, a najlepszy to on był w w 1986 r jak niemieł konkurencji.

walisz smuty, ciagnik dobry koniec kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co wy robicie tymi ciągnikami że macie taką opinie o nich, ja kupiłem taki model za 18tys, nic nie remontowałem, oleju mi nie gubi, chodzi jak burza, mam 50 ha i chodzi u mnie w pługu 4 skibowym i innych maszynach i nie narzekam, a wy jak lejecie do niego wode zamiast oleju, opał do zbiornika, opony od malucha to sie wam nie dziwie że tak go oceniacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...