Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowalem juz podłaczyc na kilka sposobów raz nie pokazuje wogule temp a drugi raz to na max. Moze jakies zwarcie byc i przewód trzeba wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej coś w kabelkach Musisz prześwietlić wiązkę! Najpierw sprawdź czujnik-wskażnik bo może gdzieś tam jest przerwa skoro dochodzi + do czujnika (po złym podłączeniu wskaźnik pokazuje Ci max)

Zrób też jeszcze tak (gdyż olej we Władku długo się nagrzewa) nie zapalając silnika wykręć czujnik temp. oleju podłącz do niego kabelek, włącz kontrolki (stacyjkę) i podgrzej zapalniczką czujnik po niedługim podgrzaniu (czujnik gorący) zobacz wskazanie zegara

Daj znać czy coś się ruszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra rada Paffa Weż Edziu sprawdz taj jak on napisał i napisz swoje obserwacjie! A Paffa jeszcze nie powiedział ze jak wykrecisz ten czujnik temp. to weż wejdz do kabiny i innym kabelkiem dobrym połacz z wskażnikiem temp. i podgrzej(tak jak napisał Paffa) i zobaczysz co sie dzieje! czy wskaznik kiepski lub czujnik, możesz sprawdzic te stare co wykreciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz sprawdzic te stare co wykreciłeś

Bo pewnie są dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec współczuje tobie Paweł

Ciągnik z przodkiem o co tu chodzi, bo ja na twoim miejscu kupił cos takiego c385 lub 912 bo tanie jest, lub forszaja 323 bo też nie taki drogi jest a wytrzymały! Mam pytanie ile Tobie schodzi czasu orka na głeboko

A miccao podaj mi swoje gg bo nie moge cos zciągnąć!

 

Oj oj nie wyjaśniełem tego chyba Kilka lat temu miałem 8 ha, potem wydzierżawiliśmy 4 ha, potem 2 zakupiliśmy, a w następnym roku wydzierżawiliśmy 2 ha. Wtedy to gospodarstwo miało 16 ha i było jako tako. Aż rok temu dokupiliśmy 6 ha i wyszło 22 ha.

Wszystkie moje pola można podzielić na 3 kategorie:

1. 2 ha niesłychanej gliny i tu orkę robimy mtz82 od wujka i to jest jedyna praca na naszym gospodarstwie, której nasza 330 nie robi.Pole jest tak ciężkie że mtz z pługiem 3x30 cm się ślizga, a ma sprawny przodek. Nie wiem ile tam zeszło, ale 2 lata temu podczas suszy mtz82 spalił 80 litrów ropy żeby zaorać te 2 ha

2. Największa (80 %) część pola to normalna ziemia III i IV klasa i w zależności od warunków 330 orze na 3 lub 4 biegu.

3.Reszta (około 2 ha) to ziemia piaskowa V i VI klasa.

 

W ubiegłym roku ozime zboże zajęły 5 ha i te pola zostały zaorane pod koniec września. Do orki zimowej dla 330 zostało 15 ha, bo te 2 cieżkie ha zaorał mtz.

Nie pamiętam ile czasu zeszło na zaoranie tych 5 ha ale przy średniej wydajności 0,25ha na godzine wyszłoby 60 godzin roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyliłem się, te 60 godzin roboty to dotyczyło orki tych 15 ha a nie 5

 

O co do porówniania mocy 330 i t25 to ja mając władymirca i 330 wiele razy stwierdziłem że 330 ma większy uciąg

 

A co do mocy to 330 ma 22,4 KW tj. 30,5 konia według DIN a to wychodzi 35 koni według SAE

 

Natomiast t25 ma według moich źródeł 18,4KW tj 25 KM według DIN. Według innych żródeł t25 ma 27 KM według DIN i 22,4 KW (30,5 Konia) według SAE.

 

Pamiętać też trzeba że większość 330 ma podkręconą pompę i przez to są trochę mocniejsze. U mnie też pompa w 330 jest podkręcona, że raz siadłem za kierownicą 330 sąsiada, który ma nieruszaną pompę to pomyślałem "ale muł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie u mnie to sąsiedzi nie mają podkreconych ciapków jedynie podkrecone to jeżdzą c360, ja nie mam podkreconej pompy jedynie zużytą bo tam gdzie mam olej to ja spuszczam rope po cieższej pracy i to tą srubką która jest do sprawdzania poziomu! Wiec dlatego on ma może też podkreconą dawke paliwa bo przy orce na 3 skiby to mi połknął 16 litrów na 1mtg i szłem z nim na 3 biegu że aż buczało! To znaczy ze dla władka to był 5 bieg! i naprawde byłem zaskoczony! ale jak szybko zaorałem 3 ha! Ale to musze trafić na dobra pore ze jest nie za mokro nie za sucho i ja w swojej ksiązce mam wpisane że niby 27 km ale że wybebeszyłem mu filtr powietrza to uważam ze mam z 30 bo to minus to jest silnik pod obciązeniem to znaczy filtr powietrza i naped alternatora, dmuchawy i pompy hygraulicznej! Paweł jak nie wierzysz to odkreć filtr powietrza w c330 to poczujesz przyrost mocy, ja tak robiłem w wózkach widłowych "rak" to trupy smigały jak nowo narodzone lecz kopciły nie samowicie! a we Władku to ja wybebeszyłem te gąbki co są w filtrze i wsadziłem cienką, a siatke i olej zostawiłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam T25 a w stanie opłakanym i postanowiłem go wyremontować i kiedy rozebraliśmy ciągnik to nie znaleźliśmy miejsca na czujnik temperatury oleju,może wy moglibyście podać jakieś zdjęcie ze zlokalizowanym czujnikiem? Znacie jakieś adresy sklepów z częściami do władka w woj. zachodniopomorskim lub jego okolicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ miras a nie boisz się o trawałość silnika? Dawno tak jeżdzisz z rozbebeszonym filtrem?

U mnie oprócz podkręconej pompy co innego się dzieje, bo komin mi się przepalił od starości i trochę głośniej chodzi, ale siłę to przez to mój ciapuś ma Jak kiedyś jechałem z dwoma pełnymi przyczepami zboża, to sam się dziwiłem że na te lata i na ten przebieg to on ma tyle pary

 

Kiedyś jak jeden gostek orał 330M po sąsiedzku, a ta emka ani nie ma komina przepalonego ani pompy podkręconej to się nie mógł nadziwić skąd moja 330 ma taką moc. Jeszcze się śmiał kiedy mu mówiłem żeby do mnie swoją emkę dał to mu tak dotrę, że minimum parę koni przybędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie pompy skraca żywotność silnika to nie podlega dyskusji ale myslę, ze oplaca się. Pare koników więcej no i w transporcie można podgonić.

Niedawno dziwilem się, jak ktoś napisał, że w C-4011 podkręcił pompę do 3 tys... A tu proszę, ojciec uświadomił mnie, ze w SKRze nie takie rzeczy robili- jak spieszyło im się po wódkę( a trzeba było jechać do Lublina, jakieś 40km) to tak podkręcali pompę(ponad 3 tys), że w 2 godziny obracali Trzeba mieć fantazję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sami widzicie że każdy ma z nas troche ztuningowaną swą maszyne i dlatego nie ma co porównywać ich, bo to są już nie te same maszyny co były! bo moi sasiedzi mają c330 nie tuningowane, a ja przy silniku jedynie z tą pompą jak i filtrem mam ruszane! a co do tego to mam to już zrobione 2 lata z filtrem,a kiedy to zrobiłem to teraz ustawiam tak silnik ze obrotów nie łapie obrotomierz a władek chodzi(wczesniej to było nie możliwe), a to zrobiłem po tym jak dokładnie oglądnełem filtr w wózku widłowym "rak" a tam silniki z c330 maja tylko siatke i olej, wiec ja to widzac wybebeszyłem filtr w Władku.Ale też rózne były w c330 filtry były gruchy takie i puszki okrągłe wiec oglądałem te puszki one chyba sa w c330m! bo gruchy to u mie tylko olej miały w tych starych wózkach! Paweł jak wiesz coś dokładniej to opisz!

 

A moj ojciec był kierownikiem SKR-u w swym czasie to mówił mi że c4011 pedziły z predkoscią ponad 40km/h tak pompy poddawali bo remonty robili co jaki czas i paliwoszło ale to nie ich było wiec korzystali z tego! Moj ojciec sam miał poddaną c4011 to mowi ze wypady takie z odległosci 40 i 50 km to nie był problem! tak samo c355 oraz c360 ale z tymi ostatnimi to już ostrożniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam T25 a w stanie opłakanym i postanowiłem go wyremontować i kiedy rozebraliśmy ciągnik to nie znaleźliśmy miejsca na czujnik temperatury oleju,może wy moglibyście podać jakieś zdjęcie ze zlokalizowanym czujnikiem? Znacie jakieś adresy sklepów z częściami do władka w woj. zachodniopomorskim lub jego okolicach?

 

Witaj

obraz5625wx.jpg

Obok korka wlewu oleju masz podstawę filtra oleju a w niej czujnik temp. i wychodzący z niego kabelek

Co do drugiego pytania to nie wiem to nie mój region

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ładka i jak on sie rozgrzeje tzn złapie temp 60-70 stopni to juz sie muli. Słabszy sie robi, nie ma takiej reakcji na gaz itp. Podejrzewam że to pompa bo na 6tym biegu zawsze podchodzi pod 22 na predkosci czy cos w tym rodzaju. a on jest praktycznie w orginale bo mam go od dziadka a jeszcze kiedyś lata temu miał go stolarz. I dodam ze jak teraz podchodze do niego to najlepiej jak przepompuje pare razy to odpali od razu. No i chyba go sprzedam bo to za mało mocy jest. I kupie 385 albo 8011 tylko jeszcze sie nie zdecydowałem bo nie wiem co leprze. Mam tez 360 która ma swoje latka ale po kapitalce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60/70stopni to temp. przy, której Władzo powinien najlepiej pracować

jak to się muli to nie benzyna tylko diesel (bezpośredni wtrysk).

Nie wydaje mi się, żeby wina leżała po stronie pompy czy nawet wtrysków (co ma do tego temp. silnika??)

To, że jeździł min dziadek to o niczym nie świadczy

Sprawdź lepiej luzy na zaworach być może są za małe i jak się rozgrzeje silnik to wtedy zawory są podparte

 

Mój jak jest zimny to nie ma odpowiedniej mocy, ale jak się rozgrzeje to wtedy jest ok Np: jadę orać pierwszy przejazd tam i spowrotem (jakieś 800m) widać różnicę jest słabszy trochę, ale następne przejazdy są ok i wtedy żar leci z komina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten czy pól gazu czy cały to tak samo ciągnie

myslałem pompe zmienic ale ok to zaworki najpierw sie ustawi

ciapek ma 3300 mtg ale juz z 300 mtg temu miał nowe tuleje itp ogulnie mam pełen orginał bez przeróbek tylko rozrusznik kupiłem z przekładnia za 500zł. i teraz pali super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak mówiłes tzn wykręciłem czujnik dalem osobny kabel + do wskaznika i osobny do czujnika wukręciłem czujnik nie musialem podgrzewac bo reakcja byla taka sama powolutku wskazówka powędrowała na max

Kupiłem nowy wskaznik i czujnik myslałem ze to nie jest przyczyną a jednak

czuyjnik wcisnęli mi jakis wadliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobilem tak jak mówiłes tzn wykręciłem czujnik dalem osobny kabel + do wskaznika i osobny do czujnika wukręciłem czujnik nie musialem podgrzewac bo reakcja byla taka sama powolutku wskazówka powędrowała na max

Kupiłem nowy wskaznik i czujnik myslałem ze to nie jest przyczyną a jednak

czuyjnik wcisnęli mi jakis wadliwy

 

A próbowałeś podłączyć stary zegar z nowym czujnikiem i na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten czy pól gazu czy cały to tak samo ciągnie

 

Napisałeś wcześniej, że jak złapie 60/70 stopni to wtedy się muli. Nie pisałeś, że nie reaguje na gaz powyżej 1/2 skoku pedału. Widzisz trudno cokolwiek doradzić jeśli nie zna się wszystkich szczegułów

Po tym co napisałeś nie można wykluczyć uszkodzenia pompy wtryskowej

 

Nie zaszkodzi jak wyregulujesz zawory

 

A może Ci się zapowietrza???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadam władimirca z 1977 roku jeszcze ne był remontowany co prawda gumy ma słabe ale... nie wiem ile mogę wziąść za niego jest na chodzie a raczej chcę sie go p[ozbyć napiszcie proszę ile moge wycenić ten egzeplarz t 1 25 a dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Bartek K.

Też jestem z zachodniopomorskiego, części kupuję do T25 w Agromie Koszalin prowadzącej sprzedaz części w Koszalinie i Nowogardzie. Kupuje też w Agro Mar w Wągrowcu, przysyłają części bardzo szybko. Mam ten traktorek od 3 lat ale już trochę go poznałem, i od jego środka i od zewnAtrz, mój jest z 1986roku.

Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć z tego forum o tym ciągniku i jego naprawach, to przejżyj wcześniejsze posty. Raczej opuść ostatnich kilka najnowszych stron tego forum gdyz na nich są jałowe dyskusje o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiejnocy.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników czerwonego traktorka T25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki paffa

i tak jest ze sie muli czy to czły gaz czy pół

a jak sie rozgrzeje to sie słabszy robi.

a miał go mój dziadek (złota rączka, mechanik ) i on cos przy nim grzebał tuleje wymieniał wiec mysle ze mógł go dobrze nie wyregulować a i pompa ma tez swoje lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki paffa

i tak jest ze sie muli czy to czły gaz czy pół

a jak sie rozgrzeje to sie słabszy robi.

a miał go mój dziadek (złota rączka, mechanik ) i on cos przy nim grzebał tuleje wymieniał wiec mysle ze mógł go dobrze nie wyregulować a i pompa ma tez swoje lata.

Z tymi złotymi rączkami to już tak jest myślą, że coś poprawią a faktycznie tylko spaprzą. Sprawdź te zawory, jak nie pomoże, to pompę daj dobremu fachowcowi do regeneracji, bo nowa to pewnie z 800pln.

Mam nadzieję, że nie był przegrzany w przeszłości

 

Niestety nie mam sterych czesci bo wywaliłem taki czujnik jakies 10zl to kupie nowy

szkoda, że je wywaliłeś bo pewnie, zegar lub czujnik był dobry

A czy nie możesz zareklamować tego co kupiłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...