Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie potrzebuję pomocy mam prasę kostkującą New Holland 376 i nie mogę jej ustawić. Kiedy sama wiązka (prasa, belka, kostka, snopek jak kto woli) zaczyna być prasowana i wiązana wygląda O.K. ale kiedy już wyłazi zaczyna się zginać w rogal a sznurek przesuwa się pod lewą stronę (patrząc od tyłu czyli przeciwną do noża). Wiem że tych pras nie jest dużo ale sprzęt jest podobny do polskiej „zetki” więc może ktoś ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł z czego to wynika to za pomoc będę niezmiernie wdzięczny bo w obecnym stanie nie mogę ruszyć z pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro przetstuję i napisze o wynikach (może się to komuś przyda). Jeszcze rzaz wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie po równo skręcone sprężyny te na końcu co się reguluje stopień zbicia (sprasowania) kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zmiar kupić używaną prasę rolująca. Potrzebna jest mi do sianokiszonki, siana i słomy. Nie wiem jaką mam wybrać walcową czy łańcuchową, jakiej marki. Proszę o radę Z góry wielkie dzięki!! Podzielcie się swoimi doświadczeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wcześniejsze wypowiedzi kilka stron do tyłu. Tam znajdziesz odpowiedź albo i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych krzywych paczek, snopków, kostek to na 90% masz zle ustawiony nagraniacz i wiecej materiału jest od strony noża a mało jest wpychane głebiej do komory. To normalka tez to przerabiałem w swojej z224/1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz różną grubość sznurka albo napinacz sznurka jeden więcej a drugi mniej go naciąga.Różnica w naciągnięciu sprężyn komory prasowania raczej nie ma na to większego wpływu bo belka dociskająca paczkę idzie środkiem kanału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

A może ktoś pracuje na maszynie z sokółki? interesują mnie opinie na ten temat.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie łańcuchów z "rowerowych" na wzmacniane i po zagregowaniu z JD 5720 -obroty wałka 540 eco -rewelacja -również w najsuchszej słomie-ale w tym roku widziałem parę zachodnich pras walcowych jak właśnie w owej słomie poległy i kolesie belowali po zmroku .W każdym bądź razie muszę jeszcze gdzieś zdobyć ogumione kółka na podbieracz (a może ktoś wie gdzie zdobyć podobny rozmiar ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

A może ktoś pracuje na maszynie z sokółki? interesują mnie opinie na ten temat.

pozdrawiam

Znam gościa ,który pracuje na tej prasie(Metal - Fach ) ,w tym roku kupił nówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sa 2 we wsi jedna juz 2 sezon i wszystko jest oki jesli pominiemy stawanie beli w słomie Na to oczywiscie jest sposób - słabo zbijac i juz nie staje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej z Sokólki należy wymontować docisk materiału zbieranego i zmniejszyć stopień zgniotu. wtedy widać poprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie problemów z prasą (kilka postów niżej)

Nóż poszedł pod ostrzenie i znacznie pomogło (ideału jeszcze nie ma) jutro wyreguluje jeszcze nagarniacz ale nie sądzę by jakoś diametralnie wpłyneło to na poprawę kształtu wiązki (zanim jeszcze zgłosiłem ten problem do dyskusji na forum kombinowałem z tym nagarniaczem i rezultatów nie było). Wydaje mi się jednak że problem tkwi w samej słomie jest za sucha i w dodatku cholernie śliska więć trzeba dop... zgniot na max bo inaczej sznurek złazi a tak wrzyna się w słomę i jest naprawdę zaje... tylko załadune to jest masakra.

Za rady dziękuję bo albo mi pomogły albo utwierdziły w przekonaniu że moje intuicje były słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nawet siatkę moczą aby się lepiej kleiła ale sam nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy ktoś wie jak rozwiazać problem rozprowadzania siatki na beli w sipmie claasic. Problem nie jest moze duży ale od razu rzuca się w oczy.

Siatka jest na końcach ściagnięta tak 2-3 sploty i wystaje słoma.

Siatka ściaga się po przejściu przez wałek gumowy i metalowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup szerszą siatke 123(z czerwoną końcówką szpulki ta z Defalinu) albo 125 cm jak zmieścisz w zasobnik. Ja mam delikatne rowki na wałkach które podają siatkę na ten ogumiony walec. Ale one pewnie powstały na wskutek wytarcia. Tak czy owak moje są 125 cm szeroki(class rolant 46) używam tej 123 cm i wychodzi tak po 3-5 cm od brzegu balota. A na rzepaku to nawet mniej tak góra 3 cm od brzegu. Pisałem o tym "problemie" jak to wogóle jest problem może jedynie wizualny z Defalinem i i odpowiedź była właśnie o zmianie szerokości siatki. Ona siłą rzeczy na brzegach się schodzi może to i lepiej bo tam jest mocniejsza i bardziej narażona na uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ - dzięki za radę sprawdzę to. Ja mam całą białą defalinu bo taką mi doradzili w sipmie będę jeszcze w tym roku rolował i napewno to sprawdzę.

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie i innych "siatkarzy" na ile owijacie słomę ja jak rozwinę belę 120 to mam 9 m siatki i myslę że to dobry wynik.

P.S.

ten problem umnie zauważyłem gdy zobaczyłem jak pracuje u kumpla nowy claas rolantt 255 belki ideał... no ale on jest ponad dwa razy droższy od nowej sipmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja owijam 1,8 raza i styka

 

u mnie w rolland 44S nic się nie dzieje do słomy super maszyna tylko żeby miała podbiertacz 1,8 m

 

PS jak ja kupiłem prase na siatke to bili się w czoło że drogo ale w tym roku już 2 owija siatką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja owijam 2 razy siatką baloty. Nie mam możliwości zmniejszyć o trochę tylko co 25% a 1,75 wydaje mi się trochę mało.

A u mnie w tym roku wszyscy co mają prasy na siatkę to jechali siatką. Bo tylko tym szło jechać reszta to po nocach śnili o śnie.

Piootr jak spisuje się ta siatka chyba Irlandzka jak dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...