Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

pszeniczna sucha słoma w belach 120x120 waży około 350 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno tyle waży ja kiedyś zważyłem 160x120 mieszanka zbożowa jara i wyszło mi 250kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślęzetyle nie waży 120/120 gdyby tyle wżyła to gęstość beli wyszłaby ponad 250kg/m3 a jak jest 180kg/m3 to jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedźcie mi jak te bele się mierzy?? te 120/120 to mówicie o wysokości i obwodzie??

Mój claas rollant robie bele o wysokości 120 a obwodzie to dokładnie niewiem ponieważ miałem akurat przy sobie miarke 2m ale myśle że gdzieś około 4m w obwodzie będzie miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokość x wysokość a w obwodzie to 2 (Pi) r albo średnica(wysokość) x 3.14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie cos sie koledze pomyliło balot 120x120 słomy zytniej lub podobnej waży około 160kg

 

A to 120x120 to jest szerokosc balota i srednica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie waga beli (po naszemu) jest bardzo wzgledana. jesli ktoś uzyskał 350 to czemu nie, jesli było to zwijane zaraz po skoszeniu lub po deszczu - dobrze nie przesuszone. Nalezy tez zauważyć że prasy stałokomorowe mają mniejszy stopień zgniotu w porównaniu z prasami zmiennokomorowymi, nie wspominając już o prasach wielkogabarytowych. Samo pojęcie "sucha sloma" też ma się nijak do konkretnych pomiarów. Każdy z gospodarzy bedzie maił inne poczucie wilgotności. tak więc należałoby również określić wilgotność słomy a dla przeciętnego gospodarza nie jest to wcale takie proste.

Osobiście nigdy nie miałem okzaji przeprowadzać takich pomiarów dlatego moje pytanie na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko: czy wy tez macie problem z nożem odcinajacym sznurek w belarce matal-fachu???? a może uzywam złego sznurka???(zwykły do pras 2500m)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy go dobrze naostrzyć. Ja nawet po 8 latach wymieniłem na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz nóż starego typu to daruj sobie ostrzenie bo jesli nie masz wprawy w ostrzeniu to nic nie uzyskasz. Lepiej odpuśc perę złotych i kup w serwisie (w serwisie - nie u przedstawicieli!!!) nowy nóż. Napewno bedziesz zadowolony a taka imprezka to koszt ok.30 + przesyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie :

Czy warto kupić prasę z nożami rozdrabniającymi prasowany materiał ? Czy belki są lepiej zbite i czy zadawanie sianokiszonki jest wygodniejsze na tyle, żeby warto było dać więcej kasy za to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie warto jak jadę usługowo sianokiszonkę to klient sam mówi weż włącz noże. Łatwiej się rozmontowuje balota co do nabicia to nie wiem czy wejdzie wiecej(w zasadzie powinno) czy nie ma różnicy.

Najważniejszy jest rotor bo dzięki niemu wzrasta ci wydajność przy prEsowaniu nawet w słomie czy sianku jak schowasz noże.

 

/edit Nie ma. Kolor czerwony jest zastrzeżony przeze mnie. MOD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grześ w konkretnej pszenicy na jakim biegu lecisz po bizonie bo ja w 44s 1 albo 2 w 360 a jęczmień to 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod: sorry za ten czerwony nastepnym razem będzie inny.

A ja lece na szybkiej 2 914 w zaleznosci od ilości słomy na zółwiu lub na zajacu. W sianokiszonce na wolnej 4 też zająć lub żółw z zależności od ilości materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 na zółwiu to tak jak 2 w 360 także podobnie śmigasz ja przedwczoraj 64 bele robiłem 2 godziny na 2 w 360 jutro też sprasuje troche bo dzisiaj ukosiłem ze 2 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa z nożami ma nieznacznie większy zgniot w porównaniu do prasy bez noży. jeśli kupuisz prasę z ok 15 nożami to zgniot wzrośnie o 7 - 9%, ale jeśli np. z 23 nożami to wzrost masz już o jakieś 13 - 15%. Te wartości zależą oczywiście od typu maszynu. generalnie nie sa to jakieś znaczące zmiany.jeśli chodzi o zużycie energi to prasa z nożami posiada większy apetyt na "koniki" o jakieś 20 do ponad 30% więcej w odniesieniuu do prasy bez noży.

Noże dają generalnie (jesli sprawnie jeździsz wężykiem) bardziej równomierne rozłożenie materiału w beli oraz łatwość późniejszej obróbki (czyli rozdrobnienie). co do wydajności to dokładnie nie wiem ale generalnie jest tak, że jak masz większą prędkość to efekt końcowy jest gorszy, tzn. bela bedzie o mniejszymm zagęszczeniu. chyba że trochę zwolnisz przy końcu zbijania beli.

Natomiast w prasach o zmiennej komorze zgniot następuje od początku pracy i tu można uzyskać lepsze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak to jest z obwiązywaczami w waszych prasach? ja mam z metal fach i jak jest nowa rolka siatki to ładnie idzie jednak jak rolka zaczyna się kończyć to zaczyna mi ją ściągać do środka. czy u was też są takie historie czy tylko metal fach tak ma?

Docisnij czym s rolkę siatki, masz tam taki obciążnik (metalowy drążek), ale ja dodatkowo kłade jeszcze na niego dwa kłębki sznurka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj prasowałem gościowi 2 ha pszenicy z dojazdem zajeło mi to 1h15min 36 bel z 8 km w obie strony jazdy było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 2 w 360 słomy sporo było tylko jakiś debil kosił i tak narozwalął na poprzeczniku że głowa mała i pare razy jeździłęm żeby to pozbierać , ostanią działke 1,5 ha u siebie jak robiłem to jeździłem na 1 słoma z pszenżyta jarego 43 bele z bidą do 200 atm dociągałem

 

Chyba ten twój sąsiad robi sipmą i na sznurek robi siatka to jest spoko sprawa ja z 2400 m zrobiłem 309 bel teraz mam założoną 2000 m i już zrobione 178 bel i sporo jeszcze jest

 

Teraz zaczepie do prasy MF 4270 bo szkoda męczyć 360 , kierowca co mleko zabiera powiedział mi że myślał że lokomotywa u mnie po polu jeździ a to ja 360 prasowałem

 

Ogólnie ludzie biorą sie za głowe jak widzą jak ja prasuje słome a oni wlką się Z 224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sianko zwinięte siatką, lepiej było z rozpakowaniem, jak sznurkami. A sąsiad jeździ MF 255, ale bardzo wolno sie porusza, podbieracz stale prawie pusty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kostkującą sipmą.

jeden ze sznurków po zawiązaniu jest lekko poszarpany tuż za węzłem od tylnej strony. i czasem jak chwycę za ten sznurek to pęka w tym miejscu. czy jest to wina dzwigni zgarniającej czy też trzymaka, bo już sam nie wiem. raz idzie ok. a raz szopki się dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...