Skocz do zawartości
Gość mirek01

Wszystko o prasach rolujących i kostkujących

Rekomendowane odpowiedzi

mam taką i owijanie sznurka głupieje

 

Nie Wrz 3 22:05:55

mam taką i nieraz żle owija raz chybko raz wolno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić prasę rolującą. Trafił mi się John Deere 575 walcowa, 120x120, rok 99, siatka, rotor, noże, aplikator do zakiszania, stan bdb, cena ok. 30 tyś zł. Co myślicie o tej prasie?? Może jest tutaj użytkownik takiego sprzętu jak się ona sprawuję?? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej mocy ciągników używacie do pras zwiających. Jeśli np. prasa Sipma Classic ma wymagania co do ciągnikia minimum 55 KM, czy wystarczy ciągnik o mocy 68 KM ? Dlaczego panuje wszechobecne przekonanie, że do prasy zwijającej nie może być mniejszy ciągnik niż 80 KM. Najczęściej powtarzającą się opinią jest to, że bela będzie mocniej zbita. Owszem, może i tak, ale co na to prasa zwijająca. Po co zużywać więcej paliwa jesli tę samą pracę mógłby wykonać ciągnik o mniejszej mocy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak ze do sipmy classic idealny bedzie ciagnik około 65KM bo ta prasa nie jest stworzona do sianokiszonki choc dobrze tez sie w niej spisuje. Jakby to była z569/1 to juz 65km to czasami może byc mało sam ma taka i chodzi z ciagnikiem 78Km i ma cieżkawo w sianokiszonce pod koniec dobijania. Pamietaj ze podstawa uzyskania dobrej sianokiszonki to bardzo mocne zbicie belki a jak bedziesz oszczedzał prase i ciagnik to tego nie osiagniesz. Polskie prasy zwijajace dobrze sie sprawuja z giagnikiami do 80KM bo jesli chodza z wiekszymi to zaczynaja sie strasznie sypac:) Poprostu nie wytrzymuja takich obciazen jaki im prezentuje ciagnik. Jesli masz zamiar robic tylko słome i siano to wystarczy 55KM, ale bedzie bardzo ciezko dobic mocniej belke, ale w słomie i sianie nie jest to takie wazne może jedynie stracic swój kształt po jakim czxasie składowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

classic to najubozsza wersja czyli bez zatrzasków, jest to dawna z279 i z279/1 ( szeroki podbieracz) Farma to jest to samo tylko na wieksze baloty 120x150, natomiast Farma II to prasy z279 i z569 z zamkami i w standardzie maja troche lepsze wyposażenie miedzy innymi szersze koła, pół centralne smarowanie, elektryczne sterowanie obwiazywaczem sznurka, rozdzielacz podbieracz komora w ciagniku. Wszystko jest ładnie opisane na www.sipma.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to centralne smarowanie. A jaka jest różnica między centralnym a półcentralnym smarowaniem. W Claasaie centralne smarowanie to zbiornik na olej i kilka wężyków którymi płynie olej na łańcuchy dzieki tłoczkowi który podaję ów olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centralne smarowanie to że kalamitki sa w jednym lub kilku miejscach połaczone przewodami z łożyskami i tulejkimi, nie trzeba sie gimnastykowac zeby nasmarowac punkty smarownicze tylko kilka jest w jednym miejscu.

A to smarowanie półatomatyczne to pewnie własnie chodzi o samrowanie łancuchów owym olejem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki czy w waszych kostkujących (sipma) w czasie lekkiego obrotu kołem zamachowym (w prawo i w lewo do wyczuwalnego luzu) koło przesuwa się w przód i w tył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką prasę z zachodnich wybrac do mf 255, robił bym tylko słome i siano u siebie max 700 belek rocznie. Cos do 12 tyś co byście polecili i na co zwracać uwagę? Mam pytanie czy te 700 - 1000 belek to chyba nowej prasy nie bardzo jest sens kupować, bo po zarobkach nie mam czasu ganiać no i nie mam czym (mf), z drugiej strony to by chyba długo taka nówka u mnie chodziła, doradzcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie uzywana sipme spokojnie rocznik 90 i wyzej za ta kase kupisz. u mnie 3512 chodzi w kostce od ładnych kilku lat. Czasami mu troche brakuje kucyków szczególnie jak sie ciaga przyczepe. To dosc dobry ciagnik do prasy sipmy i jak na twoje potrzeby to bedzie najlepsze rozwiazanie bo czesci sa praktycznie wszedzie dostepne bo z zachodnimi to juz porazka cenowa i dostepnosc słaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zwiajajca to nie wiem co ci polecic bo wiekszosc zachodnich to potrerzbuja troche kucykow, wiem ze dasz rade w sipmie lncuchowej i pewnie powinienes szukac podobnej zachodnioej czyli jakis krone, feraboli, maskar, bo walcowa to raczej za ciezko by mial a tym bardziej ze do slomy i siana to lepsza jest lancuchowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myśle o łańcuchowej, bochyba pasówka nie bardzo do siana, jak jest z częściami do pras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to czego się mniej bać starej pasówki, czy łańcuchowej, myśle o zachodniej do 10 góra 12 tyś. Co sądzicie o john deere 550, albo co innego polecacie ( siano i słoma). Ważna sprawa przy moim mf 255 która prasa jest lżejsza bo łąki mam czasami rzadkie. Do której zachodniej najłatwiej dostać części (woj. lubelskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką prase zwijającą polecacie do ciągnika ursus c 360, bo zamierzam śćiągnąć z zachodu classa lub welger.tak do 12000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamek hydrauliczny w znaczny sposób uniemożliwia przeciążenie komory, a co z tym idzie, całego układu napedowego. Natomiast nieumiejętne!! ustawienie zamków mechanicznych często prowadzi do przeciązenia maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepsza jest z zamkiem hydraulicznym czy mechanicznym? Z wyrobów Sipmy którą byście polecali prasę:

Classic 1,8 metra podbieracz z zamkiem hydraulicznym z łańcuchową komorą

Farma II 1,8 m z mechaniczną blokadą komory z łańcuchową komorą

Farma II 1,8 m z mechaniczną blokadą oraz z łańcuchowo walcową komorą zwijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz ciagnik koło 80-Km to bierz z569/1 czyli farma II z zamkami mechanicznymi i szerokim podbieraczem. A jesli masz słabszy ciagnik to z279/1 z zamkami mechanicznymi i szerokim podbieraczem. Zamkniecie hydrauliczne jest gorsze i tansze choc tez da sie robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydrauliczne zamkniecie oznacza brak zamka tylko rozdzielacz trzyma siłowniki zeby sie klapa nie otworzyła i aby było wszystko oki to hydraulika w ciagniku musi byc w stanie idealnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj kolega widzę nie bardzo sie orientuje co to jest zamek hydrauliczny:)

jak znajde wiecej czesu to opisze jak to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmtrack 70 4x4 60 koni to wystarczy żeby sprawnie pracować z belarką głównie siano słoma 2000 belek rocznie i troche sianokiszonka, czy zajeżdze traktor w pare sezonów sipma clasic, albo farma, bo chyba metalfach to za dużo by było?

 

Wogóle czym różni się sipma classik od farmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...