Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie użytkownicy władków .

Słuchajcie mam problemik z hydraulika w T25A a polega on na tym ze bardzo wolno mi sie podnoszą ramiona i dzwignia rozdzielacza niewyłancza sie automatycznie jak jest w pozycji górnej . Ale jak opuszczam na dociązaniu to opuszcza sie dobrze i dzwingnia przy dojsciu do pozycji dolnej sama wyskakuje

 

Juz wymieniłem cały rozdzielacz i załozyłem cały nowy zestaw naprawczy do siłownika, filtry tez wymyte i olej wymienilem .

 

Co moze byc bo juz sam zgłupiałem !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie użytkownicy władków .

Słuchajcie mam problemik z hydraulika w T25A a polega on na tym ze bardzo wolno mi sie podnoszą ramiona i dzwignia rozdzielacza niewyłancza sie automatycznie jak jest w pozycji górnej . Ale jak opuszczam na dociązaniu to opuszcza sie dobrze i dzwingnia przy dojsciu do pozycji dolnej sama wyskakuje

 

Juz wymieniłem cały rozdzielacz i załozyłem cały nowy zestaw naprawczy do siłownika, filtry tez wymyte i olej wymienilem .

 

Co moze byc bo juz sam zgłupiałem !!!

ja bym pogrzebał przy pompie skororesztę wymieniłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i juz wiem popytałem , pokabinowałem (zajeło mi to 3 dni ale doszedłem co i jak ) A mianowicie podstawa to olej oraz sam zestaw regeneracyjny do pompy niewystarczy bo tak jak w moim przypadku w srodku obudowa pompy była wydarta i musiałem wymienic cała pompe na nówke i smiga eleganco .

A juz normalnie cały stary rozdzielacz rozłozyłem na czynniki pierwsze.

 

DZIEKI jeanz_1 za podpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin-go.

Dobrze było by gdybyś napisał czy i jak rozwiązałeś problem z rozrusznikiem. A tak problem dla nas forumowiczów jest nadal otwarty a ktoś inny może w przyszłości skorzystać z twego doświadczenia.

Napisz na forum co było przyczyną awarii rozrusznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Poprzedniego posta adresuję do DymekT25 bo tom pisał o problemie z rozrusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !!!

Mam problem zrobiłem wszystkie zabiegi dotyczące ciśnienia oleju włącznie z regulacją zaworu . Przy zimnym silniku podnosi się ciśnienie oleju do 4 atmosfer a gdy sie rozgrzeje spada do 0 atmosfer . Myślę że zużyła sie pompa olejowa gdyż tylko to mi zostało aby wymienić . Napiszcie jak ją wymienić i czy to coś da ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam olej był w tym roku wymieniony ciągnik więcej stoi niż jeździ .Panewki na wale trzeba zmienić ale ciśnienie spadło nagle.Jeszcze wymontuje pompę tylko nie wiem jak .Jeśli ktoś mógł by mi podpowiedzieć jak to zrobić byłbym wdzięczny. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. COś ponad pół rolu temu robiłem remont skrzyni w władku. Po remoncie strasznie wyła mi skrzynia ale z czasem to ustąpiło. Chyba podocierały sie te tryby no i miałem spokój, skrzynie było tylko troszeczke słychać. Ale dziś podczas pracy w polu znowu sie coś stało i dalej to samo CO to moze być?? pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki miras dobrze że tu wszedłem i sprawdziłem ja mam ustawine na 0.25 i 0.20 i tak sie bujam po polu a zawory marsza graja trzeba cos z tym zrobic dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rozrusznika to polecam rozrusznik 60tki badzo dobrze sie sprawdza. Fakt nie pasuje na pierwszy rzut oka ale jest można dokupić specyjalna podkladke no trudno no nazwac podkładką bo ma grubośc cos 1.5 cm ale przykręca sie to w miejsce rozrusznika a rozrusznik do tego i nie mam problemu z odpaleniem taki rozrusznik o mocy 3.5 KW wspaniale odpala ten ciągnik Co jest problemem zauważyłem że w rozrusznikach ścierają sie tryby ten na ośce i na kole zamachowym(znaczy chyba tak sie nazywa) i pózniej jest problem bo rozrusznik nie łapie. Polecam także ludzią których akumulatory mają juz pare lat zrobienie sobie odpalania na krutko, ponieważ kluczyk jak wiadomo włancza stycznik który podaje napiecie na automat ja zrobiłem sobie przycisk który bezpośrednio podaje napięcie na automat Dzieki temu wieksze prawdopodobieństwo odpalenia. A tak własciwie oryginalne styczniki chyba miały taki przycisk pozwalajacy zwierać styki stycznika ręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleju pełny stan, raczej powinien być dobry, taki jak do skrzyni ma być, sam juz nie wiem co to mzoe być....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

też mam władka rocznik 1975 wydech jeszcze z boku. nie miał jeszcze remontu silnika ale w cyklopie daje radę. Od 1989 roku nie jest główną siłą pociągową.

Ktoś wcześniej pisał o nowym rozruszniku szybobieżnym, że nie zawsze "kręci" - ja mam taki problem w osobówce. Też kupiłem nowy i nieraz (na szczęście bardzo rzadko) muszę długo "cykać" zanim "załapie" - problem tkwi chyba w jakości styków.

Co do przekaźnika rozrusznika - on nie jest od tego, żeby się styki w stacyjce nie wypalały (przynajmniej u mnie). Jego sterowanie podpięte jest pod kontrolkę ładowania i służy on do zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem rozrusznika w trakcie pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z władkiem a mianowicie pod dużym obciążeniem wyskakują biegi. Robię kultywatorem na 2 biegu i wyskakują mi biegi terenowe na luz. Mam jeden drążek do biegów więc muszę wyłączyć 2 włączyć terenowe i spowrotem 2. Co może być przyczyną. Podkręciłem już sprężynę pod kabiną do docisku zapadek ale to nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Markus:

Sprawdź czy przy wyciśniętym (słowo zostało usunięte) sprzęgła możesz wrzucić jakiś bieg - silnik wyłączony. Jeśli tak to masz niewyregulowany mechanizm ustalający wałki wodzików, to chyba te zapadki o których pisałeś. Znajduje się on pod podłogą po prawej stronie skrzyni biegów. Jest tam cięgło które należy tak wyregulować aby przy wyciśniętym (słowo zostało usunięte) sprzęgła nie można było wrzucić biegu. U mnie jak miałem duży luz na rewersie to ten mechanizm nie puścił i jeden wodzik się złamał - oryginalny, jak założyłem drugi to się wytarł i dopiero wtedy mechanik zdystansował rewers...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To usunięte słowo to niech będzie już dźwignia sprzęgła jak nie może być pedał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. COś ponad pół rolu temu robiłem remont skrzyni w władku. Po remoncie strasznie wyła mi skrzynia ale z czasem to ustąpiło. Chyba podocierały sie te tryby no i miałem spokój, skrzynie było tylko troszeczke słychać. Ale dziś podczas pracy w polu znowu sie coś stało i dalej to samo CO to moze być?? pomóżcie

 

Jeśli skrzynia "wyła" po remoncie to prawdopodobnie były kasowane luzy przełożenia stożkowego lub wymienione zębatki tego przełożenia. Oferowane na rynku polskim takie zębatki są najczęściej nie oryginalne słabej jakości. Prawdopodobnie się już zużyły i powstał w nich nadmierny luz międzyzębny. Dokładne kasowanie takiego luzu i ustawienia kół wymaga ingerencji do skrzyni biegów. Można jednak spróbować regulacji ustawienia całego wałka które nie będzie wymagało rozbierania skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie użytkownicy władków .

Słuchajcie mam problemik z hydraulika w T25A a polega on na tym ze bardzo wolno mi sie podnoszą ramiona i dzwignia rozdzielacza niewyłancza sie automatycznie jak jest w pozycji górnej . Ale jak opuszczam na dociązaniu to opuszcza sie dobrze i dzwingnia przy dojsciu do pozycji dolnej sama wyskakuje

 

Juz wymieniłem cały rozdzielacz i załozyłem cały nowy zestaw naprawczy do siłownika, filtry tez wymyte i olej wymienilem .

 

Co moze byc bo juz sam zgłupiałem !!!

 

Bardzo częstą przyczyną braku siły podnoszenia siłownika hydraulicznego we Władymircu jest zużycie lub zabrudzenie zaworu przelewowego w rozdzielaczu. Można to bardzo łatwo i szybko sprawdzić. Należy odkręcić dwie śruby M8 małego dekielka umieszczonego w górnej lewej części rozdzielacza. Pod dekielkiem umieszczony jest zawór przelewowy. Składa się z kapelusza (ja na to tak mówię), sprężyny która dociska stożkowy trzpień do gniazda zaworu. Wyjmujemy po kolei: kapelusz (wychodzi ciężko bo na obwodzie umieszczone są oringi), sprężynę i trzpień. Jeśli na trzpieniu stożkowym widoczne są odgniecenia to należy wymienić go wspólnie z gniazdę. Jeśli nie ma uszkodzeń to myjemy wszystko i składamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu robiłem siłownik podnosnika i znów wywala olej. Macie jakiś patent na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. COś ponad pół rolu temu robiłem remont skrzyni w władku. Po remoncie strasznie wyła mi skrzynia ale z czasem to ustąpiło. Chyba podocierały sie te tryby no i miałem spokój, skrzynie było tylko troszeczke słychać. Ale dziś podczas pracy w polu znowu sie coś stało i dalej to samo CO to moze być?? pomóżcie

 

Jeśli skrzynia "wyła" po remoncie to prawdopodobnie były kasowane luzy przełożenia stożkowego lub wymienione zębatki tego przełożenia. Oferowane na rynku polskim takie zębatki są najczęściej nie oryginalne słabej jakości. Prawdopodobnie się już zużyły i powstał w nich nadmierny luz międzyzębny. Dokładne kasowanie takiego luzu i ustawienia kół wymaga ingerencji do skrzyni biegów. Można jednak spróbować regulacji ustawienia całego wałka które nie będzie wymagało rozbierania skrzyni biegów.

 

no tak było wymienych kilka trybów. to jak mozna wyregulować tą skrzynie bez rozbierania skrzyni?? ten ciągnik mnie juz dobija .przeszedł kapitalny remont silnika, potem skrzynia sie cos sypła raz, pozniej cos jeszcze w skrzyni było i teraz dalej wyje.... rusko złom i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...