Skocz do zawartości
Eryko.

Ciągnik Władimirec T-25.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem po co jest stycznik ja mam walniete na krótko dodatkowo i tyle A włąśnie ma ktoś patent na tą uszczelke która jest od dzwigni do rozdzielacza podnośnika hydraulicznego no wiecie dzwignia do podnosnika krótko mówiąc leje mi tam jak fiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspólczuje temu kolesiowi z ta skrzynią Tak wogule to szkoda że rusin nie miał skrzyni zsynchronizowanej A własnie trudno jest zrobic tą drugą wajche do skrzyni no znaczy drążek do zmiany przełożenia tył przód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościzna , zdejmij wieżyczkę , dorób blachę z tulejką i sworzniem do którego spawasz wybierak do drugiego końca spawasz wajchę albo wybierasz inny sposób jej mocowania ,wymierz otwór na na tulejkę wywierć w wieżyczce , przykręcasz blachę . Wszystkie elementy stalowe ale spawalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem z kolumną kierowniczą w ciągniku t25 władimirec. A mianowicie, wymontowałem kolumne ponieważ były na niej ogromne luzy i kierownica bardzo ciężko chodziła. Rozmontowałem kolumne, wymieniłem łożyska przy ślimacznicy i ślimacznice, a także łożysko na sektorze i mam teraz duży problem. Dopóki nie zamontuje sektoru kierownica mi się kręci lekko w obie strony. Po zamontowaniu sektoru również się kręci lekko jednak po zrobieniu pełnego skrętu w lewo kierownica wraca tylko ćwierć obrtu w prawo i blokuje się. Rozmontowywałem sektor i kolumne ze sto razy i jak jej nie złoze ciągle jest to samo. Co zrobić? Będe wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na rynku jest do kupienia cała wieżyczka z dwoma wajchami do zmiany biegów. Ja taką założyłem jakieś dwa lata temu. Zapłaciłem za nią 115zł.wymiana jest bardzo prosta ,wykręca się starą wieżyczkę i w to samo miejsce montuje się nową, trzeba tylko w podłodze wyciąć mały otwór. Bardzo fajna sprawa. Szkoda tylko, że tak późno się o tym dowiedziałem bo to jest bardzo wygodna sprawa. Jeszcze jedna sprawa odnośnie wyskakiwania biegów we Władku. Taki problem miałem przez jakieś 3 lata , dwóch mechaników powymieniało mi tryby i dalej było to samo, dopiero trzeci doszedł co jest. Mianowicie był zerwany wałek ten co blokuje biegi od wodzika tego co znajduje się pod podłogą i jest sprzęgnięty ze sprzęgłem. Wcale ten wałek nie blokował ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem rozbierać skrzynię biegów ale w pierwszej kolejności wymieniłem 4 sprężyny blokady biegów (dociskają kulki do wodzików) i podciągnąłem cięgiełko docisku blokady biegów. Złożyłem. Założyłem kultywator i test jest dużo lepiej ale jaszcze zdarza się że wyskoczy bieg szosowy-terenowy. Myślę że do zimy się przemęczę i w zimie rozbiorę już całą skrzynie biegów. Miałem zrobić to teraz ale nie wiedziałem co się stanie jak zdejmę dźwignie do blokady kół czy to cięgno nie ucieknie mi do środka skrzyni biegów. Jeśli ktoś rozbierał skrzynie biegów u władka to mam kilka pytań:

- czy pokrywa skrzyni zejdzie bez odkręcania przewodów hydrauliki i czy można będzie wtedy coś w środku zrobić?

- czy odkręcenie dźwigni od blokady kół nie narobi jakiś problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby cos zrobić w rusinie przy skrzyni to wiadomo podłoge musisz ściągnąc i rurki od hydrauliki też bo nie odkrecisz dekla od skrzyni. a od blokady to nie musisz okrecac tego zeby dojsc do skrzyni. nie ma takiej potrzeby. kolego a jak ci mechanicy założyli te nowy tryby to nie wyła ci skrzynia?? bo mi juz jakis czas temu wymienił kilka i huczy ze na poł wsi mnie słychac. uciążliwe to jest strasznie. nie ma kto jakiego pomysłu zeby zlikwidowac ten huk ?? bo mnie trafia juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej wymianie trybów skrzynia lekko wyła, ale z czasem ucichła. Po nastepnej wymianie nie wyła. To nie było wycie jak mówisz na całą wieś, tylko trochę głośniej ja ja słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj koleś. to forum jest po to zeby rozwiązywac problemy. pomagac sobie a nie szydzic i sie wysmiewac. jak ci cos nie pasuje to usun swoje konto, albo sie nie wypowiadaj i nie denerwuj innych. cwaniaczku myslisz ze co wielki mecher z ciebie. niedorajdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odnośnie wyskakiwania biegów- u mie też wyskakiwały a powód był banalny- podczas pracy pedał sprzegła sie bujał bo była za słaba spręzyna i biegi wyskakiwały. Po wymianie spręzyny odciagajacej pedał sprzegla biegi nie wyskakuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wycie nie następuje po wymianie zwykłych zębatek lecz tylko wówczas gdy ktoś się porwie na wymianę satelit. Po tym jak się to zrobi i zostawi się zbyt mały luz one wyją bo muszą się między sobą dotrzeć. Znam to bo w tym roku zrobiłem kapitalkę skrzyni i ciągnik chodzi jak nowy. Skończyło się wyskakiwanie biegów głośne wycie czy trzepanie dzwigni zmiany biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc co moze byc przyczyna ze nie działa blokada mechanizmu roznicowego czy mozna ja jakos podciagnac??? Question

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym mocowaniu pod podłogą jest taka śrubka ale wątpię żebyś ja po tylu latach ruszył. Prędzej to coś głąbiej...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pokrywy skrzyni biegów jest przykręcony na trzy śruby korpus w którym chodzi blokada. I w tym korpusie jest mała śruba na śrubkokręt z nakrętką kontrującą...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden problem . ciagle mi sie zapowietrza przy ciezkiej pracy ; wymienilem juz wszystkie podkladki miedziane dwa przewody ten od baku do odstojnika oraz ten od odstojnika do pompki wymienilem tez jeszcze uszczelke pod odstojnik i nic to nie dalo co moze byc przyczyna prosze o odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...