Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

ja mam 4 zwykle z unii sa dobre mimo ze maja ponad 13lat procz lemieszy nic w nich nie ruszalem. tylko nie sa zbyt rewelacyjne pod kukurydze wiec mysle o zmianie na 3x40 z odkladnicani azurowymi sprzedam moje 4 i 3 troszke doloze i w pole na wiosne pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecice do MF 115km?

4x40? warto brac azurowe odkladnie?

unie czy moze lepiej cos zachodniego?

mam w planach wydac ok 10tys,

ziemie srednio ciezkie (2-3b), do tej pory w zaleznosci od pola oralem 4lub 3x35 mtz z tylnymi oponanmi z 83roku (od nowosci nawet nie byly pompowane - ci ruscy to umieli robic sprzet)

 

jest szansa zeby 115km dalo rade 4x40 z wałem czy od razu moge zapomniec?

zapytam tak przy okazji - jaki agregat wybrac do ciagnika tej mocy? (zly jestem bo ojciec kupil noweczke kombi 3m i po uprawieniu 30ha trza bedzie ja sprzedac).

czekam na wasze opinie

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 4x40 to zagonówke z wałem da rade, do obrotowca z wałem może to być za mało mocny... Samego obrotowca 4 też powinien pociagnać. Jak masz kupować pług to lepiej kup coś zachhodniego np Kvernelanda lub Rabewerka używanego bo te pługi mimo swych lat naprawde ładnie kryją można nawet powiedzieć że te kilkuletnie graty są o niebo lepsze od nowych polskich. Ja ciagne Zetorem 120km 4x40 rabewerka na fotkach jest jego zdjecie i bardzo jestem zadowolony. Ciągne go z prędkoscią 9-10km/h dlatego chce sobie dorzucić 5 skibe bo pług idzie według mnie zbyt lekko i nie potrzeba mi z nim tak szybko jechać. Orałem bezpośrednio pole po źniwach po pszenżycie jarym słome miałem pociętą i miejscami nie skoszone jak leżało i musze powiedzieć ze na polu prawie żadna kępka nie wystawała. Wszystko ładnie przykryte dlatego polecam zachodnie:) Co do agregatu to polecam jakiś uprawowo siewny odrazu z podczepionym siewnikiem no i taki zestaw wtedy do tej mocy to 3metrowy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki podobnie myslalem,

co do agregatu to uprawowo siewny raczej odpada, ze wzgledu na to ze siejemy tez troszke (ok 5ha) burakow a wtedy chyba lepiej miec jakies 5m zwyklego agregatu

bo szkoda wozic 115km z 3m agregatem tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda szkoda:) w takim razie to na te 5 hektarów to poszukaj jakiejś okazji i kup jaki będzie tak powyżej 4 metrów:) Bo w sumie nie opłaca sie nowego na taki areał:)Albo te 5h to w sumie jedziesz szybkim biegiem i tą 3metrową nowa też możesz tachać i zrobisz to pewnie równie szybko i na jedno z paliwem i tak wyjdzie bo ciągnik będzie miał lżej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien z wałem pociągnąć 4x40 ja 110km MF orze 4x48 obrotowy lub 5x40 zagonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra to niech teraz ktoś odpowie jakie plusy i minusy mają pługi obrotowe i jakie plusy i minusy mają pługi zagonowe ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie rzeczytaj od początku temat to tam wszystko jest napisane!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale nie ma jasno powiedzianych zalet i wad danego pługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma moze ktoj jakis zagonowy z unni grudziądz ?? np tur vario ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja porównam wam dwa pługi pracujące z MF 110 km

Tur120B 5x40 i ibis 4x48

ibisa pożyczam od znajomego i dwa razy orałem nim kawałek 7,5 ha zajmuje mi to 7h wypija 130 litry swoim turem orałem ten kawałek troche ponad 6h i wypijał 110 litry ibisem jest dużo ciężej orać

 

Tura mam z 2000 roku i jestem z niego bardzo zadowolony ibis jest z 2004

 

Z ibisem 1234 ursus sobie lepiej radzi jak mój MF

 

Z moich obserwacji wynika ze do tych pługów potrzeba ponad 130km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie jaki plug wybrac do zetora 10245 (100km)

zastanawiam sie pomiedzy Lemkenem Opal 140 3x50 lub jakims Kvernelandem, frostem, overumem, vogel nootem lub lemkenem 4x40

oczywiscie w gre wchodza przede wszystkim maszyny uzywane bo planuje wydac na to jakies max maxow 15tys, wiadomo lepiej zeby cos zostalo bo czeka mnie jeszcze zakup siewnika

co radzicie? ziemie sa bez rewelacji (glownie 3) nie ma nic ciezkiego

co byscie wybrali? jakie macie doswiadczenia?

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie doradzcie jaki plug wybrac do zetora 10245 (100km)

zastanawiam sie pomiedzy Lemkenem Opal 140 3x50 lub jakims Kvernelandem, frostem, overumem, vogel nootem lub lemkenem 4x40

oczywiscie w gre wchodza przede wszystkim maszyny uzywane bo planuje wydac na to jakies max maxow 15tys, wiadomo lepiej zeby cos zostalo bo czeka mnie jeszcze zakup siewnika

co radzicie? ziemie sa bez rewelacji (glownie 3) nie ma nic ciezkiego

co byscie wybrali? jakie macie doswiadczenia?

 

pozdrawiam

YacentY

No ja myśle że 3x50 obrotówke i to najlepiej Kvernelanda albo Rabewrka bo to są najlepiej liczące sie marki... Taka jest w sumie opinia na zachodzie co widać też po cenach:P Sam mam Rabewerka ale zagonówke i kryje mi idealnie a susza czy nie susza w ziemie idzie jak w masło. Znajomege Kverneland to samo. Też co ważne do mojego Rabewerka dopasowuje lemiesze od pługa uni więc nie musze Bulić niewiadomo jakiej kasy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myśle że 3x50 obrotówke i to najlepiej Kvernelanda albo Rabewrka bo to są najlepiej liczące sie marki... Taka jest w sumie opinia na zachodzie co widać też po cenach:P Sam mam Rabewerka ale zagonówke i kryje mi idealnie a susza czy nie susza w ziemie idzie jak w masło. Znajomege Kverneland to samo. Też co ważne do mojego Rabewerka dopasowuje lemiesze od pługa uni więc nie musze Bulić niewiadomo jakiej kasy:P

 

sęk w tym ze 3x50 widzialem tylko lemkena

wiem ze kverneland ma swietna opinie - u nas w okolicy z nowych plugow to albo kverneland albo unia.

 

co do rozmiarow pluga - jaka bedzie roznica w zapotrzebowaniu mocy pomiedzy 3x50 a 4x40? niby to tylko 10cm

 

znajomy ma kvernelanda 4 nie wiem dokladnie jaki model i bryka z nim Agrotronem 105 drugi ma Ibisa 4 i zasuwa Pronarem 1025A

mam nadzieje ze moj ciagnik da rade spokojnie z czyms 4x40

 

pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci Yacenty ze mój 12045 nie ma za bardzo co robić ze 4x40 na ziemiach do 3 klasy więc myśle że twój zetor też by dał rade z nim tylko że ja mam zagonówke... Nie wiem czemu ale na obrotowca wszyscy liczą skibe mniej.. Myśle że wtedy 4x40 mogło by być troszke za dużo i było by to katowanie ciagnika... Wydaje mi sie że powinieneś wziąźć 3X50 a jak nie znajdziesz to chociaż i 3x40 i po prostu będziej jechał szybciej i na jedno wyjdzie... Tym bardziej że chyba o ile sie nie myle to wspominałeś coś że chcesz ciągnąć za pługiem wał.. No to wtedy bardziej odpowiedni byłby 3x40.

Jak za lekko to jedziesz szybciej i robisz tą sama prace a jak przedobrzysz to będziesz wlókł sie jak żólłw, pedał gazu w podłodze a co za tym idzie wiry w baku:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja byla taka albo 3 z walem albo 4 bez

zobaczymy moze mi sie uda porzyczyc na chwile 4 co koles ciaga pronarem 1025A

i wtedy sie zastanowie, 3 z walem to tez nie jest glupi pomysl

takie 150cm to tez duzo zrobione

 

zobaczymy co i jak sie wyklaruje

dzieki za info

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był u mnie gość i za kvernelanda LM 4 skibowego z pockomatem chciał 62000 brutto do negocjacji orientuje się ktoś za ile można taki pług kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IV i III klasie ciągnę pronarem 1221(130KM) IBISA obrotowego 4x48cm+wał Cambela.Myślę ,ze pociągnąłby 5skib bez wału.Jednak przy doborze pługa patrzcie też na wydajność podnośnika i rozkład masy ciągnika.Może się okazać ,że traktor pojedzie , ale podnośnik za słaby i nie wyciągniecie pługa z ziemi(zwłaszcza kiedy się oblepi).Ja musiałem też dociążyć przód .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie masz te 30km wiecej

ja mysle ze zetor da rade podniesc te 4 skiby skoro ma 2 dodatkowe silowniki

obicazniki z przodu ma wiec tragedie raczej nie bedzie

dzis przegladalem oferte kuhna i kvernelanda i tam wszedzie pisza 25km na korpus

kurde nie wiem bo te lemkeny 3x50 sa tylko 2 i w dodatku stare i brzydkie optycznie a takie kvernelandy to jest na co popatrzec ale dobrze zeby tez robily z moim ciagnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie masz te 30km wiecej

ja mysle ze zetor da rade podniesc te 4 skiby skoro ma 2 dodatkowe silowniki

obicazniki z przodu ma wiec tragedie raczej nie bedzie

dzis przegladalem oferte kuhna i kvernelanda i tam wszedzie pisza 25km na korpus

kurde nie wiem bo te lemkeny 3x50 sa tylko 2 i w dodatku stare i brzydkie optycznie a takie kvernelandy to jest na co popatrzec ale dobrze zeby tez robily z moim ciagnikiem

Nie no yacenty co do udźwigu to nie masz sie wogóle co zastanawiać to tam nie problem:P Tylko jak będzie z uciagiem... Chce ci tylko powiedzieć że jak kupisz za duży pług to będziesz sie wlókł i dojedziesz ciagnik i wtedy będzie z nim problem a jak kupisz za maly to po prostu bedziesz jechał szybciej i na jedno wyjdzie a ciagnik będzie miał tak ciężko jak ty o tym zadecydujesz... Przy większych prędkosciach ładniej przykrywają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oponach 16.9 także może być nie za wesoło i nie ma co przeceniać realnych możliwości ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem , który twierdził że 100 konnym pronarem ciągnie 4 skibową obrotówkę Unii.Ale nie wiem co to był dokładnie za pług.Najlepiej ,jeśli jest to pług używany , pożyczyć go do testów.Ja tak robiłem zanim kupiłem jakąs maszynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zetor 10245 ma niedać rady 4 skibom ja jak 1014 orałem 4x40 na zime np po burakach i w 2002 roku była mokra jesień i nieraz koło podporowe głęboko lazło w rowach po neptunie to jak podrywałem pług do góry to i przód w ciągniku zrywało w MF nie moge za nic w czasie orki go poderwać 1014 na zime orałem 4 terenowo a jak na przenice orałem 4x40 to 2 szosowo dawał rade przy orce 5x40 na przenice to 4 terenowa a podorywka na 2 szosowej wzmaczniacza nie miałem bo go wywaliłem i zrobiłem bezpośrednio na wałkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej bedzie jak poczekam do zniw, wtedy pozycze od goscia ktory jezdzi pronarem 1025A, unie 4skibowa (ne wiem dokladnie jaka) jak sie zgodzi zaora sie z jakies 2ha i bedzie widac czy ciagnik da rade czy nie

teraz to tylko gdybanie

widze tylko ze 2 znajomych ciaga jakies 4obracane 100konnymi ciagnikami (wlasnie pronar i AgroTron MK3 105) wiem ze moj zetor do tego DFa ma daleko ale wydaje mi sie ze ten pronar wcale nie bedzie duzo lepszy

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witm. Mam ZETORA 7341, 78 KM. Chcę kupić pług obracany 3 skibowy do tego ciągnika. Nie wiem czy będzie dobry, czy ciągnik da rade. Napiszcie jaka moc jest potrzebna do pługa 3 skibowego obracanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...