Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

do kamazo: ten plug wazy ok 1200kg. mam podobny 4x45. ale jest dlugi i przez to wydaje sie byc okropnie ciezki. gorzej nim buja niz np z gruberem 3,60 mimo ze wazy 1650kg. resory nie maja sobie rownych:) i duzy plus za amortyzator przy kole podporowym, nie mowie o trzwalosci bo to oczywiste!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ursusa 1222 (120KM) i zastanawiam się nad kupnem pługa obrotowego.Ziemie mam III-IV klasa.Ostatnio znalazłem pług kverneland tylko że ma 4x35 i nie wiem czy to nie będzie za mało?Bo szerokość orki w nim chyba nie jest regulowana. http://www.agromachines.pl/index.php?agro=maszyna&nr=181

Pod tym odnośnikiem kryje się podobny pług tylko że odkładnie ma więkrze 16" (40cm).Może ktoś z Was ma taki pług i może coś na jego temat coś powiedzieć.Wiem że wysokość słupic to chyba 70-75cm.Taki pług miałbym za około 7 tys. chyba nie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym mój Zetorek 7211 z full obciążnikami dał by rade małemu Ibisowi 3+ (+myśle przyszłościowo) on ma chyba 40cm na skibe jak myślicie dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic z tego nie wyjdzie

7211 ma ciezko w 4x30 zagonowym, a jak pewnie wiesz to obrotówka ma duzo wieksze opory pracy

 

7245 można juz próbowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Ursusa 1222 (120KM) i zastanawiam się nad kupnem pługa obrotowego.Ziemie mam III-IV klasa.Ostatnio znalazłem pług kverneland tylko że ma 4x35 i nie wiem czy to nie będzie za mało?Bo szerokość orki w nim chyba nie jest regulowana. http://www.agromachines.pl/index.php?agro=maszyna&nr=181

Pod tym odnośnikiem kryje się podobny pług tylko że odkładnie ma więkrze 16" (40cm).Może ktoś z Was ma taki pług i może coś na jego temat coś powiedzieć.Wiem że wysokość słupic to chyba 70-75cm.Taki pług miałbym za około 7 tys. chyba nie dużo.

KV EM 85 - 4x40 ciągam 1224 i powiem szczerze ze ma co robić. Na górkach i bardziej zwięzłych glebach trochę stęka i brakuje kilku KM. Na glebch lżejszychi po równym jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej nic z tego nie wyjdzie

7211 ma ciezko w 4x30 zagonowym, a jak pewnie wiesz to obrotówka ma duzo wieksze opory pracy

 

7245 można juz próbowac

Czego niby obrotówka ma większe opory

 

ma większe ale zpotrzebowanie na udźwig i mase przodu ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czym mój Zetorek 7211 z full obciążnikami dał by rade małemu Ibisowi 3+ (+myśle przyszłościowo) on ma chyba 40cm na skibe jak myślicie dziękuje

Jeśli podniesie to czemu nie , chyba że ziemia jest bardzo ciężka , zresztą ibisy są różne . Może bardzo majtać przy obracaniu jak ciągnik za lekki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO CZARS

 

a ta Twoja obrotówka ile waży?Masz jakieś dodatkowe obciżniki?Nie podrzuca ciągnika?a jak się ją orze?Dobrze przykrywa?Bo może lepiej 4x35 i ciągnik by się nie męczył a jak dałoby się na lżejszych to może i II-2 bym latał.Ja nie mam przedniego to też troszkę odchodzi.Mam agregat uprawowy Bometu 4,2m i z nim radzi sobie ok, no może na bruźnach może podskoczyć.Waży 1320kg i bodajrze ma 3.8m długości.A ten Kv co oglądałem ma jakieś ponad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąć to mi się wydaje że opory podczas orki są tkie same obrotowym czy zagoowym nie wiem co z waa ale myśle że jak obciąże przód to będzie luz pozatym miałem niby mieć przy kombiaku jaieś problemy a tu psikus i lata jak samolotem:) hehe Rozważam taki zakup perspektywicznie bo na dużym kawałku to dużo bruzd albo daleko trzeba zawracać. Ale jeszcze pytanie czy w suchej twardej ziemi lepiej sie orze obrotowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest sucho to się lepiej orze obrotówką, ponieważ jest ona cięzsza i lepiej wchodzi w glebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, chociaż ojciec jak kiedyś orał wujka Ibisem 16245 to jak trafił na kamień to pług wyskoczył. A jak mieliśmy wcześniej Rabe Werka bez zabezpieceń to jak trafił na kamień to całą sztabę złamało od korpusa i 16245 nie stanął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 12045 i 4 obrotową lemkena na kołkach jak walnąłem pierwszym korpusem w kamień 700kg( wykopałem później gada)to lekko podskoczył kołek nie ściął się i korpus do wywalenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to super bo w zagonowym suchą ziemię bardzo źle sięorze jeszcze po burakach to jest fatalnie nie trzyma głębokości i wogole wypada. Pomyśle nad czymś moze niedługo ale ciekawe czy taki np stary Lemken 3x40 na jednej belce a nie na tych siatkach hehe jest równy takiemu ibisowi 3x40(najmniejszemu) w sumie taki niemiecki za 6tys kupi niezłego a taki ibis 20tys nie wiem czy styknie jak myślicie co to wart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luk13. Pług waży około 1300kg. U1224 nie posiada dodatkowych obciążników, choć w transporcie po nierównościach potrafi czasem nim bujnąć. Kupiłem dwie nówki w 2002 i po 4 sezonach i przeoraniu 1500ha ( srednio po 750ha każdy) nic się z nie dzieje z konstrukcją. Jakość orki bdb, pod warunkiem prawidłowego ustawienia ramy (wypoziomowania). Na lżejszych glebach siejemy po orce bez dodatkowych uprawek wyrównujących. Na twoim miejscu wziąłbym 4x35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemken a ibis to dzień do nocy.poza tym pierwsze ibisy były nie udane pogadaj z kimś kto miał ibisa z początku produkcji tego pługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ten Kv 4X35 to byłaby dobra spawa lecz ma On za mała szerokość.Bo nawet do śladu lewego koła mi nie będzie brać bo ma on tylko 140cm i bym musiał przy końcówce orać po sąsiada polu, a gorzej by było jakby koło jakiegoś rowu .A zresztą sam już nie wiem.Może wiecie kto sprzedaje jakąś fajną czwóreczkę w lubelskim czy mazowieckim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !

Od roku mam zagonówke fraugde na licencji kvernelanda jest super a 914 nic sobie przy nim nic nie robi 4 skibowy na sprezynach piekna robota nim idzie jest super. Osobiscie chcialem kupic obrotowy 3 skibowy na sprezynach ale za dobrego trzeba dac 10 tys a nie jakies brochy po 3 tys. Kwestia wyboru zalezy jakie sa polai jezeli ma sie malo kasy lepiej kupic zagonowy niemiecki nie polski ale na sprezynach bo jak ktos ma kamieniste pola to co 5 m bedzie kolki zmienial/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki.Słyszeliście może o plastikowych odkładniach?Oglądałem wczoraj pługi firmy Charles Naud(jakoś tak)4i obrotowe.Duże pługi, długość ich to 4,30m.Młody rocznik bo 1996,nawet ma tą belkę do podczepiania, ma hydrauliczne ustawianie orki.Te odkładnie plastikowe nawet nie są wydarte,tylko lemiesze i piersi są poddarte.Nie wiecie ile to może ważyć?A inaczej zapytam,nie wiecie jak te odkładnie dają sobie rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze orzą i lżej idą od phx ale 500 euro to cena mało atrakcyjna chyba że wszystko po wymianie nowe elementy.to jest b200 czy b201 z zabezpieczeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jaki jest stan elementów roboczych, widziałem tylko fotke, to jest B-200, stoi w niemczech, do sprowadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...