Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

A może wahadłowy? Prosze o opinie użytkowników takich pługów na temat ich pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co yacenty ja Ci powiem tak, te nowe zabawki to są lekkie !! a twój Zetor to kawał masy!! i 4x40 to spokojnie obracanke pociągnie, ja bym się tylko zastanawiał czy 4x40 czy 4x50 hehe Ale jeszcze bym tylko sprawdził podnośnik czy wytrzyma bo na ramieniu troszke udzwig leci, masz takie siłowniki wspomagające jak w 7211?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sąsiedzi mają takie pługi jeden ma czwórkę i ciąga go zetorem 11441, dwóch ma piątki i ciągają je u1614 i zetor 12245, w sumie dośc fajne pługi tylko pierwsza skiba daleko od ciągnika i korpusy trochę małe

porównywałem te pługi z moim V&N i chyba są troche gorsze przede wszystkim mają mniejsze odkładnie i gorzej wyprofilowane, słabiej tez przykrywają resztki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki pług i ciągne go ursusem1014.są to dobre maszyny tylko jest jeden problem,jak jest jeszcze orginalny to na lemieszach zaorzesz 100 i więcej hektarów,a jak już zmienisz to góra 50,materiał jest oszukany.Dość ładnie kryje,nawet po kukurydzy pole czyściutkie.a zaorałem nim już ok 500h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się z nimi nie dzieje,jedynie jak trafi na kamień to się zgniata.a jakby co to jest regulacja,można je bardziej skręcić i diałają z większą/ort siłą/ort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jednym slowem nie sa gorsze od tych z zabezpieczeniami resorowymi a i cena jest mniejsza a moze ktos wie ile kosztuje taki z resoroiwymi 3+1 35cm i z sprezynowymi 3+1 35cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resory na dłużej starczają. Taka to główna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Mam Kvernelanda 4 obrotowego na resorach i ciągam go 12145. Rzecz jasna pług nie jest nowy ale w porównaniu z poprzednim (unia 5 zag) brak jakiegokolwiek porównania.Pole równiutkie żadnej kępki po prostu miodzio. Moje pola nie byly chyba jeszcze tak zaorane jak tym pługiem.(Mam ogrom kamieni i sztywnym pługiem mimo ze jechałem pyk pyk to jak mocniejszy kamien to caly wyskakiwal i nieciekawie to było)Teraz resorki-świetna sprawa az chce sie orac.Tylko jedna wada tego pługa, no moze 2.Po pierwsze DIABELNIE CIEZKI nie wazylem ale pewnie z 1,5 tony ma a z taka masa to juz nie ma zartów.A mam niestety tez taka niedogodnosc bo nie ma co kabiny w ursusach i zetorach (takich jak mój) no nie bardzo do takiego pługa jak jest podniesiony do oporu to na styk no moze ze 2 cm luzu a jak szybciej w jakis wybój to potrafi do kabiny dotknac Ale generalnie to Kverneland i jescze raz Kverneland POLECAM Sorry ze sie tak rozpisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie sa pola do uprawy i zalezy jak kto woli ja np wole obrotowy bo nie musze jezdzic caly czas w kolko. ale niestety mam zagonowy ale pomysle nad obracanym

oralem u kumpla obrotowym i wiem jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał przy Same silver 130 ibisa 4x48 sprzedał i kupił V&N i teraz mówi że dopiero jest orka pług lżejszy i mniejsze opory w porównaniu z unią orał tym pługiem przez miedze pole po kukurydzy z niepociętymi łodygami bo przystawka była zrąbana i nie cieła wcale i nieźle mu to szło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak mu chodzi ten silwer 130 bo ja będe brał silwera 110 i prosze o opinie z jakim pługiem zagonowym da sobie rade. Dziękuje za podpowieddddź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobił nim przez 3 lata około 500 mth bez żadnej awarii

 

z kosem 3m pali mu na cały dzień 160 litry przynajmniej tak mówi robi głęboko i dość szybko żadnego dymka nie widać , pług ma teraz Vogel&Noot 4 skibowy obrotówka , typu pługa nie pamiętam

 

ma też kombi 3,6 m pozastałość po mtz 82 śmiga z nim 2 szosowo w transporcie też chodzi ale mało

 

 

mówi że ma jedną wade którą i ja zauważyłem jak się nim przejechałem nie ma żaru na wolnych obrotach ciężko jest mu się rozbujać z miejsca

 

Ja mam do 110 kM MFa pług z unii 5x40 ale troche brakuje mi koni jak bym orał tak 6-7 km/h to starczy 110 ale jak ja orze 8-8,5 km/h to ma co robić gdybym miał ciągnik koło 130 kM to jechałbym z 9 km /h ale przy mniejszych obrotach tak do 1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mm do was pytanie jaki pług pociągnie U-1222 (120 KM) bez przedniego??

U mnie chodzi przy pługu 4x40 Akpil i niema co robić (no chyba ze 2 szosowa 2 kolczatki i ok 30-35cm)czarna cięzka ziemia 1 i 2 klasa

spala od 17 do 20 litrów na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mozesz dolozyc mu naped i bedziesz mial 1224 Ja Zetorem 12145(odpowiednik 1224)ciagne 4 obrotowa Kvernelanda 4*40 i idzie miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrotowy -Na szerszych i dłuszych polach np.80x150

bo jeżeli masz 15Ha na 25 działkach to zagonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oral ktos polskim ATLAS-em jak przykrywa resztki, jak odwraca itd, czy wogóle nadaje sie do orki czy lepiej od razu dac sobie z nim spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko takowy posiadam i musze sie nim pomeczyc, chce go wymienic na trójke obracana ale musze zebrac fundusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług obrotowy jest dobry na długich bardzo szerokich i wąskich kawałkach, ale na krótkich to udręka (zresztą zagonowym też) i nieważne ile hektarów i w ilu kawałkach byle były długie. Miałem zagonowy 4x35 mam obrotowy 3x42 z przedpłużkami jakość orki nieporównywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...