Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Katalog części do Bizona by się znalazł, ale instrukcji nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiedzcie mi jak najlepiej ustawic kombajn na lubin?? Chodzi mi o szczeline obroty bebna i wiatraka i otwarcie sit. Aha i jeszcze jedno. Na jakich obrotach na silniku jezdzicie??

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoszę przy 2100 obr/ min

 

Wczoraj odpaliłem bizona , założone nowe koła na odrzutniku i młocarni , nowy pas i beben łapie na maksa 850 obr pas wychodzi ponad koło na odrzutniku czuje że pewnie coś jest z czujnikiem albo zegarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbe moze mi ktos zrobic zdjecia dmuchawki do bizona z kabiny starego typu ta co jest na srodku u gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoszę przy 2100 obr/ min

 

Wczoraj odpaliłem bizona , założone nowe koła na odrzutniku i młocarni , nowy pas i beben łapie na maksa 850 obr pas wychodzi ponad koło na odrzutniku czuje że pewnie coś jest z czujnikiem albo zegarem

Sprawdź szerokość pasa bo to tez dużo daje nie pamiętam dokładnie ale chyba miał być 5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi ile można na takim bizonie wyciągnąć w sezonie (oczywiście ile można zarobić)??

Chodzi mi o zarobek bez odliczania paliwa, czyli ile się wyciąga że tak powiem brutto.

Coraz częściej zastanawiam się nad zakupem jakiegoś bizona takiego do 30tys i chce wiedzieć ile sezonów musi robić żeby się zwrócił i zaczął przynosić zyski.

Czy bizony to są bardzo awaryjne kombajny czy raczej się nie psują i jak wyglądają koszty ich naprawy.

Są wyższe od kosztów napraw zagranicznych kombajnów czy niższe??

Czy bizona zwykły chłop z troche wyższą niż podstawowa wiedzą mechaniczną jest w stanie naprawić sam czy też trzeba do serwisu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wyciagniesz to zalezy od rejonu, jak jest mało kombajnów to duzo kosisz jak jest duzo to mniej.

 

jesli chodzi o cene czesci to sa w wiekszosci kilka razy tańsze niz do zagranicznych.

 

Awaryjnosc zalezy od danego egzemplarza, jak był utrzymany. jak kupisz padake to bedziesz kilka razy w sezonie go robił, lub jeden generalny remoncik przed zniwami.

 

W moich rejonach srednio robi sie 60-80 godzin u ludziach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba kochać to grzebanie przy bizonie to maszyna pełna niespodzianek dopóki wszędzie nie zajrzysz to do końca niczego nie możesz być pewien, naprawy są proste ale wkur...jące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka naprawa. W naszym Suprze największą bolączką była skrzynia biegów. Ogólnie to nie było większych awarii, tylko drobne usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie na maila albo na pw. Mirek sprowadź mi Bizona jakiegoś z Danii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoszę przy 2100 obr/ min

 

Wczoraj odpaliłem bizona , założone nowe koła na odrzutniku i młocarni , nowy pas i beben łapie na maksa 850 obr pas wychodzi ponad koło na odrzutniku czuje że pewnie coś jest z czujnikiem albo zegarem

Sprawdź szerokość pasa bo to tez dużo daje nie pamiętam dokładnie ale chyba miał być 5 cm.

 

Ma 50 mm bo pas i koła nowe

 

 

Jutro może skończe składać kombaj zostanie mi tylko heder zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ustawic supra do koszenia rezepaku bez stołu, bo przylkazł kient zeby mu wychlastac cos koło 1ha ale troche zachwaszczony

 

chodzi mi o szczeline na bebnie, wialnie i sita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klepisko bardziej otwarte niż na zboże na około połowę, wiatr na około 2-3, sita maksymalnie zmknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bęben rozkręcasz na max, sita dolne zamykasz prawie zupełnie a góre o ząbek mniej, wiatr minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bęben nie trzeba maksymalnie otworzyć, zależnie czy jest zielony czy nie. Dolne całkiem zamknięte, a góre mozna nieco otworzyć. Obr. bębna 700-800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej bedzie zielonkawy bo niczym go nie pryskał, dzieki za rady.

 

To bedzie mój i mojego kombajnu debiut w rzepaku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rzepaku dobry jest krótki rozdzielacz łanu np. specjalnie wygietą rurka stalowa. Miałem coś takiego przy stole z jedną kosą i dużo lepsze niż tradycyjny rozdzielacz bądź bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...