Skocz do zawartości
Eryko.

Pługi zagonowe.

Rekomendowane odpowiedzi

3 kat to że oś zaczepowa ma więszą średnice chyba coś ok 35 mm tak jest w 5x40 moim były też 5x35 i one miały normalną 2 kat

 

teraz produkowane mają cieńszą całą oś i znajomy pronarem 1221 zgioł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 cat ma szerokości 82cm i średnicę 3,8cm chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ansu średnica się zgadza a z szerokością jest różnie ja mam przy pługu TUR 120 B 5x40 ponad 1m oś szeroką i na dodatek ztoczyłem ją o 7 cm bo do 1014 nie mieścił mi się ten pług przy rozstawie 150 cm kół tylnych na odwróconych felgach było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być pług większy niż 4x35 to ma zacienką rame.Kiedyś robili takie w Puchaczowie .Straszne badziewie.

Co do akpila to sam mam taki tylko małe sprostowanie co do zapotrzebowania mocy. 5x ale 30 nie 35cm moc sie zgadza 48KW, 65kM. Model U-160/7 z zabezpieczeniami na wysokich słupicach.Dane z instrukcji obsługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam 3 skibowe zagonowe unia grudziądz i 2 skibowe planuje kupić mzta u nas na piachach to z piątkami takie ganiają dlatego myśle sobobie żeby zespawać 2 i 3 razem tylko czy to ma sens bo ram troche delikatna w tych 3kach czy to na pierwszym kamoeniu się nie rozpiepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie ze uda ci sie to pospawać idealnie prosto a jak ci ucieknie pare milimetrów to będziesz miał chu... a nie orke:P Lepiej kup drugi orginalny a te 2 sprzedaj na to samo ci wyjdzie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba 4x35, nawet nie wiem czy Grudziądz robił kiedyś pługi 40cm na korpus, chociaż ile orze to już inna sprawa ( zależy od ustawienia i zużycia płóz ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie załóżmy pług 3 skibowy o takiej samej szerokości jak 4 skibowy, który idzie lżej, ora się lżej czy tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja tschrittaczesniej mialem fortschritta 303 100 KM i ciagalem 5x35cm uni grudziadz. Teraz kupilem mf 2720 150 KM i nie wiem czy nie dospawac jeszcze jednej skiby i nie zrobic 6x35cm. Jak sadzicie da rade? Fortschritt z 5 dawal sobie rade bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mf 675 i potrzebuje kupic pług. ciągnik ten ma ok 70 km wiec waham sie pomiedzy 3x40cm a 4x35cm skibowym. Która marka jest najlepsza? - chodzi mi tu głownie o jakość orki, dostępność częsci oraz cenę częsci roboczych? upartrzyłem sobie kvernelanda 3 skibowego ale znajomi odradzili mi mowiac ze bardzo drogie częsci. polecono mi natomiast Rabewerka Overum badz Lemkena. pługi grudziackie traktuje jako osateczność. oczywiście cały czas mówie tu o pługu zagonowym. prosze o rady i własne doświadczenia z w.w. markami - pozdarwiam Emila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienić pług, do tej pory orałem 4x35 unia grudziądz, najbardziej mnie w nim wkurza że się tak łatwo zapycha. pola mam równe bez kamieni, więc jakiś fikuśnych zabezpieczeń nie potrzebuję. przymierzam się do PHX (no właśnie czy uciągne 4 skiby ) ale może być wszystko inne czym się dobrze orze, nie kosztuje fortuny, i są do tego części zamienne. Pług będzie współpracował z 385.

Proszę o Waszą opinie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam zmienić pług, do tej pory orałem 4x35 unia grudziądz, najbardziej mnie w nim wkurza że się tak łatwo zapycha. pola mam równe bez kamieni, więc jakiś fikuśnych zabezpieczeń nie potrzebuję. przymierzam się do PHX (no właśnie czy uciągne 4 skiby ) ale może być wszystko inne czym się dobrze orze, nie kosztuje fortuny, i są do tego części zamienne. Pług będzie współpracował z 385.

Proszę o Waszą opinie w tym temacie.

 

I co? nikt mi nic mądrego nie napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z C-385 do PHX to zapomnij (jeżeli mówimy o pługu półzawieszanym) Po pierwsze ciężko znaleźć 4 skibowego PHX ciąganego Po drugie zależy jakie masz ziemie (Ja 4skibowego ciągam 1224 ) Po trzecie jak nie masz kamieni to po co PHX? Jak znajdziesz to są czeskie pługi z tej samej firmy co PHX zawieszane napewno będziesz zadowolony tylko ciężko je znaleść. Osobiście radziłbym Ci B-201(zawieszany Forschnit ) ładnie orze nie zapycha się i części tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...