Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:32 Pon 28 Maj 2018

G?si - reprodukcja i tucz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 65, 66, 67  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek9

PostWysłany: 21:13 Nie 20 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwiolas:
D?u?ej chowam g?si ni? ty masz lat!!! A swoje uwagi wsad? w buty, b?dziesz wy?szy!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
chwiolas

PostWysłany: 17:07 Sob 19 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi kolego marku,jak ju? to w g??niku a nie w kurniku.Gratulacje znajomo?ci tematu.
Napisz o co ci chodzi,bo cie nie rozumiem.
Dziewczyna chce si? co? dowiedzie? o g?siach,to pisze co wiem.
A ty prawdopodobnie nie chcesz nic napisa?,bo boisz si? ?e przybedzie konkurencji(kto? ju? o tym pisa? w temacie o brojlerach bodaj?e).
?a?osne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gans

PostWysłany: 15:03 Sob 19 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie co tacy nerwowi jestescie Question z jakiego to powodu -mam odpowiedziec Question Question Question Ola jak cos to na prywatnym dalem Ci namiary tel. Wink
Powrót do góry
Marek9

PostWysłany: 14:57 Sob 19 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chwiolas:
Znam takich kolesi po studiach co maja wysokie mniemanie o sobie, a mole ko?nierz im opierdalaj?!!!!!!! a te swoje tanie kawa?ki to se mo?esz g?siom w kurniku opowiada?.
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 23:35 Pią 18 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gans nie twierdz? ?e jeste? samobujc? bo czy przy brojlerze czy przy g?si zawsze jest ryzyko bo nigdy nie wiem za ile sprzedam, je?li nie mia?by? z trego zysku to my?le ?e nie zajmowa?by? si? tym. A z tym nara?aniem sie to o co chodzi Question ?e boisz si? podpowiedzi?? co? kurnika?owi bo robisz sobi? konkurencj? Question bez obaw taki laik jak ja nie b?d? z wami konkurowa?a w ko?cu to wy jeste?cie profesjonalistami Laughing Gans a co z t? "prywatn? rozmow?" o której mówi?e? w poprzednim po?cie czy?by? si? rozmy?li? Sad POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Powrót do góry
chwiolas

PostWysłany: 23:29 Pią 18 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie!!!CHODOWCY pisze si? przez "H"

Ka?dy robi jak chce jedni daj? zielonke bo chc? przyoszcz?dzi? na zbo?u,a i tak na zielonce ge? nie uro?nie,no chyba ?e "CHODOWCY" hoduj? jeden rzut ca?y rok:)
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 16:55 Pią 18 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ale wielcy chodowcy nachapsowali sie pegeerami i maja swoje zboze
Powrót do góry
Marek9

PostWysłany: 16:21 Pią 18 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielcy chodowcy daj? 2tony zielonki na 12tysi?cy g?si.
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 11:47 Pią 18 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ola ale my gesiarze to jestesmy samobojcy Smile Co wstawienie to nowe ryzyko tak jak wczoraj zmokly zmarzly az strach sie bac ale mimo to sa lepsze od zeszlorecznego letniego rzutu. Kwestia jest taka ze w budynku latwiej opanowac warunki .Panowie z branzy do was slowo -namawiam was na siew traw zboz na zielonki. Jesli sie narazilem to basta
Powrót do góry
chwiolas

PostWysłany: 08:49 Pią 18 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do romek ?l.
No ja tre? z ojcem ogarniamy to wszystko,pomagam tacie w zasadzie,bo studiuje zaocznie,a gospodarstwo jest ojca.
Powiem tak,jak jest wszysko ok z g?siami to jest spoko,ale jak choruj? czy co? to te? sie wszystkiego odechciewa.

Tak przy okazji,mamy do sprzedania podajniki kube?kowy(12metrów wys.) i slimakowy(10 metrów d?.).Idealne jak kto? ma silosy zbo?owe.
Powrót do góry
chwiolas

PostWysłany: 08:44 Pią 18 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz podskubywa?,same si? niby maj? wypierzy?,ale wtedy pióra wolniej rosn? imo?esz sie niewyrobi? w ciagu 16 tyg. i zak?ad mo?e ci zrobic potr?cenie za pa?ki.
A jak oskubiesz,fak s? s?absze ale tylko pare dni,podasz co? na wzmocnienie i bedzie ok.Podskubane niby lepiej rosn?.
No z wag? na 9 tyg. to róznie jest,u nas wymagana jest 5,30kg.Poni?ej s? du?e potracenia,ryzykowne to bardzo.
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 23:57 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do chwiolasa
Z tym odchowaniem g?si w kurniku doskonale ci? zrozumia?am. A czy to podskubywanie jest konieczne i czemu to s?u?y podobno g?si s? s?absze po tym zabiegu i jak si? sprzedaje 9-tygodniowe g?si czy one osi?gaj? wymagan? wag?.(im wi?cej z wami pisz? tym bardziej jestem ciekawa co si? jeszcze dowiem-ach te baby) Embarassed Laughing Pozdrawiam
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 23:46 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GANS ja na t? prywatn? rozmowe jak najbardziej si? pisz? , a co do howu g?si dla hobby to nie tak do ko?ca bo nie jestem samobujc? ale to te? nie temet pod publik?. Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
ganz

PostWysłany: 23:31 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: indyk Odpowiedz z cytatem

na indykach na dzisiaj jest najlepszy zarobek z metra kw.
cena za indora 4,75 netto, z 1 z? zostaje na kilogramie

[quote="gans"]Jesli chodzi o Ole to ja jej nie namawiam na gesi . Co jak co ale jak juz ktos ma obiekt kurczaki sa nr 1 a te gesi indyki czy nioski to dalej Smile troche licze nieraz - ale to moje zdanie[/quote]
Powrót do góry
chwiolas

PostWysłany: 21:53 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak masz obiekt to na pierwszy raz mo?esz spokojnie brac 2-3 tysi?ce.
My pamietam 3 tys na pierwszy raz brali?my.
Powrót do góry
chwiolas

PostWysłany: 21:48 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ola niestety nie wszyscy gesiarze s? normalni.
Nie potrafi? si? dogada? nawet ci co odstawiaj? do jednej firmy,?eby powalczy? o cene.
Mo?esz brac na wolny rynek,ale to ryzykowne,tak jak i z kurczakiem.Zreszt? w tym roku trudno b?dzie nawet na kontraktacji dostac tyle piskl?t ile si? zamówi?o.
A na kontraktacji i tak robi? co chc?,najgorsze s? klasyfikacje

Nie chodzi?o mi o mieszanie g?si z kurczakiem:)
Tylko ze schodza ci kurczaki,to wstawiasz gesi,odchowujesz je,wypuszczasz na wybieg(?eby mog?y by? na wybiegu 24/7,musz? by? ju? opierzone),no i pó?niej znów kurczaka wstawiasz i jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Co do trawy,to ojciec hoduje g?si ju?(tylko) z 10 lat i trawy nie podajemy,u nas w okolicy ?adko kto traw? karmi,wszyscy owies,a wagi ?a dobre.

Pami?taj ?e g?si je?li masz zamiar sprzedawa? na 16 tyg.(bo mo?na te? na 9,ale ma?o kto tak robi)to musisz oko?o 9 tyg podskubac,s? specjali?ci od tego,albo maszynowo albo r?cznie(ci co skubi? recznie,je?li przyjad? w 25 osób to od ?witu do nocy po?o?? 7tysi?cy.Ci maszynowo skubi? d?u?ej ale jest ich 3-4-5 i tyle te? maszyn.Pierze sprzedaszi wychodzisz za skubanie w granicach 0.

Je?li chodzi o op?acalno?? to z gesiami jak z wszystkim,raz na wozie raz pod wozem.
My?l? jedyne ?e hodowcy indyka nie moga narzeka?,bo cene maj? stabilna.
Powrót do góry
romek31?l

PostWysłany: 21:43 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam a ja mam pytanie troche innego rodzaju. Jak wygl?da u was praca prz gesiach, najmujecie kogos do pomocy czy ca?y czas walyczycie sami. Ja choduje gesi razem z ojcem wiec jakos dajemy rade ale ogólnie to jest z tym pracy bardzo duzo a szczególnie jak sie ma dwa lub trzy rzuty i przyznam ze czasami mam juz tego dosc Smile
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 21:32 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gesi tez jak najbardziej na wolnym mozna ale po mala ilosc nie bedzie transportu Smile oplacalnosc to temat na prywatna rozmowe raczej . Ja raczej odradzalbym Ci te gesi bo wiem ze jestes dobrym chodowca kurczakow a te gesi niby bedziesz miala dla chobby Wink ale musisz im sporo czasu poswiecic. Malo jest drobiarzy w ok Plocka wiec pozdrawiam
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 21:06 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam zamiaru miesza? g?si z kurczakami i kombinowa?, dla g?si mam oddzielny budynek co do poide? to ma?y problem. Je?li chodzi o pasz? to nie martwi mnie pasza z wytwórni bo mog? ja po prostu kupi? owies te? a trawy nie kupi? dla tego zaznaczy?am ?e mam ale nie wiem czy w wystarczaj?cej ilo?ci bo nie wim ile potrzeba. Nie wiem czy b?d? hodowa? g?si chcia?abym spróbowa? tylko nie na 7000sztuk bo to ilo?? dla profesjonalistów tylko na mo?liwie jak najmiejszym stadzie Laughing .
Problem polega na tym ?e nie wiem czy g?si trzega kontraktowa? czy mo?na je sprzeda? na wolnym rynku bo brojlera mam na wolnym rynku je?li jednak trzeba kontraktowa? to jakie ubojnie by?cie mi polecili, sk?d wzi?? ma?e g?ski,a przede wszystkim jaka jest op?acalno??.
Bardzo dzi?kuj? za dotychczasowe wyczerpuj?ce odpowiedz i prosz? o wi?cej.Jednak g?sia?e s? normalniejsi od tych '' od brojlera'' Wink POZDRAWIAM WSZYSTKICH
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 16:52 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o Ole to ja jej nie namawiam na gesi . Co jak co ale jak juz ktos ma obiekt kurczaki sa nr 1 a te gesi indyki czy nioski to dalej Smile troche licze nieraz - ale to moje zdanie
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 16:48 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chwiolas masz racje z ta wylegarnia to jest prawdziwa udreka jak sa chore slabe pisklaki - 1 rzut da tak w kosc jak 2 z normalnymi zdrowymi Exclamation
Powrót do góry
chwiolas

PostWysłany: 14:11 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola na trawie samej to g?? ci nie uro?nie
pierwsze tygodnie-pasza z paszarni,pó?niej powoli przechopdzenie na koncentrat i zbo?a,dok?adanie owsa,pó?niej sam owies
A budynek zalezy czy chcesz hodowa? i g?si i kurczaki w jednym czasie,bo je?li nie to odchowasz tam gdzie brojlera,karmiki masz zapewne,paszoci?g te?,poid?a dzwonowe sa dobre dla g?si(nie wiem czy masz dzwony czy miseczki),ale tylko dla m?odych.Pó?niej g?si pod wiaty i na wybieg jak si? opierz?,poid?a u nas np.rynnowe,ale znajomy ma pod wiatami kropelkowe(ale to kasy du?o kosztuje).
Moja ciotka robi tak:ca?y czas kurczak,jak przychodzi czas na gesi-odchowuje je,pó?niej pod wiaty i na wybieg,i dalej kurczaka wstawia.

powiem ci tak: my mamy z odchowalni?+wiaty razem 1500m2 dachu do tego jeszcze wybieg i hodujemu 7000szt na rzut(2 rzuty w roku)niekiedy rzuty zachodz? na siebie,jest ci??ko,ale z czego? trzeba ?y? i jeszcze czasem uda sie w co? zainwestowa?.
Z chorobami u gesi to tak jaz w ka?dym drobiem,mo?e nawet gorzej,bo ca?y czas na zewn?trz s? praktycznie,a nie wiadomo co w powietrzy...
Z regu?y chore ju? przychodz? z wyl?garni,czasami to a? cholera cz?owieka bierze.
pozdrawiam wszystkich g?siarzy
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 13:34 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o cene to dokladnie 6,54 brutto - ale powiem wam ze mimo tych mrozow bede mial lepsza srednia chyba bo ogromne sa ptaszyska Wink
Powrót do góry
gans

PostWysłany: 13:30 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ola ja zaiwestowalem w linie pojenia wlasnej konstrukcji za 600zl siatke na wybieg 1000zl karmidla 400zl i super maszyne do zielonek samozbierajac jugoslawianke 6000zl aha i srutownik wydajny bak za 400zl Smile
Powrót do góry
ganz

PostWysłany: 11:34 Czw 17 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena w podlaskim 3,5 netto. Piskl? 6,50 netto.

[quote="karllington"]Aha...w zwiazku z moim wczesniejszym apelem... Pisa? moze ktos do wskazanych instytucji? Napiszcze nie mamy na kogo liczyc w tej sprawie wiec trzeba im uswiadomic ze istniejemy.
[b]PS[/b]: Prosze podajcie jakie sa ceny jaj wylegowych w róznych rejonach polski...Ja na razie dostaje po 2,8 z? (S?upsk) i widze ze cena ta jest nieadekwatna do obowiazujacych w innych rejonach kraju![/quote]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 65, 66, 67  Następny
Strona 56 z 67

Skocz do: