Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Mistrz napisał:

Umówiłem się na niedzielę wstępnie 5,4

5.4 to Twój koszt produkcji a teraz pytanie do Ciebie i reszty kolegów jakie dostaliście rachunki za prąd i jak to się teraz klaruje wedle kosztu produkcji pytam oczywiście tych co nie maja paneli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, asa napisał:

5.4 to Twój koszt produkcji a teraz pytanie do Ciebie i reszty kolegów jakie dostaliście rachunki za prąd i jak to się teraz klaruje wedle kosztu produkcji pytam oczywiście tych co nie maja paneli 

Prąd za ostatni rzut 13 000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mistrz napisał:

Prąd za ostatni rzut 13 000zł

Netto, czy brutto ? Łącznie z przesyłem, czy tylko za samą energię? No i  ile KWh na rachunku?

Wtedy podana kwota będzie miała jakikolwiek znaczenie do porównań.

U mnie od kilku miesięcy cena ładnie spada.... za maj  596,32/KWh netto z AXPO (cena oparta o cenę giełdową za dany miesiąc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radas napisał:

Netto, czy brutto ? Łącznie z przesyłem, czy tylko za samą energię? No i  ile KWh na rachunku?

Wtedy podana kwota będzie miała jakikolwiek znaczenie do porównań.

U mnie od kilku miesięcy cena ładnie spada.... za maj  596,32/KWh netto z AXPO (cena oparta o cenę giełdową za dany miesiąc).

podzielisz się z namiarami na handlowca z AXPO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Radas napisał:

Netto, czy brutto ? Łącznie z przesyłem, czy tylko za samą energię? No i  ile KWh na rachunku?

Wtedy podana kwota będzie miała jakikolwiek znaczenie do porównań.

U mnie od kilku miesięcy cena ładnie spada.... za maj  596,32/KWh netto z AXPO (cena oparta o cenę giełdową za dany miesiąc).

Sorry nie 13 tylko 11000 brutto z przesyłem 4500kwh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mistrz napisał:

Sorry nie 13 tylko 11000 brutto z przesyłem 4500kwh

brutto z przesyłem 2,4444 pln za 1 kwh ......kosmos 🥴

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!!!! Teraz można cokolwiek porównywać mając takie dane.

Przy takiej cenie trzeba naprawdę zaiwaniać na 4 etaty przez 24h/dobę i przez 7dni, żeby wyjść na 0 i opowiadać o zyskach.

Z drugiej strony.... przy takim trybie pracy nie ma człowiek czasu zainteresować się ceną paszy, prądu, negocjować warunki umowy z wylęgarnią, a zwłaszcza ubojnią, więc to "złoty Klient" dla nich wszystkich, bo zap.ie.rdala na chwałę swoich dostawców, odbiorców i jest łatwy do "negocjacji" (bo takowe nie istnieją)

Przykro to czytać 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Żeldrob1 napisał:

brutto z przesyłem 2,4444 pln za 1 kwh ......kosmos 🥴

A ile u ciebie wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radas napisał:

Dokładnie!!!! Teraz można cokolwiek porównywać mając takie dane.

Przy takiej cenie trzeba naprawdę zaiwaniać na 4 etaty przez 24h/dobę i przez 7dni, żeby wyjść na 0 i opowiadać o zyskach.

Z drugiej strony.... przy takim trybie pracy nie ma człowiek czasu zainteresować się ceną paszy, prądu, negocjować warunki umowy z wylęgarnią, a zwłaszcza ubojnią, więc to "złoty Klient" dla nich wszystkich, bo zap.ie.rdala na chwałę swoich dostawców, odbiorców i jest łatwy do "negocjacji" (bo takowe nie istnieją)

Przykro to czytać 😂

co do negocjajci cen z wylegarnią i paszarnią to....zapomnij. Nie podoba się cena to do widzenia ....za dużo chętnych , którym wysokie ceny nie przeszkadzają 😡 Ze sprzedawcami energii był czas na negocjacje , póxniej nie było szans na negocjacje , a teraz jak ceny spadły  jestesmy w czarnej dupie bo nikt podpisanych umów nie bedzie renegocjował . Wielu ma stawki za sam prąd w okolicach 2 złote , inni 1-1,5 złotch , a Ci którzy mieli szczęście i podpisali umowy przed tymi nieuzasadnionymim p[odwyzkami mają od około 0,45 do mniej niż 1 złoty . Ja mam przesył z kosztami zakupu prądu  brutto  trochę mniej niż 1 zł. co oznacza iż energię kupuję po niecałe 50 gr. netto za 1 kwh. Niestety zostałem zmuszony na rok 2025 do podpisania umowy z ceną energii 1,8 zł. netto , ale ...nie zamierzam w roku 2025 tak płacic. Albo firma zmieni warunki sprzedazy ,albo zwyczajnie zawieszę działalność  lub zakończę . Zawsze ktoś inny może ją prowadzić podpisując nowe umowy .  Nie wyobrażam sobie płacić za prąd po 3 złote brutto za 1 kwh razem z przesyłem  - to chore i prosta droga do bankructwa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Żeldrob1 napisał:

co do negocjajci cen z wylegarnią i paszarnią to....zapomnij. Nie podoba się cena to do widzenia ....za dużo chętnych , którym wysokie ceny nie przeszkadzają 😡 

Ze wszystkim się zgadzam ale w jednej kwestii mam pewną teorię różniącą się od twojej, my a przynajmniej tacy jak ja bo nie wiem jaką skalę produkcji masz ty nie mamy szans na jakąkolwiek negocjacje ceny tak jak napisałeś nie podoba się do widzenia ale już ktoś kto ma z pół miliona z cyklu na pewno może coś negocjować dlatego że ktoś taki już ma dla takiej wylęgarni czy paszarni znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Radas napisał:

Dokładnie!!!! Teraz można cokolwiek porównywać mając takie dane.

Przy takiej cenie trzeba naprawdę zaiwaniać na 4 etaty przez 24h/dobę i przez 7dni, żeby wyjść na 0 i opowiadać o zyskach.

Z drugiej strony.... przy takim trybie pracy nie ma człowiek czasu zainteresować się ceną paszy, prądu, negocjować warunki umowy z wylęgarnią, a zwłaszcza ubojnią, więc to "złoty Klient" dla nich wszystkich, bo zap.ie.rdala na chwałę swoich dostawców, odbiorców i jest łatwy do "negocjacji" (bo takowe nie istnieją)

Przykro to czytać 😂

Oj Radaś Radaś tobie się udało masz cenę niższą ja niestety mam taką. Czy nie ma czasu na negocjacje ceny pasy i piskląt? Czas się znajdzie bo przedstawiciel przyjedzie jak zadzwonisz tylko tu nie ma co negocjować oni już nie są skłonni do jakichkolwiek negocjacji może przy twojej skali produkcji jesteś w stanie coś wynegocjować ale przy mojej nie jestem w stanie ugrać nic w dzisiejszych czasach bo kiedyś można było, a z ubojnią co ja mam negocjować  ubojnia jest parę kilometrów ode mnie na rozliczeniu mam same zera w zasadzie nic nie odliczane no chyba że coś z kurami nie tak ale to ja wiem kiedy jest coś nie tak i wiem kiedy będę miał odliczone

Ale cie boli ta moja praca na cztery etaty teraz chyba W każdym poście będziesz o niej wspominał? Jak chcesz żeby ferma tak dobrze funkcjonowała to może sam zacznij się bardziej angażować i będziesz miał takie wyniki albo zatrudnij sobie jakiegoś dobrego kierownika który ci wszystkiego dopilnuje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego kierownika szukam....

Co do reszty Twojego wpisu nie będę się odnosił, bo nie chcę. Poza tym to nie miejsce na dywagacje dlaczego potrzebuję "kierownika z jajami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem sprawdzić ile u mnie wychodzi. Niecałe 80gr net z przesyłem i wszystkimi opłatami. Fakt, że umowa podpisywana przed kryzysem energetycznym,a mam ją jeszcze na 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czarną przyszłość polskiego rolnictwa w tym hodowli drobiu proponuję obejrzeć wystąpienia Pani Anny Bryłki np o umowie UE-mercosur lub inne.... 

Linka nie wrzucę bo jest cenzura 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wizja medoxa z której się tutaj tak wszyscy śmiali zaczyna się właśnie spełniać, wprowadzą do obrotu, za niedługo jakiś ładny reportażyk o cierpieniu zwierząt o tym jak wspaniałe jest jedzenie mięsa z probówki i będziemy coraz bliżej naszego końca😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mistrz napisał:

No i wizja medoxa z której się tutaj tak wszyscy śmiali zaczyna się właśnie spełniać, wprowadzą do obrotu, za niedługo jakiś ładny reportażyk o cierpieniu zwierząt o tym jak wspaniałe jest jedzenie mięsa z probówki i będziemy coraz bliżej naszego końca😔

Moim zdaniem pokolenie 30lat wzwyż będzie sceptycznie i nie chętnie do tego nastawione ale mlode pokolenie już bardziej będzie szło w tą stronę bo cierpienie zwierząt itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młode napewno jak się naoglada gier o zabijaniu to za 20 lat będzie strach wyjść na ulicę a wtedy już na ubojniach będzie sztuczna inteligencja działała.  

Kto dziś zyje tylko z kurnika chyba rencista kto miał rozum to pozakładał parę różnych interesów cześć się sprawdziła i teraz się śmieje z medoksa . Bo dziś wchodzić w coś dodatkowe to lepiej na sezon na ogórki do Niemca jechać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie na co zdychają koty? Te niezidentyfikowane padnięcia ?

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat ws. niezidentyfikowanej do tej pory choroby kotów. Dziewięć z 11 próbek w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach dało wynik dodatni w kierunku grypy H5N1, czyli szczepu wirusa ptasiej grypy.

Zaraz będą ludzie i nowa pandemia, a wtedy nikt nawet do sklepu nie wejdzie gdzie leży mięso drobiowe bo się będą bali wejść, a co dopiero je kupić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Krachmen napisał:

A wiecie na co zdychają koty? Te niezidentyfikowane padnięcia ?

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat ws. niezidentyfikowanej do tej pory choroby kotów. Dziewięć z 11 próbek w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach dało wynik dodatni w kierunku grypy H5N1, czyli szczepu wirusa ptasiej grypy.

Zaraz będą ludzie i nowa pandemia, a wtedy nikt nawet do sklepu nie wejdzie gdzie leży mięso drobiowe bo się będą bali wejść, a co dopiero je kupić 

O tym samym panie pomyślałem, i to jedyne wyjście z trudnej  sytuacji . Po uszach dostanie Ukraina bo nas juz nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak od 10 lat nikt nie zarabia tylko cza dokładać i jeszcze myć te kurniki to wkonncu ktoś pomyślał o hodowcach i im pomoże i wkoncu odpocznie każdy 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...