Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Radas napisał:

Nie chodzi o to, że buda ma się przewrócić po 10 czy 15 latach, tylko że macie liczyć koszt amortyzacji tak jak to wymaga księgowość. Jeśli auto można amortyzować 20%, czyli na 5 lat, to tak się to liczy. I żaden debil z ubojni, czy mieszalni nie napisze, że jego auto jeździło dłużej, a na koniec sprzedał je jeszcze za 30% ceny nowego. Tylko debile hodowcy będą się chwalić, że "auto (w tym przypadku budynek) jeździło dłużej i że sprzedał w cenie zakupu po 4-ech latach, ale zysk z tego odejmie od kosztu produkcji"

Rolnik/hodowca to najgłupsza kasta ludzi. Dlatego pisiory będą teraz włazić im w doopę, bo potrzebują debili do oddania głosu na zabezpieczenie sobie kolejnych lat na grabież tego, czego jeszcze nie zdążyli ograbić. To forum jest tego najlepszym przykładem. Podpuść debila, żeby ujawnił jakie ma koszty (bo liczy je tak jak umie, czyli nie umie) a rozpęta się spirala licytacji kto pokaże niższą cenę, bo do kalkulacji nie przyjmie czegoś... Albo będzie amortyzował auto, budynek, czy wyposażenie dłużej niż rachunkowość tego wymaga. Istny kretynizm wśród debili 😂

jesteś na VAT ? czy na ryczałcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _s69 napisał:

Moim zdaniem trzeba liczyć realną amortyzację budynku a nie tą księgową 2,5 proc bo to oznacza 40 lat a jak będzie wyglądała płyta warstwowa po 40 latach to nie chcę nawet myśleć. Moim zdaniem realna amortyzacja budynku to jest max 25 lat. Teraz licząc 3000 metrów budę  za powiedzmy (mniej więcej) 2,5mln. na 25 lat to daje amortyzacji jakieś 16666 na rzut. Na samej budzie bo jeszcze do tego dochodzi amortyzacja wyposażenia, agregatu, wagi, ładowarki, chłodni na pady czy  np silnika do otwierania bramy. Ktoś kiedyś w kosztach policzył amortyzację silnika do otwierania bramy na fermę? A ja liczę. Amortyzacja ogrodzenia też jest kosztem. Wszystko się zużywa. wszystko. 

Przyjęło się ze jest rzesza ludzi  , ktorzy mają pieniądze z drobiarstwa  z tamtych lat i fo dziś są to kwoty nie do przejedzenia z 7 zerowe.  

Ci Ludzie dla zabawy mogą pozwolić sobie na wizerunkowe inwestycje i wyposażyć fermę w obłędne i przeróżne zabawki ktore generują hiper niskie koszty produkcji . Zabawki te zwykle na warunki  w jakich się znajdują szybko się zużyją. 

Ale to nic , mozna się pochwalić bo o to chodzi,,, można się dowartościować i podekscytowac osiągami. 

Ale większość hodowców  inwestycje spłaca , albo splacalo na kredyt. 

A teraz trochę o. Kredycie.

Wibor wzrosl na  6 %  a rzeczywista stopa to -+-14 %.

Dla kredytu milion złotych masz w ciagu 10 lat do zapłaty 10x0,15 =1,5 miliona odsetek. 

Fajnie to wychodzi prawda?  Na rok 150tys samych odsetek z miliona.

Druga sprawa to fakt że ceny juz od zimy nie ma . A koszt  zapłaty tylko środków obrotowych bez wyliczania pensji Mistrza to juz mówiono  i powtarzano 5,6 i  bez tego , no zjadania kupy spod siebie .  Ale ale o cenie  5.6  tylko pomarzyć bo od stycznia lawiruje między 5- 5,6.  A to 4 rzuty tak jest jest poniżej opłacalności .

Hodowca zawsze miial pewnik  latem. 

Jeden a może  dwa rzuty  generowały większy dochód aby wyrównać choćby słabsze rzuty  zimowe. Gdzie trzeba sporo grzać , i ceny są wtedy słabsze. No tak. Przy euro 4,45 sie nie stanie . 

Dlaczego? 

4,8 spadlo na 4,4 . 

To nie oznacza że 40 groszy będzie taniej . 

sprzedanie  fileta za 10 euro / kg  przynosi  

10x 4,45euro= 44,5zl

Jakby euro mieć 4,8 .

10x4,8euro= 48 zl

3,5zl/ kg mniej

Tuszka  sprzedana po 6 euro 

6x4,45= .26.70zl

10x4,8=28,2

1,5 zl/ kg mniej 

To bardzo dużo.

Więc wytwornie pasz czytajcie , czytajcie bo hodowcy za 2 miesiące kończą smieciówki kontraktacyjne,  bo nakupic wagoników nie sztuka na jesieni a wywieziecie to zboże  do lasu dla dzików bo silosy nie wejdzie za chiny

 Mam taki sen

zloty las. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, powoli realizujemy program.

Oto samowystarczalna chłodnica w bramę wjazdową z funkcją drzwi.

 

received_3534624150138735.jpeg

received_3493435724319726.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, korzen napisał:

jesteś na VAT ? czy na ryczałcie 

Rozumiem że na ryczałcie nie ma amortyzacji bo nie można jej odpisać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, _s69 napisał:

Rozumiem że na ryczałcie nie ma amortyzacji bo nie można jej odpisać? 

😂😂 lata temu pisałem , że w kwestii kosztów ryczałt zrobił hodowcom wodę z mózgu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, _s69 napisał:

Rozumiem że na ryczałcie nie ma amortyzacji bo nie można jej odpisać? 

w sensie, tak. Jeśli już rozmawiamy o prawdziwej księgowości to tak, tylko wiele osób tutaj myli pojęcia i aplikuje w obliczenia najmniejszą pierdołe żeby chyba przed samym sobą zbliżyć jak najbardziej koszty produkcji do przychodu. 

 

7 godzin temu, agroleń. napisał:

Przyjęło się ze jest rzesza ludzi  , ktorzy mają pieniądze z drobiarstwa  z tamtych lat i fo dziś są to kwoty nie do przejedzenia z 7 zerowe.  

Ci Ludzie dla zabawy mogą pozwolić sobie na wizerunkowe inwestycje i wyposażyć fermę w obłędne i przeróżne zabawki ktore generują hiper niskie koszty produkcji . Zabawki te zwykle na warunki  w jakich się znajdują szybko się zużyją. 

Ale to nic , mozna się pochwalić bo o to chodzi,,, można się dowartościować i podekscytowac osiągami. 

Ale większość hodowców  inwestycje spłaca , albo splacalo na kredyt. 

A teraz trochę o. Kredycie.

Wibor wzrosl na  6 %  a rzeczywista stopa to -+-14 %.

Dla kredytu milion złotych masz w ciagu 10 lat do zapłaty 10x0,15 =1,5 miliona odsetek. 

Fajnie to wychodzi prawda?  Na rok 150tys samych odsetek z miliona.

Druga sprawa to fakt że ceny juz od zimy nie ma . A koszt  zapłaty tylko środków obrotowych bez wyliczania pensji Mistrza to juz mówiono  i powtarzano 5,6 i  bez tego , no zjadania kupy spod siebie .  Ale ale o cenie  5.6  tylko pomarzyć bo od stycznia lawiruje między 5- 5,6.  A to 4 rzuty tak jest jest poniżej opłacalności .

Hodowca zawsze miial pewnik  latem. 

Jeden a może  dwa rzuty  generowały większy dochód aby wyrównać choćby słabsze rzuty  zimowe. Gdzie trzeba sporo grzać , i ceny są wtedy słabsze. No tak. Przy euro 4,45 sie nie stanie . 

Dlaczego? 

4,8 spadlo na 4,4 . 

To nie oznacza że 40 groszy będzie taniej . 

sprzedanie  fileta za 10 euro / kg  przynosi  

10x 4,45euro= 44,5zl

Jakby euro mieć 4,8 .

10x4,8euro= 48 zl

3,5zl/ kg mniej

Tuszka  sprzedana po 6 euro 

6x4,45= .26.70zl

10x4,8=28,2

1,5 zl/ kg mniej 

To bardzo dużo.

Więc wytwornie pasz czytajcie , czytajcie bo hodowcy za 2 miesiące kończą smieciówki kontraktacyjne,  bo nakupic wagoników nie sztuka na jesieni a wywieziecie to zboże  do lasu dla dzików bo silosy nie wejdzie za chiny

 Mam taki sen

zloty las. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cytat

Dla kredytu milion złotych masz w ciagu 10 lat do zapłaty 10x0,15 =1,5 miliona odsetek. 

Kolejna historyjka bez odzwierciedlenia w rzeczywistości, poniżej zwykła krecha inwestycyjna na 10 lat w ratach kwartalnych. Idąc takim tropem to tutaj powinno być do oddania ile, 600 + 900 odsetek ? skoro dla miliona jest 1,5 odsetek ? Jasny gwint, jeszcze ta cena. Ja nie wiem gdzie ci hodowcy opychają te kurczaki że mają 5-5,60, jak 3 tygodnie temu sprzedawałem po 5,71 netto na kontraktacji 

Naprawde jak ktoś potrzebuje pomocnej dłoni to odpisze na pw. 

image.png.6b4d0f332c936c6e8e3cef3efb3edcc2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Krachmen napisał:

Przecież to nowi prowokatorzy. Dejcie że spokój niech se piszą co chcą, przecież to szkoda prądu. Nawet jakby to byli hodowcy, co nie jest możliwe, bo jak już pisałem, nie można być aż takim imbecylem żeby na forum które czytają wszyscy uczestnicy rynku podawać swoje koszty i jeszcze udowadniać że ja mogę taniej. Widział ktoś coś podobnego kiedykolwiek na świecie? Raczej nie. Więc niech sobie produkują po koszcie 5 czyli ile tam mają i tyle, po ch z tym dyskutować, to też może być po to żeby taką prowokacją wyciągnąć pewne dane, a poddajecie w odpowiedzi wszystko zauważcie! Więc po prostu polecam ignorować

Poczytajcie metoda szary kamień 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, korzen napisał:

Jasny gwint, jeszcze ta cena. Ja nie wiem gdzie ci hodowcy opychają te kurczaki że mają 5-5,60, jak 3 tygodnie temu sprzedawałem po 5,71 netto na kontraktacji

image.png.6b4d0f332c936c6e8e3cef3efb3edcc2.png

Co do ceny to tak nie szalej bo w dużej mierze zależy ona od regionu polski i od ubojni i ja dostawałem 5,4-5,3 netto A tak w ogóle to jakoś strasznie dużo ta twoja ubojnia płaci na kontraktacji chyba naprawdę masz niezłą umowę skoro tyle dostajesz

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Mistrz napisał:

Co do ceny to tak nie szalej bo w dużej mierze zależy ona od regionu polski i od ubojni i ja dostawałem 5,4-5,3 netto A tak w ogóle to jakoś strasznie dużo ta twoja ubojnia płaci na kontraktacji chyba naprawdę masz niezłą umowę skoro tyle dostajesz

Tak jak wspomniałem wcześniej, ja robie kurczaka 34-36 dni, od 1,9 do 2,2 max, na probiotykach.

Trafienia w wage, dodatki za łapy, lojalnościówka i inne pierdoły i czasami daje sie zgarnąć prawie 20 groszy samego dodatku do ceny 

Edytowane przez korzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, korzen napisał:

Tak jak wspomniałem wcześniej, ja robie kurczaka 34-36 dni, od 1,9 do 2,2 max, na probiotykach.

Trafienia w wage, dodatki za łapy, lojalnościówka i inne pierdoły i czasami daje sie zgarnąć prawie 20 groszy samego dodatku do ceny 

Do ceny która jest oparta o?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Radas napisał:

...... cenę Zarządu

Cena zarządu to mi się kojarzy z Pipaszem . Złodzieje nie zarząd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijcie szanować swoje fermy umowa gwarantowana na odbiór  bo ubojnia jak nie ma swojej marzy to obcina cenę zywca 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, korzen napisał:

Tak jak wspomniałem wcześniej, ja robie kurczaka 34-36 dni, od 1,9 do 2,2 max, na probiotykach.

Trafienia w wage, dodatki za łapy, lojalnościówka i inne pierdoły i czasami daje sie zgarnąć prawie 20 groszy samego dodatku do ceny 

Aha już rozumiem bo ty też masz bez antybiotykowego dlatego masz taką cenę Kurde ciągle się zastanawiam nad przejściem do ubojni na kurczaka bez antybiotykowego tutaj zdaje niby jako zwykłego no tam po 10-20 gr mi dokładają za łapki i za to że kura można powiedzieć Perfect tylko że cena wolny rynek a to już jak tak obserwuję jokoś od pół roku utrzymuje się poniżej ceny minrol trzymam się tej ubojni w zasadzie tylko dlatego że jest blisko bezproblemowo żadnych odliczeń i szybko płacą no i ja po tylu latach produkcji dla nich takiego ładnego kurczaka jestem traktowany trochę jak hodowca VIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Stary hodowca napisał:

Zacznijcie szanować swoje fermy umowa gwarantowana na odbiór  bo ubojnia jak nie ma swojej marzy to obcina cenę zywca 

setki jak nie tysiące razy mówiłem , pisałem o tym, że bez prawnych rozwiązań , ścisłych kontraktacji( warunek konieczny kupna pisklaka i paszy- umowa i nie tylko na odbiór, ale z konkretną ceną , i nie taką , która nie zagwarantuje zwrotu nawet kosztów )  i ceny jako składowej kosztów + zysk możemy sobie paluszkiem w buciku poruszać. Ja, Ty , on ,oni postawimy się ubojni to na nasze  miejsce wejdą inni , którzy twierdzą, że nawet przy 4,5 zarabiaja. Postawisz warunki to usłyszysz - proszę szukać innej ubojni. Skoro w majestacie prawa stworzono coś takiego jak FPMD , bez konsultacji , bez aprobaty hodowców , a wrecz mając ich w d.u.p.s.ku , skoro bez naszej zgody zabierają na pieniądze ch...j wie na co to dlaczego w ten sposób  nie mozna skonsolidować branzy ? Odpowiedź prosta- bo im więcej towaru tym wieksza konkurencja , a to oznacza niższe ceny na rynku . I o to chodzi. Jednostki z branzy to oligarchowie , a reszta to dymani wyrobnicy. To sama branża MUSI postawić rządzącycm warunki, napisać mądrą ustawę, rozporządzenia i doprowadzić do wcielenia w zycie przepisów, które ten cały syf wezmą za r.yj. Ale......za mojego życia ( a mam nadzieję jeszcze trochę pożyć...oby ) wiem , że to nigdy nie nastąpi bo w de.b.i.l.ym polskim narodzie zbyt mocno jest zakorzeniona mentalność pańszczyźnianego chłopa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Mistrz napisał:

Aha już rozumiem bo ty też masz bez antybiotykowego dlatego masz taką cenę Kurde ciągle się zastanawiam nad przejściem do ubojni na kurczaka bez antybiotykowego tutaj zdaje niby jako zwykłego no tam po 10-20 gr mi dokładają za łapki i za to że kura można powiedzieć Perfect tylko że cena wolny rynek a to już jak tak obserwuję jokoś od pół roku utrzymuje się poniżej ceny minrol trzymam się tej ubojni w zasadzie tylko dlatego że jest blisko bezproblemowo żadnych odliczeń i szybko płacą no i ja po tylu latach produkcji dla nich takiego ładnego kurczaka jestem traktowany trochę jak hodowca VIP

Panie VIP , a dokłądają coś za tego ładnego ptaka? Za wybojowość? Czy tylko ustne pochwały?  Ubojnie pod byle pretekstem raczej uwalają wagę , cenę , a dokładki za ładny towar to rzadkie zjawisko. 

Edytowane przez Żeldrob1
tresc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo dają figę z makiem, ale nadali mu ksywkę "miszcz chłopów pańszczyźnianych", więc obniża koszty, żeby mu jej (ksywki) nie oDebra1li. Do tego ogłasza wszem i wobec jak tanio produkuje. Taka to oto nobilitacja ze strony Pana. A chłop zadowolony jak bąk 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Żeldrob1 napisał:

Panie VIP , a dokłądają coś za tego ładnego ptaka? Za wybojowość? Czy tylko ustne pochwały?  Ubojnie pod byle pretekstem raczej uwalają wagę , cenę , a dokładki za ładny towar to rzadkie zjawisko. 

No napisałem mam tak 10gr czasami jak chcą coś z odbiorami pozmieniać to potrafię wywalczyć nawet 20gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, Radas napisał:

Finansowo dają figę z makiem, ale nadali mu ksywkę "miszcz chłopów pańszczyźnianych", więc obniża koszty, żeby mu jej (ksywki) nie oDebra111li. Do tego ogłasza wszem i wobec jak tanio produkuje. Taka to oto nobilitacja ze strony Pana. A chłop zadowolony jak bąk 🤣

Mistrz owszem ale nie chłopów pańszczyźnianych a ksywkę nadała nie ubojnia tylko inni hodowcy i tak jestem dumny że tak tanio produkuje a ty sądząc po tych ciągłych dogryzkach pewnie też byś chciał mieć takie niskie koszty

Edytowane przez Mistrz
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mistrz napisał:

Mistrz owszem ale nie chłopów pańszczyźnianych a ksywkę nadała nie ubojnia tylko inni hodowcy i tak jestem dumny że tak tanio produkuje a ty sądząc po tych ciągłych dogryzkach pewnie też byś chciał mieć takie niskie koszty

Podałeś jeden rzut produkcyjny gdzie konwersja była na wysokim poziomie. Ja nie podniecam się danym rzutem na jakimś kurniku tylko rozliczam wszystko w skali roku .Wychodzi czasami nieprzyzwoicie dobrze, ale wychodzi tak , że chciałbym jak najszybciej o rzucie zapomnieć. Poza tym w kwestii kosztów - pasza ,pisklak , prąd ....i takie tam główne czynniki kosztotwórcze o.k., ale gdzie cała reszta? Ta otoczka , która jednostkowo wydaje się blachą, ale już "cuzamen do kupy " robi sporą kasę. Rzut zdrowotnie perfekt  - koszty weta znikome, ale kiedy coś się posypie w dużych ptakach i jedynie florenem można coś przyhamować to z kosztami weta z kapci wyskoczysz! No i to co liczysz jako swoje wynagrodzenie......kuźwa dramat! Biznesmen , który inwestuje setki tysięcy złotych i chce tylko 1500 zł/m-c czyli rzut 3000! Mistrzu no sorry , ale chyba Cię poj...ło . Idź do kogoś na fermę jako fizyczny, odpierd....ol 8 godzin i w 2 m-ce zarobisz 8/10 tyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal wierzycie ze to hodowca ??? Na niedzielę już żywiec po 5.8na wolnym ( jak ktoś jeszcze jest) w przyszłym poszukiwanie i 6 zł do wynegocjowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Są ubojnie które finansowo potrafią wynagrodzić hodowcy np szybsze zdanie mniejszych ptaków albo produkcję w jakimś lepszym standardzie produkcji. Ale top są grosze i to są wyjątki wśród ubojni. Nie mniej jednak nie demonizował bym kontaktów z kluczowym kooperantem, który też ma masę zmartwień jak my np drogi prąd czy koszty pracy, Także są hodowcy co potrafią o siebie lepiej zadbać. I nie mówię o sobie. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...