Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu powstało i zarejestrowało się kilkanaście firm które są dedykowane do dystrybucji tego drobiu. To żaden koszt dla nich utrzymać dystrybutora w tym kraju. Po co wykupować lub karmić konkurencję. 136 mln piskląt wstawionych …tego oczekiwali wszyscy którzy za darmo kupują surowiec mrożą i będą zarabiać już po nowym roku. Skala optymizmu (glupoty) przerosła przewidywania chyba większości. Ani pisklęta ani pasza nie stanieją póki będzie popyt to proste prawo popytu i podaży. Reszta to myślenie magiczne i życzeniowe a finalnie roszczeniowe. Panaceum na rentowność czyli umowa kontraktacyjna to dyby dla hodowców podobno ponad 90 % jest na kontrakcie więc hodowcy oddali prawo głosu i wyboru swoim koordynatorom.   Wesołych Świąt. 🫀🎄

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 15 stycznia jest tyle drobiu nie do wybicia do tego mrożony z ukrainy także szykować 1 zł dokladki do kg . I do lipca napewno będzie źle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest po 15 stycznia żywca ogrom. Potem od początku lutego są wstawienia takie, że od 10 marca do końca marca żadna większa ubojnia nie przyjmuje już do uboju ani sztuki. Wszystko konsekwencja myślenia, że zawsze będzie po 6zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam dwoma przypominam że sezon PG dopiero się rozkręci także się tak nie podniecajcie pomimo blokady exportu w sezonie wirusa niektórym ubojniom zywca braknie i walczą o surowiec zreszta rynek już takie aspekty widział także nie podniecajcie się tak wasza złotówka dokladki może się dla nas okazać złotówka zarobku a te tiry na granicy z ua co stoja to niech im paliwa zabraknie w chłodniach to wy.ebia to mieso do lasu I będzie wielki kraaaaaach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 10 ty tir stoi z paliwem także pododobno wezami leją ruskie to ruskie za wszelką cenę się pchają Pisy przegrały bo chciały bardzo pomoc ukrainca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.80 cenka. Pięknie. Budować i wsadzać jeszcze wincy. Najlepsze jest to, że od tego tygodnia kurczaka jest mało przez 3tyg. Pytanie brzmi co by było, gdyby go było dużo. 3zł? Przy koszcie 4.6 netto minimum jeśli ktoś nie ma żadnych kredytów

Edytowane przez medox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze  auto pojechało już po 4,05 masakra taka różnica A mogłem zrobić na odwrót wczoraj mogło pojechać trzy auta a dzisiaj te 1800 no ale trudno już we wtorek byłem dogadany i nie dało się nic zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na piskle i pasze zarobiłeś? Czy z drugiej dołożysz? 😀

Edytowane przez Kurczakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mistrz napisał:

Moje pierwsze  auto pojechało już po 4,05 masakra taka różnica A mogłem zrobić na odwrót wczoraj mogło pojechać trzy auta a dzisiaj te 1800 no ale trudno już we wtorek byłem dogadany i nie dało się nic zmienić

Nie dało się nic zmienić ….. oprócz ceny….

 

ile minrol spadnie w dwa miesiące? 

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo policzyć 10 gr w dół co tydzień to za 2 miesiące minrol około 3.8  i jak nawet w którymś momencie będzie odbicie na plus na wolnym  to minrol  z ceny 3.8 do powiedzmy 4.5 bedzie szedł z pół roku 

Dlatego zero wstawień przez 4 miechy i może coś przybraknie wkońcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak se dziś myślę, o co to chodzi, że mi każdy mówi, że nie przyjmuje od 15 marca do końca marca żadnych kur do uboju, bo wszędzie po kilkadziesiąt tysięcy nadpodaży i tak popatrzyłem w kalendarz i EUREKA - Święta, haha, no tak, tam są Święta, a na Święta Wielkanocne muszą mieć wszyscy, hehe, dostaną znowu to samo co na te. I  na każde inne. Bo wszyscy się szykują, a nikt kur na żadne Święta nie je, bo jest ich do porzygania cały rok, tylko robi się problem, bo wypadają dni ubojowe+wszyscy kończą uboje wcześniej ponieważ wolą żeby im brakło niż się zaśmierdziało i to tak samo w uboju i w hurcie. Nawet teraz, kur mało i myślałem że będzie cena a i tak jest ich za dużo, jutro już hamują uboje z powodu tego co w poprzednim zdaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2023 o 22:20, Nowy2022 napisał:

Dla mnie te ceny na minrol to wogóle jakąś paranoja jest za cholere nie potrafię tego rozszyfrować jak to jest obliczane 

Nie martw się. Ja to kiedyś z nią przedyskutowałem ten temat i Ona też nie wie skąd te ceny się biorą. Po prostu spływają i exel sam liczy. Tylko czy algorytm jest poprawnie napisany? Kiedyś miałem taki algorytm do liczenia paszy z  firmy paszowej to mi po 12 ton na każdej budy po cyklu zostało. A jak liczyłem ręcznie to było na styk. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za obowiązkowy fundusz ochrony rolnictwa znowu wchodzi od nowego roku?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak wygląda u Was cena pasz? tzn w jakich cenach się kształtuje?bo mam wrażenie że te śmieszne obniżki  w stylu 25 bądź 30 zł to jest jedna wielka lipa.Z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasza ostro w dół pi 70 dla niezorejentowanych . 

Dziś kurak po 3,7 styczeń to już 3,5 przy koszcie 4 .min także dajcie spokój bo ukraina zalewa zachód 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, stachu3100 napisał:

Witam,jak wygląda u Was cena pasz? tzn w jakich cenach się kształtuje?bo mam wrażenie że te śmieszne obniżki  w stylu 25 bądź 30 zł to jest jedna wielka lipa.Z góry dzięki 

To nie lipa 

To jest  GEST

korpo na zbliżające się święto choinki. 

O obniżce nie ma mowy  bo mają  zagwarantowany zbyt w umowach kontraktacyjnych i w kredytach inwestycyjnych  ( nowe kurniki b20 20 lat , nagrzewnice, silosy 6 lat , wymiana urządzeń remonty 6- 10 lat )) dla każdego cos miłego 

a są zabezpueczeni na WIELE WIELE Lat do przodu .

 

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ognisko pg wyklucza strefa jakieś kury? Moze to troche pomoze odbic cenie.  Samo ognisko na indyku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...