Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kokoko napisał:

Czy ktoś z was ma kominy z "motylkami" w srodku którymi nie mozna strowac z poziomu bezpieczników? Ja mam taki wlasnie i mam problem, bo jak mam otwarte klapy pod kominami i jest silny wiatr to oteieraj sie te motylki i wywiewa cae cieple powietrze i wiadomo ze zaraz zalacza sie nagrzewnice. Ale z drugiej strony jak nie otworze klap pod kominami to moze byc na kurniku za goraco i ppm wzrastaja, robi sie parno i od razu sciolka mokra. Jak sobie radzicie? 

Ja ma takie rozwiązanie ale motylki są na górze komina a nie w środku. Model o Janiaka (Agropian) Radze sobie tak że mam dodatkowe zaślepki od dołu na początek cyklu. Upierdliwe ale działa. Ważne że komin musi być wówczas wyłączony ręcznie na bezpieczniku. Jak wzrośnie zapotrzebowanie pracownik odblokowuje komin. Tu mój komin  - www . agropian.pl/kominy-wywiewne - .  Mam też inne kominy ale one nie mają motylka. Silniki w SKOVIE też się psują czasami wiec preferuję motylek. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś  mógłby podać ustawienia wentylacji w każdym tygodniu hodowli  albo M3/h/kg albo na zwierzę. Mam lekki problem na fermie i szukam przyczyny. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lysonzi1 napisał:

Co tam słyszycie na wolnym? Ja dziś 4.85 słyszałem

idzie do góry cały czas brakuje kury podobno po 15 stycznia znowu ma być nadwyżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.01.2024 o 21:03, baka napisał:

Czy ktoś  mógłby podać ustawienia wentylacji w każdym tygodniu hodowli  albo M3/h/kg albo na zwierzę. Mam lekki problem na fermie i szukam przyczyny. Z góry dzięki.

Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie bo każdy kurnik jest inny wszystko zależy od ogrzewania, rodzaju wentylacji, szczelności budynku, w zasadzie od wszystkiego dlatego potrzebnych by było więcej informacji w czym jest problem I jak ten budynek wygląda A jeśli chodzi o m³/h to ja za minimum przyjmuję 0,7m³/h na kg

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2023 o 12:02, medox napisał:

4.7 to już chłopaki ładowali w drugi dzień Świąt. TAK JAK MEDOX PRZEPOWIEDZIAŁ - POWINNO WZROSNĄĆ PRZED ŚWIETAMI, CHYBA, ŻE BĘDZIE JAKIŚ GIGA NAWIS TO WZROŚNIE  BEZPOŚREDNIO PO ŚWIĘTACH BOMBA PLUS 1ZŁ. I CO ???? MAMY BOMBE O 90GR 

PAMIĘTAJCIE - TAKIE RZECZY, NIEZMIENNIE OD LAT - TYLKO Z MEDOX GLOBAL CHICKEN INVESTMENT GROUP. Potwierdzona skuteczność 8/10, skuteczność nieosiągalna dla żadnego analityka.

I teraz czuje podobną sytuację na Wielkanoc bo żadna duża ubojnia nie przyjmuje już zapisów na żywiec od 15marca. Sugeruje trochę to rozrzedzić

I CO ROBACZKI??? ŻADEN NIC NIE MÓWI??? Wczoraj 5zeta było. Czyli, nawet więcej niż ZŁOTÓWKA NA KAŻDYM KILOGRAMIE !!! Tak jak przewidziałem

I tak jak powiedziałem powyżej, podobnie czuję na Wielkanoc, bo żadna duża ubojnia nie przyjmuje już ani sztuki żywca od 15 marca

PÓKI CO - macie dosłownie parę dni, góra tydzień, żeby sprzedać, bo potem laaaaaaaaaaaaaawina w dół na 3.80, tyle jest żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, medox napisał:

I CO ROBACZKI??? ŻADEN NIC NIE MÓWI??? Wczoraj 5zeta było. Czyli, nawet więcej niż ZŁOTÓWKA NA KAŻDYM KILOGRAMIE !!! Tak jak przewidziałem

I tak jak powiedziałem powyżej, podobnie czuję na Wielkanoc, bo żadna duża ubojnia nie przyjmuje już ani sztuki żywca od 15 marca

PÓKI CO - macie dosłownie parę dni, góra tydzień, żeby sprzedać, bo potem laaaaaaaaaaaaaawina w dół na 3.80, tyle jest żywca

No co  miałeś rację w sumie to już któryś raz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 godzin temu, Nowy2022 napisał:

No co  miałeś rację w sumie to już któryś raz 

Nawet minrol po dłuższej  przerwie świątecznej( dla minrola to 3 tygodnie) tak potrafił sie przekręcić że nie zauważył spadku przed świętami ale się ustawił dodatnio  . Wiecej takich świąt.

Edytowane przez agroleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ubojnia ze Smykowa placi 5 zl na wolnym wedlug cen rolniczych, ale oni nic nie kupuja z wolnego bo bija tylko swojego kurczaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tasomix miesiąc temu oficjalnie połkną Piasta. Coraz mniejsza konkurencja nie wróży dobrze...

Edytowane przez dex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dex napisał:

Tasomix miesiąc temu oficjalnie połkną Piasta. Coraz mniejsza konkurencja nie wróży dobrze...

Wyobraź sobie jak de heus przejmnie kilka małych wytworni w takim przypadku następuje dyktowanie cen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, asa napisał:

Wyobraź sobie jak de heus przejmnie kilka małych wytworni w takim przypadku następuje dyktowanie cen 

ForFarmers z Lochem sfinalizowało przejęcie polskiego producenta drobiu Piast. Spółka poinformowała o tym w czwartkowym porannym komunikacie prasowym.

tyle na temat Holanidia dawno już weszła.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2023 o 23:25, Mistrz napisał:

Wziąłem sobie 4 tony na 1100 m² wyścieliłem 3,5worka szczerze mówiąc Byłem przerażony tą grubością i tym że kury będą chodzić po betonie ale w sumie było okej mi mówili żeby dawać 3 kg na metr no dałem trochę więcej i chyba będę dawał tyle nadal. A te pół worka które mi zostało dościeliłem jakoś po 21 dobie  podczas przegrzebywania wsypałem to pod linie pojenia starczyło idealnie i bardzo fajnie wpłynęło to na jakość tej ściółki pod liniami

daj paletę torfu na 750m2 i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alek1981 napisał:

daj paletę torfu na 750m2 i bedzie ok

Ale że jak torfu bo nie rozumiem doprecyzuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/33690-wiktor-szmulewicz-my-tym-ukrainskim-zbozem-sie-ugotujemy-w-przyszlosci       

Chcemy utrzymania rolnictwa w Polsce, jak również w Europie. Trzeba o tym mówić nie tylko tutaj, ale trzeba też o tym mówić w Brukseli, trzeba uświadamiać tam istnienie ogromnego lobbingu. Dzisiaj trzeba rozmawiać z krajami, które są najważniejsze w rolnictwie, takimi jak Francja, Niemcy, Hiszpania czy Włochy. To są kraje, które decydują o produkcji rolnej w Europie. Masowe protesty chłopów w Niemczech, gdzie dziś na drogi wyjeżdżają tysiące traktorów, pokazują że sytuacja jest zła. Musimy szukać sojuszników wśród wielkich krajów, a nie wśród małych, których oczywiście też trzeba słuchać i brać ich ze sobą, ale dziś naprawdę zapadają decyzje o przyszłości rolnictwa w Unii Europejskiej – wyjaśniał prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.


                             Ukraina pewnie po tym całym procesie znajdzie się w UE, ale dziś sytuacja jest gorsza niż w przypadku, gdyby Ukraina w Unii Europejskiej już była. Dzisiaj Ukraina ma bowiem korzyści, ale praktycznie nie ponosi żadnych obciążeń. Nie obowiązują jej żadne reżimy ani standardy, natomiast ma otwarte rynki i podobno korzysta jeszcze z różnych przywilejów, tak jak my korzystaliśmy przed wejściem do Unii Europejskiej. Niby wojna jest wojną, trwa na Ukrainie, ale z tego, co wiem, rośnie na Ukrainie produkcja cukru, drobiu i trzody chlewnej. Nawozy są tam tańsze, nie ma  – że tak powiem – CO2 i tego typu rzeczy. Panowie, przed nami wszystkimi jest naprawdę wielka praca, nie tylko przed osobami, które siedzą w tej sali, bo one nie są w stanie zrobić wszystkiego, ale przed rolnictwem stoi ogromne wyzwanie i rządzący poniosą za nie odpowiedzialność. Chcę wykorzystać raport NIK do rozliczenia, ale przede wszystkim oczekuję na plany na przyszłość – zakończył Szmulewicz.

Edytowane przez Do kur wychodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, asa napisał:

Wyobraź sobie jak de heus przejmnie kilka małych wytworni w takim przypadku następuje dyktowanie cen 

Juz dyktują od dwoch lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni maja połapanych hodowców na umowach i z tego co słyszałem pasza jest tam + 100-150 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Do kur wychodzę napisał:

  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/zboza/33690-wiktor-szmulewicz-my-tym-ukrainskim-zbozem-sie-ugotujemy-w-przyszlosci       

Chcemy utrzymania rolnictwa w Polsce, jak również w Europie. Trzeba o tym mówić nie tylko tutaj, ale trzeba też o tym mówić w Brukseli, trzeba uświadamiać tam istnienie ogromnego lobbingu. Dzisiaj trzeba rozmawiać z krajami, które są najważniejsze w rolnictwie, takimi jak Francja, Niemcy, Hiszpania czy Włochy. To są kraje, które decydują o produkcji rolnej w Europie. Masowe protesty chłopów w Niemczech, gdzie dziś na drogi wyjeżdżają tysiące traktorów, pokazują że sytuacja jest zła. Musimy szukać sojuszników wśród wielkich krajów, a nie wśród małych, których oczywiście też trzeba słuchać i brać ich ze sobą, ale dziś naprawdę zapadają decyzje o przyszłości rolnictwa w Unii Europejskiej – wyjaśniał prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.


                             Ukraina pewnie po tym całym procesie znajdzie się w UE, ale dziś sytuacja jest gorsza niż w przypadku, gdyby Ukraina w Unii Europejskiej już była. Dzisiaj Ukraina ma bowiem korzyści, ale praktycznie nie ponosi żadnych obciążeń. Nie obowiązują jej żadne reżimy ani standardy, natomiast ma otwarte rynki i podobno korzysta jeszcze z różnych przywilejów, tak jak my korzystaliśmy przed wejściem do Unii Europejskiej. Niby wojna jest wojną, trwa na Ukrainie, ale z tego, co wiem, rośnie na Ukrainie produkcja cukru, drobiu i trzody chlewnej. Nawozy są tam tańsze, nie ma  – że tak powiem – CO2 i tego typu rzeczy. Panowie, przed nami wszystkimi jest naprawdę wielka praca, nie tylko przed osobami, które siedzą w tej sali, bo one nie są w stanie zrobić wszystkiego, ale przed rolnictwem stoi ogromne wyzwanie i rządzący poniosą za nie odpowiedzialność. Chcę wykorzystać raport NIK do rozliczenia, ale przede wszystkim oczekuję na plany na przyszłość – zakończył Szmulewicz.

Będzie się ugorowac 20%, a nie 4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,Jak ściele hale słomą czy dościelanie peletem pod poidlami ma jaki kolwiek sens czy lepiej już sypać do końca słomę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2024 o 18:40, dex napisał:

Oni maja połapanych hodowców na umowach i z tego co słyszałem pasza jest tam + 100-150 

Znam takich osobiście i to prawda, że mają droższą paszę i nawet trafiłeś z różnicą.

 

W dniu 7.01.2024 o 07:52, stachu3100 napisał:

Mam pytanie ,Jak ściele hale słomą czy dościelanie peletem pod poidlami ma jaki kolwiek sens czy lepiej już sypać do końca słomę?

Jak jest mokro tylko pod poidłami to przyczyny poszukaj bo dościelać będziesz codziennie i nic to nie da. Ja znam przypadki odwrotne. Najpierw pellet na start potem słoma na dościelenie.

Deheus jest aktualnie jednym z największych producentów żywca ale nie bezpośrednio tyko przez swoich niewolników którym udzielał gwarancji kredytowych na budowy i modernizację kurników.  Takich połapanych chłopów na pańszczyźnie ma setki. 

Ja czuje się rolnikiem nie chłopem bo robie na swoim. Jak ktoś nie odróżnia chłopa od rolnika to znaczy że powinien zgłębić wiedzę historyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...