Skocz do zawartości
Żeldrob1

CENA BROJLERA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wcale nie trzeba mnie mnie słuchać, przecież na pewno jest masę ludzi którzy wolą sprzedać po 3.80 zamiast po 5, spoko i no problemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stary hodowca napisał:

Ceny pasz Ostro w dół 

Ostryro czyli jakie ceny i od kogo jeśli możesz się podzielić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę zero odzewu czyli chyba nikt na strajku nie był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro w dół czyli ile ?jakie ceny tylko realnie nie zaniżajcie cen.i jakie paszarnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony Ład ma służyć konkretnym celom czyli ograniczeniu produkcji w UE, przejściu na żywność syntetyczną i import. I nie ma przesady w tym, co mówię. Wystarczy podać kilka przykładów  pomysłów z Zielonego Ładu – mówi Jan Krzysztof Ardanowski.

 

10 proc. gruntów rolniczych docelowo ma leżeć odłogiem, czyli rolnicy mają zrezygnować z upraw. Tereny dawniej osuszone i wykorzystywane teraz pod uprawy czy pastwiska będą odbierane rolnikom, by z powrotem zostały zalane. Unia chce zwiększyć do 30 proc. powierzchnię terenów chronionych, gdzie nie będzie rolnictwa – wylicza Ardanowski w rozmowie z reda

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/33915-j-k-ardanowski-ekologia-to-wytrych-i-zaslona-dymna-by-zniszczyc-europejskie-rolnictwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam nadzieję, że będziemy już po Polexit-ie.

Nowe ceny paszy co zaradniejsi będą już znać w przyszłym tygodniu. reszta jak zwykle dowie się sporo później. U mnie tylko 50 PLN w dół na dzisiaj. 

Edytowane przez _s69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filuś a mówiłeś że ostro w dół jak się do tego odniesiesz no chyba że 50zł to jest dla ciebie ostro a już z nadzieją czekałem aż dostanę info że jest np 150zł taniej a wystarczyło wejść tu i po nadziei 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam się uważam za wielkiego eurosceptyka i też często myślę że chciał bym wyjść z tej Uni tylko pytanie co wtedy zrobimy z 60% nadprodukcji ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dex napisał:

Ja sam się uważam za wielkiego eurosceptyka i też często myślę że chciał bym wyjść z tej Uni tylko pytanie co wtedy zrobimy z 60% nadprodukcji ? 

Oddamy na Ukrainę dla potrzebującego kraju a oni sprzedadzą na zachód, a tak na poważnie to już prawie każdy widzi jaki polski narod w róg się zapędził ta cała pomocą poza tym jak to Pan Lepper zawsze mowil beż dopłat i biurokracji rolnik da se radę i wyżywi narod, ci w tej uni już rozum stracili dawno z ich pomysłami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie na telefonach podglad na kurnik na komputer? Chcialbym miec mozliwosc z poziomu telefonu zmienic cos na komputerze, zmienic stronę z danymi. Mam komputer skova. Jak to macie zrobione, ewentualnie moze kogos polecicie kto moze mi cos takiego zrobic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koko

A masz dane z kurników (komputerów skov-a) sprowadzone na jeden główny komp, np. w biurze poprzez program farmonline?

Jeśli nie, to od tego musisz zacząć. Kupić w Skov-ie Farmonline. Mam stary serwer (nawet 2 stare) na sprzedaż + licencje: na klimat i produkcję. Jak będziesz zainteresowany to napisz. Jestem od dziś na urlopie, więc będzie to trochę utrudnione, ale da się...

Jakie masz komputery na kurniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie jaki dół będzie od 20 marca wszystko co stanęło zaczyna w lutym do tego ukraina filet mówią że będzie w ofercie po 8 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak większość na umowach. Jest stabilne 4.65 i pewnie będzie się wahać +- 20 groszy. Tyle w temacie. 

Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dół będzie od 15 marca najpóźniej filut, to akurat wiadome, bo za kilka dni (no powiedzmy maks 7) zaczynają się znowu kosmiczne obsady. Pisałem już dawno, że nie da się zapisać w żadnej dużej ubojni na zdanie żywca od 15marca, ale jak to kolega napisał powyżej, większość na umowach, więc niech martwi się wolny rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolny rynek którego już praktycznie nie ma ja od tego roku nie znam już nikogo włącznie ze mną kto jeszcze sprzedaje cokolwiek na wolnym rynku Ciekaw jestem w ogóle jaki procent jest tego wolnego rynku ale myślę że mały także niewiele osób będzie się tym martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie to akurat dyma drugie ogniowo Twojej umowy, hehe.A dlatego że tego wolnego rynku już mało co zostało to dążymy do roli murzyna- koszt produkcji plus 10gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukają kury bo na luty brakło wolnego rynku żeby wstawić opór z 4 wstawili na połowę a 1/3 wogole odpuściła wstawienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, medox napisał:

Ciebie to akurat dyma drugie ogniowo Twojej umowy, hehe.A dlatego że tego wolnego rynku już mało co zostało to dążymy do roli murzyna- koszt produkcji plus 10gr

Tylko że ja mam kilka razy po 10 gr dodatku za bezantybiotykowe i tam wychodzą bardzo ładne sumy a pozatym ja już odliczam ostatnie raty kredytu bo dzięki oszczędzaniu, osiąganiu takich wyników i pracy samemu zaoszczędzałem kupę kasy w ciągu rzutu, mogłem go nadpłacać i w tym roku będzie u mnie strzelał szampan Wszyscy się ze mnie śmiali ale ja będę miał czyste konto i już się nie będę martwił i wystarczy mi nawet 10 groszy zysku bo jakby nie patrzeć 5 500 z dwóch kurników na miesiąc na pewno mi zostanie a nawet zostanie więcej bo jak inni będą wychodzili na zero to ja dalej będę zarabiał Dzięki niskim kosztom produkcji A jeśli chodzi o tą umowę z której się śmiejesz to powiem ci żałuję że nie poszedłem już rok wcześniej bo miałem propozycję jest zajebiście różnica w cenie jest kolosalna

Edytowane przez Mistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają dodawać 12 groszy po protestach

 

Podczas pandemii, od marca 2020 roku do grudnia 2022 roku, jeden procent najbogatszych ludzi świata zarobił blisko dwa razy więcej niż pozostała część populacji - wynika z raportu humanitarnej organizacji Oxfam. W ocenie dyrektor wykonawczej Oxfam Gabrieli Bucher, obecna dekada powinna być rekordowa pod względem profitów czerpanych przez najbogatszych ludzi świata.

To stare dane z 2023 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...