Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiać na słabe pszenżyto saletrę ? czy jakiś iny nawóz co polecacie i kiedy to zasiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko wjedziesz to siej saletre,puzniej możesz zrobić oprysk siarczanem magnezu jak się weznie do życia.Na inne cudowne preparaty i nawozy raczej szkoda kasy .bo super plonu i tak nie wydusisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grześ ja wcale niepisałen że mam słabą ziemie mam 3 klase tylko chce zasiać to pszenżyto z ciekawości ale dzięki za odpowieć

Zasij jęczmień albo jakieś strączkowe jak znajdziesz klienta w tym roku dopłata jest do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy posiać na słabe pszenżyto saletrę ? czy jakiś iny nawóz co polecacie i kiedy to zasiać ?

Jak najszybciej, około 200kgsaletry z za 2 tygodnie też 200kg. Jak pszenżyto odżyje, to zastosuj Agroleaf Total 3kg/ha lub siarczan magnezowy 5kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedmiowodny nie? Ja też myśle prysnąć pszenżyto i pszenice i napewno to zrobie bo zima długo trzymała,lód długo leżał i oziminy za dobrze nie wyglądają ale źle też nie. Tylko kiedy właściwy termin-razem z chwastami czy jak? Bo z tego co słyszałem to polecają od początku fazy strzelania w źdźbło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada u Was sytuacja z pszenzytkiem ? Bo u mnie co było wczesniej posiane wszystko szlak trafił , pozułkło i wyglada jak by uschło - mówia ze niby sie sparzyło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zieloniutkie i rośnie aż miło. Zaprawiałem Baytanem i saletra poszła 15 marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był u mnie przedstawiciel z Timac Agro i polecał srodek na słabe pszenżyto tylko 200zł/ha a efekt piorunujący plon bedzie ponad 10t/ha, inni jak dawali ich środki to osiagali 90ton buraka cukrowego z ha, jak narazie to większego bajkopisarza nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

środek czyli co? jakiś nawóz wapniowy? albo pewnie regulator wzrostu, czy inny hormon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś nawóz, skad jak wszytskie (makro i mikro) ale zawiera wyciag z alg morskich i francji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym teraz najlepiej opryskać pszenżyto os chwastów i miotły zbożowej ?

 

A jakie masz pozostale chwasty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym teraz najlepiej opryskać pszenżyto os chwastów i miotły zbożowej ?

 

A jakie masz pozostale chwasty?

Rośnie wszystko jeszcze nie było pryskane a chwastów jest bardzo dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym teraz najlepiej opryskać pszenżyto os chwastów i miotły zbożowej ?

 

Ja zazwyczaj daje cos takiego: Mustang(nie pamietam dawki)+Attribut (60g) - nie zostaje po tym nic poza zbozem. A tak w ogole to najlepiej jesienią zwalaczac chwasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie pryskania od chorób grzybowych,ile zabiegów się wykonuje, czy wystarczy jeden i w jakim okresie wegetacji.Jakim środkiem pryskacie,jaki jest koszt zabiegu,i o ile jest większy plon.Czy to się opłaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie miałem place na polu i zastosowałem wapno magnezowe i czy teras mogie na tewapno zastosować saletrę amonowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywylegacz płynny można stosować w pszenżycie jarym a jeśli nie to jaki regulator?

 

W pszenżycie ozimym zamierzam zastosować antywylegacz w dwóch dawkach. Jeśli jednorazowa dawka na ha wynosi 2 litry, to jeśli chcę zastosować 2 dawki to stosuje w pierwszej dawce 2 litry i pozniej za tydzien znow 2 litry czy w pierwszej dawce 1 litr i za tydzien ponownie 1 litr/ha????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym teraz najlepiej opryskać pszenżyto os chwastów i miotły zbożowej ?

 

A jakie masz pozostale chwasty?

Rośnie wszystko jeszcze nie było pryskane a chwastów jest bardzo dużo

 

Ktos tam w pszenicy chwalil Lancet Plus. Poza tym pewnie tez Huzar Pak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Błąd, chodziło mi o nie Amistar a ARTREA!!!

 

W tym roku pszenzyta nie pryskalem fungicydami. Ale na pszneice dałem Amistar +Artea. Jak bym dawał na pszenzyto to mysle ze samą Artee . Ale niestety nie mam kasy, wiec dostała tylko antywylegacz+siarczan magnezu+mocznik. A szkoda bo ładnie wyglada i napewno oprysk fungicydem podniosł by plon o conajmniej tone (w takim roku jak ten szczególnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...