Skocz do zawartości
martinus

Zagonowy czy obrotowy oto jest pytanie???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mam ciągnik Ursus 1614 - jaki pług kupić ile skibowy i jakiej marki.Interesują mnie pługi 4 skb,obr, z zab NIE- kołkowymi.Z tego co już wiem nie wszystkie 4 skib nadają się .POwód :pompa i trwałość telnego mostu.Liczę napomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwagier ma na sprzedaż 5-skibowy bez zagonowy raba-werker z odkładnicami ażurowymi dwa lata temu firma zrobiła remont kapitalny za15 000 zł i zaorał nim jakieś 100 hektarów i przeszedł na agregaty wadersztata bez orkowe i za pług chce jakieś 18 000 czy coś koło tego a jest naprawde w ideałnym stanie mogę dac namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ryszard1960

najpierw sprawdz jake sa ceny części zmiennych i czy łatwo je dostać osobiści polecam kvernelanda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, mam ciągnik Ursus 1614 - jaki pług kupić ile skibowy i jakiej marki.Interesują mnie pługi 4 skb,obr, z zab NIE- kołkowymi.Z tego co już wiem nie wszystkie 4 skib nadają się .POwód :pompa i trwałość telnego mostu.Liczę napomoc

Ja mialem Ursusa z 84 roku 6 bez turbin 4 x4 symbol to chyba 1014 podlaczylem do niego plug Uni grudziadz 4 skibowy xxl hydraulika padala nie wiem czy masz podobna pompe bo jezeli to ta sama to plug o wadze 1400 kg odpada sprubuj polzawieszany lub jakis lepszy plug troche lzejszy z maksymalnie przesunieta glowico ku przodowi a najlepiej to porzycz gdzies podobny i wypruboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego czasami przy płytkiej orce moim kobuzem 4x40 ostatnia skiba lekko się sunei czasami podkeślam pole było wczęsniej głebosozwane ale tak tylko mam jak płytko orze hmm ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego czasami przy płytkiej orce moim kobuzem 4x40 ostatnia skiba lekko się sunei nie rozumiem ,,sunei,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ostatnia skiba nie odwraca ziemi tylko jak by se przesypywało obok hehe ale to tylk oczasami tak mam przy podkładkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle wypoziomowany pług, za mocno skręcona śruba centralna, albo zawadziłeś gdzieś ostatnim korpusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jakie macie opinie na temat ażurowych odkładnic w pługach unii grudziądz? warte są dopłaty 360zł/szt ?

chodzi mi konkretnie o 3- skibowego ibisa XL.

jaki polecacie pług obrotowy do ciągnika 80 KM ? najlepiej na resorach...

czy szerokość 120cm pługa obrotowego do ciągnika landini powerfarm85 nie jest za mała?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dalo by rade zmienic odkladnice na azurowe?? jaki to bylby wydatek?? i czy jest roznica uciagu miedzy nimi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samych odkładni raczej nie da rady zmienić na ażurowe ale można całe korpusy pompletny do phx kosztuje około 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 to jak tak to beda stare, a w domowym zaciszu nie da sie tego jakos uluncac , slyszalem ze ciagnik ma o wiele lecej a i plug lepiej sypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągnik ma o wiele lżej jest równiej bo ażurowe lepiej przewracają ale nie nadają sie za bardzo na piaskowe ziemie, samemu pewnie można zrobić musisz mieć inną pierś i cztery listwy wywiercić nowe otwory lub wypalić spawarką bo reszta jet taka sama jak w zwykłym korpusie, tylko że za listwami są jeszcze dwie śuby ze spręzynami które nie pozwalają odginać sie do tyłu listwą, tylko ztym może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego krona.jesli ma reulowana szerokosc orki to bierze na maxa 150cm.bardzo lekko sie go ciaga i ładnie kryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam ciągnik CASE 1056XL 1992 rok. - 105km.

Założyłem mu z przodu ok. 700kg.

Teraz kupiłem sobie uzywany pług KVENELAND 4 skibowy obrotowy na zabezpieczeniach resorowych z cylindrem pamieci.

 

No i mam pewien problem mianowicie po założeniu pługa i pierwszej próbie obrócenia obrócił sie w jednął strone, ale w druga niechce.

W czasie gdy sie obracał z dołu tłoka zaczął ciec olej.

(ten przeciek nie jest wielki).

Gdy jest w połowie obracania a tłok jest juz całkieim schowany pług staje w połowie obracania i niechce iść dalej a tłok nie wychodzi i nie może go przepchnąć.

Czy ten wyciek jest powodem dla którego pług niechce sie obrucić? Czy winna jest chydraulik ciągnika?

 

Prosze o odpowiedzi i z góry dzieki za rady. Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to wina ciągnika tzn prawdopodobnie pług został podłączony do nieodpowiednich wyjśc hydrauliki ciągnika, a z którego roku jest ten pług i który to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ten pług http://www.allegro.pl/item221613223_plug_kverneland_4_korpusy.html

 

Wyjscia sa dobrze podłaczone. pierwszy raz mi obrócił także napewno sa dobrze podłaczone, zreszta mam agregat uprawowo siewny i tam sa chydrauliczne znaczniki boczne które działaja bez zarzutu....

to ze pierwszy raz ci sie przekrecil na jedna strone to nie znaczy ze jest dobrze podlaczone.byc moze jest zapowietrzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ten pług http://www.allegro.pl/item221613223_plug_kverneland_4_korpusy.html

 

Wyjscia sa dobrze podłaczone. pierwszy raz mi obrócił także napewno sa dobrze podłaczone, zreszta mam agregat uprawowo siewny i tam sa chydrauliczne znaczniki boczne które działaja bez zarzutu....

ja mam pług fraugde i tam jest taka sama obrotnica też miałem na początku z tym problem i teraz obracam w taki sposób, najpierw dzwignia na dół, pług zaczyna się obracać i wtedy dźwignia do góry i pług obraca sie do końca,

jeszcze jedna przyczyna to, między tłokiem a uchwytan gdzie zaczepiasz łącznik powinna być taka dzwignia która podczas obrotu zachacza o "taki pręt" i przełańcza prace tłoka z choania sie na wypychanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...