Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o rozsiewaczach nawozowych

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz bym tak bardzo nie chcial rozsiewacza z Brzegu

 

Niby dlaczego byś nie chciał z tej firmy rozsiewacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja juz bym tak bardzo nie chcial rozsiewacza z Brzegu

 

Niby dlaczego byś nie chciał z tej firmy rozsiewacza?

mam jeden 2 letni i teraz bym sie 5 razy zastanowil i dokladnie obejrzal konkurencyjne gdybym mial kupowac nowy:P

 

2 lata i juz mocno zardzewialy, jeszcze nigdy nie udalo sie nam wysiac takiej dawki jak chcielismy (biorac pod uwage ustawienia z tabel w instrukcji i proby czasowe i odleglosciowe)

lewy sieje duzo wiecej jak prawy,

otwieranie i zamykanie mechaniczne dziala tak super ze MTZtem trza bylo siac we 2 bo nie szlo go otworzyc z ciagnika

 

jakies jeszcze agrumenty poszukac?

 

i to jest maszyna ktora dostala zloty medal na polagrze?

za co i kto to przyznal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ma rozsiewacz z Brzegu MX850 i sieje mu bardzo dobrze. Także mu nie zardzewiał. Ma także ze sterowaniem mechanicznym i nie ma żadnych problemów ze sterowaniem i dawkami. Tak to jest jak się po pracy nie umyje i nie zakonserwuje:P Wujek ma ponad 20-letniego lejka i jeszcze wszystko z nim w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu akurat sie mylisz

pierwsze co sie robi po powrocie to dokladne mycie szlaufem pod lekkim cisnieniem tak zeby zadne resztki nie zostaly, pozniej z reguly na godznike do sloneczka i dopiero pod wiate, smarowany jest srednio co 10godzin, dodatkowo na wiosne i na jesien,

co jeszcze mozna mu zrobic?

jest jedna jego fotka w galerii wiec cos niecos widac

z ta regulacja bedziemy cos walczyc zeby za pierwszym razem udalo sie wysiac tyle ile chcemy bo jest to nie do przyjecia, zeby na ha zostawalo 50kg skoro sieje sie po 150kg na ha

 

ogolnie to ojciec jest zadowolony bo sie przesiadl z motyla do ktorego z trudem wchodzilo 350kg nawozu - tu jest 750kg, tamten przy dobrym wietrze rzucal na 8m tu jest 15 i to tylko dlatego ze tak chcemy (bo mozna siac 18 a z innymi lapami 24m) bo mamy sciezki akurat 15m, ogolnie jest dobrze ale mogloby byc super

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mozeliwosc zrobienia wiecej zdjec???? bo zastanawiam sie jakie wybrac

zeby byl niezadrogi ale nie chce jakiegos starego amazone tylko nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma 16 lat a moj ma 3 sezon teraz

nie wiem czy zauwazyles ale dorobilem pare zdjec - nie sa super bo stoi pod wiata dosc blisko siewnika do zboza i nie byl zbytnio jak sie dobrze ustawic

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz go z nierdzewki????

widzialem zdjecia tak bardzo zle nie wyglonda widzilem mlodsze amazone tez byly troszke zardzewiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki ciagnik uzywasz do rozsiewania????

ciekwa czy c-360-3p go podniesie( pelny:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory byl mtz

teraz bedzie zetor

 

3p nie da rady - 270kg wazy sam siewnik plus jakies 800kg nawozu

szkoda zarzynac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda:(

ale dobrze ze mam wiekszy ciagnik jumz 6AM przynajmniej tyle dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taki rozsiewacz na targach w kielcach produkuje go firma JARMET tam popdawali cene coś koło 4000 przekładnie wyglądały dość delikatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A posieje on 12m.

Ja dziś wystartowałem do 10:00 było gut a potem już się zapadałem. Zmieniłem w moim 914 obroty wałka na 1000 to siał ponad 24m tak że nie pasowało mi w ścieżki/ort musiałem mierzyć. Ale generalnie dobrze się jechało. Nie udało mi się na wszystko posiać. Ciekawe kiedy będę siał resztę za miesiąc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówili w kielcach że posieje nawet więcej jak 12 okaże się bo chyba coś takiego mój znajomy kupi

 

Ja to troszke poczekam z sianiem teraz to u mnie pada śnieg a na polu to ponad 20 cm śniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A posieje on 12m.

Ja dziś wystartowałem do 10:00 było gut a potem już się zapadałem. Zmieniłem w moim 914 obroty wałka na 1000 to siał ponad 24m tak że nie pasowało mi w ścierzki musiałem mierzyć. Ale generalnie dobrze się jechało. Nie udało mi się na wszystko posiać. Ciekawe kiedy będę siał resztę za miesiąc .

 

To u ciebie juz nie ma sniegu??????

 

Bo u mnie to jescze ze 20cm na podwórku dopiero prawie sie rozpuscił, na wjazd w pole to bede musiał poczekac ddddddłłllllluuuuggggoooo

 

Jaki nawóz juz tak wczesnie siałes???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
chciałbym się pochwalić wiem że nieładnie ale co tam

kupiłem w tym roku używanego Bogballe dz 1000 maszyna z 96r. ma kilka śladów rdzy ale całośc wygląda b.dobrze

macie jakieś doświadczenia z firmą bogballe

Rozsiewacz w miarę dobry, DZ był 500l +nadstawki, wysiew do 18 m z wyjątkiem mocznika, do siewu granicznego trzeba zmienić łopatki, próba kręcona tragedia, trzeba zdemontować łopatki i zamontować specjalny zestaw do próby+ duża plandeka bo tak rozrzuca nawóz. szerokość robocza regulowana przez pochylenie rozsiewacza od lub do ciągnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy z Bogballem, nie rdzewieje gdyż blachy są fosfatowane plus malowanie proszkowe składające się z kilku warstw.

Psuje się:

koła w przekładni bocznej tylko jako kpl.

koła w przekładni srodkowej

mieszadła

dodatkowo obudowy przekładni-wytłoczka metalowa

zużywają się łopatki ale to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A posieje on 12m.

Ja dziś wystartowałem do 10:00 było gut a potem już się zapadałem. Zmieniłem w moim 914 obroty wałka na 1000 to siał ponad 24m tak że nie pasowało mi w ścierzki musiałem mierzyć. Ale generalnie dobrze się jechało. Nie udało mi się na wszystko posiać. Ciekawe kiedy będę siał resztę za miesiąc .

 

to ty juz wyjechales na pole ja to moze za 3 tygodnie rusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko miejscami trafiały się "plamy " śniegu o powierzchni 1 m2. A tak to już znika. Na rzepaku to tylko za budynkami jeszcze było 5 cm śniegu a tak to nic.

Siałem saletrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda że mieszkasz w innym kraju

 

ja może po świętach rusze w pole

 

przerobiłeś to 914 na rakiete 40km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xsc924:

Co do tego Kosa zawieszane=> ja w tym nic zabawnego nie widzę, nie raz już coś takiego widziałem. Obsługa z dwóch osób zmieniła się na jednoosobową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...