Skocz do zawartości
Gość

Wszystko o Ładowaczach czołowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Biały2005, dzisiaj obczaiłem że bolec od przedniej osi wysunął się do przodu 3 cm, ten mój przód od 3 lat to zmora , ale tura założe , nie wiem co będzie w miękkich łąkach torfowych, bo pewnie zajebiście lgnie przód, ale najwyżej uczepie stary kolec do tyłu i po 2 będe nosić.

 

Czym sie różnią tury z polmotu tur 9 i tur 2A, bo oba można do mf255, tylko tur 9 ni9żej podnosi ale większy minimalnie udźwig, za to tur 2 chyba więcej wystaje za obrys ciągnika tak? Tury z polmotu nie maja szyny pod spodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wąłsnie jak ładuje sianokiszonki to biore z tyłu rozwijacz bel tzw chwytak i jedna belke z tyłu i wtedy idzie jak czołg nawet jak przednie koła sie zapadaja to idzie tylko chmara dymu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to znaczy, że masz łąki suche jak pieprz - nie wiem może gdzieś już o tym pisałem - parę tygodni temu facet, który ma łąkę obok mojej przyjechał z kolegą robić bele - kolega przyjechał C-360 z Turem z Mrągowa z tyłu przeciwwaga - fachowo - ale facet ma same polne łąki i po raz pierwszy miał do czynienie z czymś takim. W każdym bądź razie jak przyjechali o 11 tak skończyli gdzieś o 23 - rezultat - 26 bel. Ten ciągnik stał potem u mnie na podwórku bo nie miał świateł i nie mógł jechać po nocy - tak, że sobie porozmawialiśmy - facet był totalnie załamany - co i rusz się topił. A mój kuzyn ma jeszcze gorsze - gdy robię u niego to bele wywozi on na twardszy grunt na takim kolcu a dopiero potem ładujemy Turem na platformę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie ze mam mokre łaki Tymbardziej w tym roku wiekszosc poprostu długo była stawem a nie łaką sama przeciwaga to za mało jak wezmiesz chwytak 350KG + balot kiszonki 500-600 to nie 200kg przeciwaga. raz wziołem 2 belki na raz jedna z tyłu i droga turem i przeezdzałem przz najwiekszy dołek na łace to dosłownie przednioe kołą wpadały do połowy ale w tym momencie tylna belka dociazała i tak mnie bujało przód tył ale przejechałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra masz mokre " A tak na marginesie to dzisiaj chyba znalazłem odpowiednie kapcie do mojego 14,0/65-16 i nawet felgi będę miał-nie ma to jak spytać się odpowiedniego człowieka "-a to wkleiłem z mojego starszego postu-bo mam z przodu 11,5/80-15,3 z tyłu taki wał (~600 kg) i w tym roku niezłe rowki poryłem-tylko ciekawe jak będzie ze skrętem.Ciekawe jakie na tył byłyby najlepsze teraz mam 16,9/14-28 (i chciałbym szersze) -ciekawe które z tańszych radialek są w miarę dobre ?-Michelina albo Goodyeara kupować nie będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić tura 2A z polmotu czy coś podobnego na dwie sekcje do mf255 a mam w planach większy ciągnik 4x4 coś takiego jak 4514 czy 5314 i może z mf ten tur dało by się w przyszłości przełożyć na 4514 właściwie to ten sam ciągnik tylko jeden gar więcej uchwyty przy skrzyni powinny pasować (nie chodzi mi o sam udzwig) ale czy taki tur w ogóle da się założyć do 4514 czy wogóle coś takiego ktoś próbował, bo moze lepiej wstrzymać się z kupnem tura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam założonego tura T4 do Ursusa 4514 z polmotu więc chyba się da go założyć rozdzielacz trzysekcyjny jak zamawiałam to pytali tylko o typ kabiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie zrobisz takiego numeru bo do mf255 robia tury delikatne - rama i słupice takie same jak do c330 czy c360 i wiekszego nie założysz bo nie robia mocowan., a druga sprawa jakbys założył lepszy tur taki jak pasuje do 4514 czy 5314 to bys praktycznie nie mógł nim pracowac bo byłby bardzo ciezki i długo by ci mf255 nie wytrzymał. u mnie rozwaliłem miske ostatnio w 3512 zwykłym turem z 2 sekcyjna hydraulika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie przekładki to oki bo z miare ciskiego ciagnika na podobnego z przednim napedem. Ale ni ma mowy o założeniu tura od wiekszego ciagnika z przodem, takiego z poziomowaniem i z dużym udzwigiem co równa sie mocniejsza i masywniejsza rama = waga, do małego ciagnika bez przedniego to technicznie moze by i dało rade ale nie nadawało by sie do pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ładowacz AGRAM do sprzedania jest tylko łyżka 1,5m ciężka rama do ciągnika z wydechem w masce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle że pakować 7 tyś w tura do starego mf do tego ciężko będzie kręcić kierownicą więc dodatkowy koszt zrobić wspomaganie a i tak przód będzie mi się topił w łące to chyba dam sobie spokój. Zrobiłem dwa kolce dłuższy i krótszy na tył do ciężkich bel i sianokiszonki, fakt że szyja zaboli ale kieruje się lekko i po każdym bagnie pojade.

Chciałbym tylko zwiększyć udzwig. Znalazłem na stronie ursusa że w wyposarzeniu dodatkowym do 3512 jest siłownik zewnętrzny zwiększający udzwig do 1700kg próbował ktoś coś takiego i co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie starą wieżyczke z raka i dorób mocowanie na tuz i śmigasz boliki ze głowa mała!!!! a w gospodarstwie ile roboty pocisniesz to sam nawet nie wiesz!!!!!! poszukaj w zakładach bo tam wymieniają co jakis czas same wiezyczki>

POzro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ładowacz troll to dobra maszyna ? czy załaduje nia obornik? i czyjak podczepie do 330 to miinie stanie dęba prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TROLL to dobra maszyna obornik napewno załaduje 330 sobie łatwo poradzi 1600 obrotów silnika i tylko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje tura z polmotu tylko zastanawiam sie co zrobić z wydechem jak będzie sypał iskrami na balik z wiaderkiem non-stop to chyba niewypada jeździć nie, jak macie ten problem rozwiązany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupować używanego tura czy lepiej wziąść nowego?? A może ktoś ma namiary na tura do Zetora 9540?? Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie jak jest najlpszy tur do u c385

wujek kupił sobie i chce tura do takiego miał juz na oku jakis ale nie miał po spodem płoz i nie wzioł bo jeden gościu powiedział ze traktor sie łamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie ze przy normalnym uzytkowaniu ciagnik łamie sie od samego tura....były dwa przypadki ze złamały się Farmery ...ale to były naprawde ekstremalne warunki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio, skad wiesz o tych Farmerach?

 

Moj znajomy ma Farmera od roku, pare miesiecy temu przy przejezdzie przez bruzde z turem zlamal go, przod sobie pojechal a on zostal

 

Serwis przyjechal i poskladal do kupy, podobno szpilki byle wadliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś z was tura 3 sekcyjnego na c 360.Jak to się spisuje i kto takie robi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto mi powie jak jest najlpszy tur do u c385

wujek kupił sobie i chce tura do takiego miał juz na oku jakis ale nie miał po spodem płoz i nie wzioł bo jeden gościu powiedział ze traktor sie łamie

Pierwsze słyszę żeby od tur sie złamał ciągnik zwłaszcza 385. U mnie to ludzie nawet do 360 chcą tury bez tych sań pod spodem tylko mocowane do bloku i zwolnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JarkO...o tych farmerach wiem bo czasem widze kogoś z tej firmy....ale podobno to były te najmniejsze ciągniki 8244...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...