Skocz do zawartości
martinus

Uciąg ciagników

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w SKR -rze C 360 3p po dwie przczepy ziemii ciągają aż gwizd idzie.

Postaram się zrobić kiedyś zdjęcie i może niedowiarki uwierzą.

A jak wiadomo ziemmia troche warzy.

I to nie mają nasypane na przyczepie troche a całkiem sporo walą i jadą tylko przyczepa się buja na dołkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7211 tylko (10t+3t) dwie pszyczepy pszenicy jedna z nadstawkami po szutrze tzw.materiał na podsypkę pod tory pkp, szedł ok. ale pod wzniesienie ok.4m(przejazd kolejowy) na długości ok.16m już nie dałem rady zaczął podskakiwac i wolałem rozczepić

zdaza się nawet najlepszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ursusem 5314 dwie przyczepy rosyjskie 4,5 tonówki, żużlu (mokry aż ciekło ,więc i ważył) z czubem ,,,jak ruszałem to przód w górze ,,,na czwartym czyli ostatnim biegu miał spore trudności na wzniesieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden Fin napisał na farmphoto, że u niego w okolicy jest wiele ciagnikow ZTS 16245 i radzą sobie lepiej w polu od innych droższych ciągników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys C-330 ciągnęłem dwie przyczepy łącznie 14 ton brutto , po żwirówce dociążany podnośnikiem , inaczej by nie poszedł , po szosie czasem 4 , na 6-stkę nie dało się przełączyć , ale dociągnął ok. 20 kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie

mam 5314 dociazony sprzet na tylne kola dorobilem mu obciazniki razem na tylne kolo jakieś 700kg na przodzie dalem przeróbki obciażnikow jakieś 250kg na koło. Ciągam wszystko i nie mam problemow moj rekord to wyciagniecie tira ze zwirem z piaszczystej drogi obroty dawałem "az sie tłumnik prostowal"

ale poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u wujka 17 ton ursusem 4512 wyciągnąłem z pola bez większych problemów myśle że jeszcze spokojnie z 3t więcej ta maszyna pociągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17t ładunku czy w sumie z przyczepami???

 

a druga sprawa jaki było to teren ( swierzo po orce:), po sciernisku ???? )

 

Powiem tylko tyle 17t i 4512 to jedynie po asfalcie lub utwqardzonej drodze i 17t to musi byc masa całkowita z przyczepami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasne a ja władimircm to ciągałem 50 ton

weźcie przestańcie 60dka waży nieco ponad 2 tony i odrazu ciągała by po 20 ton, takie bajki to możecie dzieciom wciskać

czesio zapraszam do mnie jak nie wierzysz

mam przyczepe pojedziemy po piach albo po wapno lub nawozy jak bede nawozil pola i zobaczysz jak 60tka ciagnie 7,5-8 ton.

 

/edit - Pon Cze 26 16:24:55

zobaczymy ile pociagnie moja proxima 7441

tylko ja dotre akurat bedzie na zniwa i sie zobaczy co zetory potrafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 pociągnie dwie 4,5 t ale nie uwierze jak ktoś napisze że 5 po ściernisku jechał z załadowanymi przyczepami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

 

A ja swoim T25 ciągam 5t zboza + waga przyczepy pa ściernisku, polnej utwardzonej drodze,po asfalcie i pod górke kąt wzniesienia jakies 20^ (ale nawierzchnia asfaltowa) nie chcecie to nie wierzcie ja swoje wiem dodam tylko tyle ze na tylnych kołach nie mam zadnych obciązników jak w orginale, i ciągam to na dolnym zaczepie bo górnego nie mam ale przyczepa tez ma zaczep nisko -dostosowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko mnie rozwalają remontują jakiś gminny budynek i gruz ładują na przyczepy, takie niczego sobie, są to przyczepy autosan i to wszystko ciągają dwoma ciągnikami.

Pierwszy zestaw to ursus C 360 i dwie przyczepy autosan a drugi to C 360 3p i również 2 przyczepy autosan.

Niewiem ile dokładnie taki gruz może ważyć ale przyczepy aż trzeszczą jak jadą.

I nie myślcie że sypią na nie równo z burtami lub jeszcze mniej.

Ładują na nie i to tak solidnie, na równo z burtami i później jeszcze walą na środek z taką sporą górką a najgorsze jest to że przy wyjeździe aby podjechać na droge asfaltową mają spory uskok w góre ale radzą sobie bez najmniejszego problemu, tylko jak ruszają to ostro dają po garach bo lewe koło się śliska (trwawa) ale za chwilke rusza a jak ruszy to tylko gazu do oporu, wyjazd na droge, następnie 4, 5 i tyle co ich było widać.

Nie wierzycie, postaram nakręcić się jutro filmik jak to wożą i wrzuce go na agrofoto i dam linka.

Zobaczycie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 60-tka w sile uciągu nie powinna wiele ustępować Zetorowi 7211 a ten pociągnąć troche może.Jeszcze żeby założyć na tył opony 16,9/14-28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 3p ma chyba mniejszy uciąg niż 60, przynajmniej tak mi ktoś mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetorem 5341super ciagnalem przyczepe 3 osiowa KRONE, ładunek stanowily wytloki buraczane 15Mg+masa przyczepy 6Mg, razem niwco ponad 20Mg.

Start z dwojki bez problemow, ledwo widoczne slady bieznika na podworku, niestety poleglem przy zawracaniu na zroszonej deszczem łące... (ostatnia os duze opory stawia a ladunek byl zlokalizowany na tyle wlasnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież 60-tka w sile uciągu nie powinna wiele ustępować Zetorowi 7211 a ten pociągnąć troche może.Jeszcze żeby założyć na tył opony 16,9/14-28

Może i nie powinna -ale ustępuje i to sporo -właściciel obu w/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc katalogowa przecież C-360 52 km a zetor 72 to 64 km więc różnica duża , jeszcze zależy jakie gumy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już obiecałem, nakręciłem filmiki C 360 i C 360 3p z przyczepami z gruzem i wrzuciłem je na agrofoto.

Myśle że niedługo powinny sie ukazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
60 pociągnie dwie 4,5 t ale nie uwierze jak ktoś napisze że 5 po ściernisku jechał z załadowanymi przyczepami
dlaczego

ja z 1 przyczepa spokojnie jade

a z dwoma to nie wiem ale w te zniwa sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetorem 5211 z przyczepą 4Mg z zakladkami usypaną zytem po rżysku max na 4. biegu bujalem, na 5 za nic by nie poszedl, ale to na piachach bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...