Skocz do zawartości
martinus

Uciąg ciagników

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś jak jeszcze mieliśmy C-360, a to było dawno to nieraz się ciągało dwie pełne przyczepy 6t po ściernisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz że ciągaliście dwie pełne przyczepy 6t po ściernisku.

Ok, mam w związku z tym jedno pytanko.

Może mi ktoś wyjaśnie taką rzecz.

Otórz mam pole gdzie co roku sieje żyto.

Pole to gdzieś 200m pod koniec idzie bardzo delkiatnie pod górke i kończy się polną drogą.

Powiedzcie mi teraz czemu mój 3p jak ciągne jedną pełną przyczepe żyta do tej właśnie drogi ma z nią problem.

Chodzi dokładnie o to że ruszając koła mu ostro przybuksują w miejscu poczym jak już ruszy na 3 biegu to musze go cisnąć oporowo a on idzie jak żółw zostawiając za sobą dosyć głębokie koleiny, kopie sie jak cholera a niedaj bóg jak mu zdejme z gazu lub jak stane w czasie drogi tak jak to zrobiłem 2 lata temu to już za boga nie rusze.

Wyrył wtedy taki dół że ledwo sam na pusto wyjechał a przyczepe wyciągaliśmy kombajnem.

Czy przyczyna tego leży po stronie mocy ciągnika (jest za słaby) czy jest to może wina czegoś innego.

Dodam że do tej pory jeździłęm nim bez kabiny.

W tym roku będe pierwszy raz ciągał nim żyto z kabiną, oczywiście jeżeli to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile ten zetor ma koni??

 

3 cylindry 47KM/2200obr/min mocno slaby to ciagniczek, a co do ponizej zadanego pytania - kabina nic nie zmieni mowisz, ze koleiny zostawiasz za soba ciagnac ta przyczepe i tu lezy odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jest przyczyną że on tak sie kopie z tą przyczepą i nie może z nią normalnie jechać nie buksując kołami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popierwsze na jakich kołach jest ta przyczepa i w jaki to typ przyczepy ( chodzi mi o rozstaw kół

 

Bo jeli jest na kołach waskich 20" to wcale sie nie dziwie ze zostaja koleiny i ma ciezko ja pociagnoc bo to sa przyczepy typowo do transportu drogowego.

 

Jesli koła maja szerszy rozstaw od ciagnika to kolejny problem bo koła przyczepy jada po nie ubitej przez ciagnik ziemi, a może nawet na spulchnionej, bo jak pisałes buksujace koła spulchniaja ziemie i wyrzucjaj ja także na boki prosto pod koła przyczepy

 

Jesli koła sa w podobnym rozstawie i nawet na kołach 15,3" typowo rolniczych to jak ciagnik zacznie buksowac to spulchnia ziemie i koła przyczepy jada po tej spulchnionej ziemi która stawia coraz wieksze opory toczenia

 

Mysle w tym co opisałem jest troche odpowiedzi na twoje pytanie.

 

Najwazniejsza i tak jest moc i uciag ciagnika.

 

Ja czasami 3512 ciagam po 2 przyczepy po sciernisku, ale najgorzej jest ruszyc, ale jak juz ruszy po kilkuminutach grzebania sie cofania itd to juz dyma puszcza i jedzie. Bo 7341 to praktycznie sobie nic nie robi z 2 przyczep. ja mam przyczepy na oponach szerokich rolniczych 15,3"

 

Bardzo wazne jest żeby przyczepy ciagac na górnym zaczepie bo wtedy ciagnik jest dociązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówisz że ciągaliście dwie pełne przyczepy 6t po ściernisku.

Ok, mam w związku z tym jedno pytanko.

Może mi ktoś wyjaśnie taką rzecz.

Otórz mam pole gdzie co rku sieje żyto.

Pole to gdzieś 200m pod koniec idzie bardzo delkiatnie pod górke i kończy się polną drogą.

Pwoedzcie mi teraz czemu mój 3p jak ciągne jedną pełną przyczepe żyta do tej właśnie drogi ma z nią problem.

Chodzi dokładnie o to że ruszając koła mu ostro przybuksują w miejscu poczym jak już ruszy na 3 biegu to musze go cisnąć oporowo a on idzie jak żółw zostawiając za sobą dosyć głębokie koleiny, kopie sie jak cholera a niedaj bóg jak mu zdejme z gazu luba jak stane w czasie drogi tak jak to zrobiłem 2 lata temu to już za boga nie rusze.

Wyrył wtedy taki duł że ledwo sam na pusto wyjechał a przyczepe wyciągaliśmy kombajnem.

Czy przyczyna tego leży po stronie mocy ciągnika (jest za słaby) czy jest to może wina czegoś innego.

Dodam że dotej pory jeździłęm nim bez kabiny.

W tym rku będe pierwszy raz ciągał nim żyto z kabiną, oczywiście jeżeli to ma jakieś znaczenie.

koles ze wsi mowi brak mocy (o przedni naped mu chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby był brak mocy to by sie dusił, buksowanie to objaw za małego uciagu- przedni naped

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co jest przyczyną że on tak sie kopie z tą przyczepą i nie może z nią normalnie jechać nie buksując kołami??

 

Może pole jest w tym miejsce podmokłe i jeszcze tym bardziej, że pod górkę i to też 3p, a nie normalne 4 cylindry tak jak nasza była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pole jest pod górke ale podmokłe to nie jest.

Raczej jest tam bardzo sucho i praktycznie to są same pisaki dlatego sieje tam co roku tylko żyto a wcześniej musze dobrze zlać gnojowicą ponieważ i żyto by nie urosło taka piaszczysta ziemia, bodajże 4 czy 5 klasa.

Tu macie 3 zdjęcia przyczepy z którą nie mógł sobie poradzić http://www.agrofoto.pl/gallery/index-43.html.

MYśle że dojdziecie które to zdjęcia, ponieważ są podpisane moim imieniem (Włodek), to jest ta przyczepa taka czerwona (3 zdjęcia).

Dodam że ciągnik ciągnąc tą przyczepe nawet dymka czarnego nie puścił tylko najzwyczajniej strasznie buksował.

Zastanawiam się czy ta kabina coś da, dodam że waży on 350kg.

Jak ktoś chce zobaczyć zdjęcie tego pola z górką pod którą musi tą przyczepe ciągnąć to bardzo proszę: http://img473.imageshack.us/img473/1831/dsc006054br.jpg.

Niewiem czy to jest tu widoczne ale w rzeczywistości to pole idzie zdecydowanie pod górke.

Ale jak podjechałem pod nią z pełną przyczepą tego żyta i później wracałem zpowrotem to szedł elegancko, nawet 4 wrzuciłem i nie miał problemów, 5 już mu nie dawałem ponieważ nawet gdyby pociągnął to by zaczął strasznie skakać ponieważ pole jest nie równe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek, a masz obciążnik tylnych kół i w jakim stanie są lub były opony jak ciągłeś tą przyczepę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sam, tak wygląda mój 3p, na tej stronie to są dwa ostatnie zdjęcia (może to ulec zmianie jeżeli ktoś doda inne zdjęcia wówczas moje zostana przesunięte na strone następną) http://www.agrofoto.pl/gallery/thumbnails-lastup--46-page-8.html a na tej stronie masz kolejne 3 zdjęcie mojego 3p (to są 3 pierwsze) http://www.agrofoto.pl/gallery/thumbnails-lastup--46-page-9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., wszystko wygląda w porządku. Jeśli ta kabina waży 350kg to powinna jak najbardziej pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze sprawa ruszania... jak ruszysz z 3 to normalne ze na starcie już zacznie ci buksować.... lepiej ruszać z mniejszego biegu rozpędzać sie i zmieniać bo na niższych biegach ciagnik początkowo tak nie zrywa i łapie przyczepność... ja c-360 2 pełne przyczepy z burtami po jakieś 5t też ciągne po polu ale w piaszczystyuch miejscach to jest naprawde ciężko bo ciągnik siada ale daje jakoś rade... Dodam tylko że są takie miejsca że nawet jak jade 12045 z wyłączonym napędem z tym ładunkiem to lubi sobie czasem koło tam zabuksować:) ale to mu mija:) szczególnie jak załącze napęd to chyba jeszcze 2 mógłbym ciągnąć:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może zmieściłem ten post w nie tym dziale co trzeba ale mam nadzieje że nikt mnie za to nie zbanuje.

Mam pytanko.

Otóż posiadam od 5 lat taką beczkę: http://img214.imageshack.us/img214/9259/dsc00608ui9.jpg, http://img88.imageshack.us/img88/434/dsc00613ef2.jpg.

Kupiłem ją okazionalnie za 1000zł ponieważ miała popsutą pompę ale kwestia jest innego rodzaju.

Czy ktoś z was może wie co to za typ lub rodzaj beczki i rzecz najważniejsza, jaką ona może mieć pojemność, ponieważ mimo iż jestem jej właścicielem niewiem nawet ile ma litrów, ponieważ tabliczka znamionowa jest urwana.

Mój 3p niema z tą beczką problemów, ponieważ z pełną beką gnojowicy na polu pod tą górke gdzie mi 3p z tą przyczepą buksuje to jechałem z nią pod górke na 5 biegu i nawet nie dymił na czarną i szedł bardzo ładnie.

Jak myślicie czy lżej ma z tą beczką czy będzie miał lżej z beczką 5tys litrów tylko że jedno osiową??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje że 4000 litrów , kiedys taka była u nas w SKR , ale głowy bym nie dał . Czy lżej dwu czy jednoosiowa , to zależy od warunków terenowym , napewno w jedno jest większy uciąg bo traktor jest dociążony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,5tys może mieć, nie dociąża tylnej osi ciągnika a to minus.ale to wzmocnienie to rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie sami: http://img392.imageshack.us/img392/2267/dsc00630av1.jpg, takie koleiny zostawiała wczoraj u mnie na polu przyczepa z ładunkiem dosłownie jednego zbiornika żyta.

To wyobraźcie sobie jakie musiała by zostawiać pełna przyczepa żyta.

Tego akurat niewiem ponieważ nie wracałem z pełną przyczepą po rżysku ale to chyba normalne że dwa lata temu jak ciągłem swoim 3p tą samą przyczepe pełną żyta po rżysku pod górke to ciągnik buksował, jak myślicie??

Czy to że buksuje to ma coś wspólnego z jego mocą i z tym że jest słaby czy raczej nie??

Wczoraj po rżysku z pełną przyczepą żyta i z drugą przyczepą pustą przy ruszaniu troche przybuksował ale to tylko w momencie zwolnienia pedału sprzęgła a później już było normalnie ponieważ wyjechałem na łąke, wrzuciłem mu 4 i tak aż do stodoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to przezywasz to jak mrowka okres (bez obrazy) co ci przeszkadza ze ciagnik sie kopie czy buksuje mnie to wsory ba wazne zeby wyszedl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty masz te żyto na lotnych piaskach? czy jakąś wydmę obsiałeś zieloni ci pokażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie tak jak piszesz, są to dosłownie piachy, 5 klasa ziemii i prócz żyta absolutnie nic tam nie urośnie.

Mam 5ha pszenicy na czrnoziemach to tam normalnie jedzie się z przyczepami jak po asflacje, taka skała a tam gdzie mam żyto to tak jak widać na zdjęciu, przyczepa z jedym zbiornikiem żyta wrzyna się w ziemie.

Żeby chcoiaż jeszcze jej kołą szły po śladach ciągnika ale niestety idzie ona zupełnie swoim torem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...